kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damianzetor9540    2705

Niekoniecznie maszynę. Może być zwykła faktura na pasze, nawóz, nasiona. Coś co potwierdza że kupiłeś to na siebie i potrzebne jest to do produkcji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momomo    0
Dnia 3.03.2019 o 13:26, rex15 napisał:

Ja nie wpisuje takich rzeczy jak krus i dopłaty, myśle, ze nie jest to konieczne. Najgorsze, ze nie ma nigdzie jasnej informacji co trzeba dokladnie wpisywac, kazdy mowi co innego.

Nie ma nigdzie napisane,więc wniosek jest prosty. Wszystko zależy od własnej interpetacji pracownika BWI. Nie ma nigdzie jasno napisane co ma być wpisane w ksiązce przychodów i rozchodów więc jeżeli nie wpiszesz krusu czy dopłat to nie będzie to błędem i nikt się do ciebie nie powinien przyczepic, no chyba, że przyjedzie kontrola i stwierdzi, że lepiej zeby było to dla swietego spokoju można to wpisać. ile to roboty? chwila

Ktoś z warmińsko-mazurskiego składał już wniosek o I ratę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolek123    6
39 minut temu, momomo napisał:

Nie ma nigdzie napisane,więc wniosek jest prosty. Wszystko zależy od własnej interpetacji pracownika BWI. Nie ma nigdzie jasno napisane co ma być wpisane w ksiązce przychodów i rozchodów więc jeżeli nie wpiszesz krusu czy dopłat to nie będzie to błędem i nikt się do ciebie nie powinien przyczepic, no chyba, że przyjedzie kontrola i stwierdzi, że lepiej zeby było to dla swietego spokoju można to wpisać. ile to roboty? chwila

Również wychodzę z takiego założenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol73    0

na mlodego rolnika bende pisał umowę użyczenia na obore od rodzicow czy rodzice benda mogli chowac krowy w tym samym budynku tylko odgrodzonym stołem paszowym czy to bedzie współwłasność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momomo    0
2 minuty temu, karol73 napisał:

na mlodego rolnika bende pisał umowę użyczenia na obore od rodzicow czy rodzice benda mogli chowac krowy w tym samym budynku tylko odgrodzonym stołem paszowym czy to bedzie współwłasność

Też się nad tym zastanawiam. Sądze, że nie jest to błędem. Tylko z oborą proponuje od razu użyczenie płyty obornikowej oraz szamba, bo to są nieodłączne elementy. Chyba, że głęboka ściólka to płyty obornikowej tylko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol73    0

Jak rodzice będą chować zwierzęta i ja w jednej obore to nie będzie współwłasność 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

z Arimr nie wygra   Ty sie spóźnisz z jakimś dokumentem o dzień masz pozamiatane oni mogą sobie odlwlekac zastawiając się przepisami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110
7 minut temu, marcin1971992 napisał:

Wczoraj przyszła decyzja niestety odmowna😡😔

Jakie województwo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, AgRo_LUB napisał:

Jedna poprawka bo o 3 ary wielkość działki pomyliłem 

Chłopak tyle dobrze że teraz to im wyszło a nie po 3 latach i tylko 3 ar a nie 30 i zgubiony akt przez nich 

Ale teraz chociaż oni mi jedli z ręki nie ja im bo miał bym przyjemność wywalić z roboty 5 osób za ten wyczyn tylko pewna kierowniczka bała się o d*pę i poszedłem na ugodę która padła z jej strony 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafalka4    0

Witam.

Jak rozwiazac sytuacje jak tesciom brakuje 4 lata do emerytury, chcieliby przepisac gospodarstwo ale nie wiedza jak to zalatwic. Nie wiadomo czy na kolejne lata bedzie program Mlody rolnik. Maja 10 h ziemi. Czy wystarczy zostawic sobie 1 h ziemi a reszte przepisac?

Prosze o pomoc jak to zalatwic. Ktos ma pomysl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
11 minut temu, Rafalka4 napisał:

Witam.

Jak rozwiazac sytuacje jak tesciom brakuje 4 lata do emerytury, chcieliby przepisac gospodarstwo ale nie wiedza jak to zalatwic. Nie wiadomo czy na kolejne lata bedzie program Mlody rolnik. Maja 10 h ziemi. Czy wystarczy zostawic sobie 1 h ziemi a reszte przepisac?

Prosze o pomoc jak to zalatwic. Ktos ma pomysl

Nie mogą hektara zostawić tylko 0.50 na własność 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

ziemię przepisują i jeżeli mieszkacie pod jednym adresem do krusu zgłaszasz ich jako domowników a ty bądź żona ubezpieczasz się jako rolnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

Wyjściem jest po przepisaniu zarejestrowanie ich jako domowników i opłacanie krus.

Edit. już podane  info

Edytowano przez przemo89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momomo    0
2 godziny temu, matek89121 napisał:

z Arimr nie wygra   Ty sie spóźnisz z jakimś dokumentem o dzień masz pozamiatane oni mogą sobie odlwlekac zastawiając się przepisami

Z drugiej strony to Ty jesteś ich beneficjetnem i to ty tanczysz jak ci zagraja ;) dofinansowania i dopłaty nie są obowiązkowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

ale po obu stronach są ludzie  i powinni sobie pomagać a nie traktować jak intruzów szacunek po obu stronach 

a dopłaty itp  urzędnicy  nie placą ze swojej prywatnej kasy

Edytowano przez matek89121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj