Polecane posty

330CUrsus    0

No toż właśnie piszę.Ja prasuje,rozrzutnik,kosiarka i w skrzyni tylko łożyska a skrzynia ma 41 lat i co?A w tym Twoim MF byś już dawno musiał robić kapitalny skrzyni.Ja raz czy 2 razy sprzęgło wymieniałem tylko.No właśnie i nie porównuj tak C-330 do 255 bo to jest te 17 KM różnicy.Jak już chcesz tak porównywać to choć MF 255 vs.C-360 3P i będzie bardziej wiarygodne porównanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Sebe1033 mój ciapek jak pisałem wywoził przez 20 lat po ponad 150 rozrzutników gnoju 3,5 t kopał ziemniaki swego czasu na usługach całymi dniami i przez długie lata jak był nowy też chodził całymi dniami, ciągnik jest wytrzymały, ale już zabespieczenei przed korozją marne, felgi wszystkie juz i porozrywało, sprzęgło delikatne hamulce szkoda słów i wiele innych słabostek, co mnie najbardziej wkurza w ciapku to ergonomia, sprzegło ciężej jak w mf się wciska ale jeszcze ujdzie ale chamulce skok jak stąd do jutra i bardzo słabe przełożenie kierownicy jak w sportowym aucie, każde włączenie wom to wyłamany nadgarstek i obijam rękę o akumulator, a dzwignia od podnośnika to już zupełna pomyłka, nawet nieźle wystopniowane są te biegi i napisze poraz kolejny ciapek to mistrz w orce z pługiem 2x30 i nic więcej w polu senspownego nie da sie nim zrobić chyba ze z małymi maszynami.

Porównując r3 do mf 255 jest mniejszy moim zdaniem przeskok mocy (nie żeby lambo było słabe) ale w lambo nadganiam wszystko pracując o 1 a nwet 2 biegi wyżej jak w mf

sorki koniec juz of topic

 

co do samego tematu są jeszcze kosiarki 1,35m ale chyba bez sensu takie cos kupować do ciapka, no chyba że ktoś ma mało ale bardzo miękkie i bujne łąki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Jak kosiarka to tylko 1,65m bo mniejszej nie ma sensu.

 

Do Ferdek07 i nie tylko: Coś wam powiem mam teraz porównanie i moim zdaniem jeśli warunki orki sa w miare dobre tzn nie jest świezo potalerzowane lub bardzo mokro to ja wole orać T-25 niż ciapkiem bo jest sporo szybciej lepszy widok komfort i Władek jest mocniejszy niż mój Cipek pomimo ze więcej pali. Ale jesli sa tragiczne warunki to ciapek lepszy.

C-330 można zrobić wszystko aby nie było tylko za dużo ha do obrobienia a komfort da sie przezyc na małym areale tak do 4-5ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Witam

U mnie jest ciapek z 1982 roku od nowosci juz 17 sezon jezdzil w kosiarce

Famarol 135 cm na 4 biegu u mnie trawy sa geste i dosyc bujne

(324 bole o dlugości ok 55-60 cm na 30 arach )

Radzi sobie nawet nawet

ale brakuje jednak mocy na WOM -ie

to czuć i karzda choćby najlepsza c - 330 to zawsze bedzie c 330

Kupiłem niedawno c 360 3p

i zastanawiam sie czy nie wymienic na 165

ale w sumie mam tylko 1.5 ha uzytkow zielonych plus 3 ha dzierżawy

po usługach nie jeżdże

Więc dam sobie chyba spokoj

Przemawia za tym to ze chociazby kosiarka jest w domu od nowości


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Ferdek07 ale wcześniej pisałeś że ciapek to cienizna (1 strona) a nie że słaba ergonomia tu masz racje poschylać się by włączyć WOM ,ale chamulce to brzytwa i krótki skok ,ale nowe :) 20 zł ,

 

A jak tam zainteresowany nową kosiarką po tylu radach wie jeszcze mniej niż wiedział :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Davidastra jak masz nierówne łąki to nei wymieniaj bo nic tak nie skopiuje nierówności jak mała kosiarka,

Sebe1033 a co sie będę rozpisywał ciapek słaby jest i już ale te 30km mozna wykrzesać zrobić robote zrobi tylko że duużo wooolniej i tyle :)

 

a może dyskówka 2m?

http://www.samasz.pl/site.php?s=YTcxMTkyNG...TQxNGQzNjYzNjc0

i co z tego że droższa od ciapka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
330CUrsus    0

Ja to żeby wałek włączyć to się nie schylam tylko nogą włączam. :) A chamulce to są dobre jak na mechaniczne.Ciągnik zatrzymają a jeżeli Ci Fdek 07 słabą chodzą to może Ci się okładziny sterły? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

hamulce są słabe bo są ale wina jest po stronie korozji jakos ten ciągnik szybko gnije, a tak wogóle jak nogą możesz włączyć wom, to jak wciskasz sprzęgło? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
330CUrsus    0

Sprzęgło drugą nogą.Ooo albo utnij tą wajchę do tego wygięcia i dospawaj taki dłuższy pręt :lol: Tyy może ja bym se tak zrobił. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oj ferdek jak sobie wybijasz nadgarstek.

Jeszcze 3 lata temu mój brat wstawał o 4:30 i do 12 kosił na usługach paliwo dowozimy w pole tak samo z koparką elewatorową.

Mam kosiarkę 1.65 i chodzi na 3 lub 4. I nie mów że ma słabo wiadomo że nie ma lekko i nie ma porywania z mf255 w końcu to jest o 17km więcej i silnik Perkinsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Wlasnie spodziewalem sie ze bedzie odradzane mi kupno nowej kosiarki

a wlasciwie to sie przyzwyczailem do tej


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

A tak poza tym to 330Ursus ma ponoć trzy nogi to wlącza WOM noga lewa sprzegło środkowa a gazu dodaje prawą

Kazdy wie ze wom jest najporeczniej wlaczyc lewa reką w c 330


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
330CUrsus    0

Akurat tu się mylisz kolego.Po pierwsze mam 2 nogi,po drugie WOM włączam lewą nogą sprzęgło prawą a po trzecie jak naciskam sprzęgło to gazu nie daje.I co rozjaśniłem trochę Twoją wersję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

no to doprawdy podziwiam Twoją c 330 jak puszczasz rotacyjną na wolnych obr i nie musisz dodać gazu przy starcie :lol:

a tak wogóle toz tym włączaniem womu w ciapku czy mf radził bym bardzo uważać z jakimiś masarzerami w kabinie lub nawet zwierzętami bo miałem już w ciapku i mf przypadek że pies wskoczył do kabiny i przypadkiem włączył wom, a jakby ktoś coś robił przy maszynei napędzanej wom? :D nie bez powodu jest w instrukcj żeby gasićciągnik jak sie coś majstruje przy maszynach a jakies tam przeróbki dzwigni od wom żeby było poręczniej uważam za bardzo niebespieczne :D

 

Jeśli chodzi o ciapka, to ktoś tutaj polecałkosiarki samaszu, gdzieś czytałem że kosiarki z samaszu nei wymagają do pracy aż 540 obr tzn są tak skonstruowane że tak jakby ciągnik miał oborty 540eco i na takich powinien pracować więc moim zdaniem jeśli te kosiarki mają właśnie mniejsze obroty potrzebne do pracy to do ciapka były by odpowiedniejsze bo nie trzeba by trzymac ciapera ciagle ponad 2 tyś obr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
skoro dźwignie włączasz nogą to sprzęgło wciskasz ręką?

Jak bylem młodszy też włączałem nogą-pomimo tego ze nie mozecie tego zrozumiec to nie jest wcale takie trudne :lol:

Prawą nogą sprzęgło a lewą WOM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

330Ursus to powiedz mi czy z ta cała technika Twoja niema wiecej pie.....nia niż z normalnym właczeniem WOM - u ręką

a poza tym WOM w c 330 nie włacza się tak ciężko


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

nei ciężko ale nieporęcznei trzeba mocno sie schylić a przy włączaniu można obić lub otzreć sobie rękę o podstawkę od akumulatra

 

ps. czy wasze ciapki maja wom zależny? bo w moim nie ma włączam do przodu i nic, a w instrukcji jest ze ma być więc o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Ferdek07 co do samaszu mam co prawda 2,1 (oczywiście nie do ciapka) to musi mieć 540 na wale ,a weź spróbuj spuścić

 

A 330 ma zależny WOM ale na zamuwienie jak kto rozbieral to zajarzy zamiast tulejki (zaraz za skrzynią na dole wał WOMu ) stosuje się tulejkę z zębaka by mieć zalerzny WOM ,a to kosztowało pewnie z 20 zł więcej :lol: ale nie dawali w standardzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15

Mi się nigdy nie zdarzyło obić ręki o akumulator. Z resztą zdecydowanie wygodniej mi sie schylić niż przekładać nogę na drugą stronę. No może jak ktoś ma taką nadwagę to ma problemy ze schylaniem...

 

WOM zależny był montowany tylko w starszych cipakach, w nowszych przednie mołożenie dźwigni możesz uznać jako atrapę. No chyba że dorzucisz do skrzyni kilka elementów i będziesz miał jeśli ci potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

lackywasek z wagą czy ze wzrostem raczej problem :lol: nei z rotacyjna ale z kopaczką elewatorową czy rozrzutnikiem jak popracuje sobie ciapkiem a potem mf (obsługa wom tuz i dzwignia biegów przód tył) to dalej będę podtrzymywał moją opinię niebo a ziemia!!!!

obijanie to jedno ale samo działanie tych dzwigni i wogóle ciapek jest tylko stworzony do ciągania lekkich przenimotów jak wóz konny 16stak czy zgrabiarka d siana i nic więcej każda praca związana z wom czy tuz jest ciężką pracą dla operatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ciapek to stary ciągnik to co ty od niego wymagasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez yacenty
      Hejka,
      czy ktoś z was dokładał we własnym zakresie 2 komplety lamp aby uzyskać oświetlenie 360st?
      Moja kabina ma miejsca na boku kabiny i wewnątrz z przodu.
      Pytanie jest takie czy w brakujących miejscach jest wyprowadzona wiązka okablowania czy trzeba coś pokombinować? Coś dokładać czy ewentualnie pociągnąć tylko prąd kablem z lampy obok?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj