haczyk44

jaki pług do New Holland T7.200

Polecane posty

haczyk44    0

witam, jak w temacie, jaki polecicie mi pług obrotowy z kołem podporowo-transportowym? ja  myśle o akpil 180R 4+1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczyn    585

W akpila to się nawet nie baw


RÓB TO CO LUBISZ, A NIGDY NIE BĘDZIESZ MUSIAŁ PRACOWAĆ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

nie za duzy pług do takiego traktora? to tylko 155 koni, u mnie nh nieraz pierdział z 4 na pełnym rozstawie, w okolicy do pługa 5 obracanego nie widziałem ciagnika ponizej 220 koni znamionowej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haczyk44    0

chce kupić nowy do 60tys,ziemie mam IV-VI klasy, w planach jest tez chip podoszący troche moc, nigdy nie miałem pługa obrotowego i nie wiem jaki wybrać, do wiosny musze sie zdecydować 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczyn    585

Za te pieniądze co ten akpil kupisz używanego kuhna i będziesz sto razy bardziej zadowolony. Kolega miał to przeklinał akpila bo rama się gięła.
A co do skib to tez uważam że 5 to za dużo


RÓB TO CO LUBISZ, A NIGDY NIE BĘDZIESZ MUSIAŁ PRACOWAĆ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haczyk44    0

musi byc nowy bo to na wniosek będzie, macie panowie doświadczenia z pługami tego typu wiec szukam jakis info co byłoby za te pieniadze najrozsądniejszego, 5czy4 skiby.. nie wiem byle mi te dwa metry brał chociaż 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

troche szkoda płacic za 5 skib i robic na mniejszym rozstawie skoro 4 na pełnym zabierze tyle samo, w dodatku lżej na podnosnik. TYlko najlepiej kupić 4+0 zeby w razie rozwoju i mocniejszego ciagnika mozna dołożyc korpus.. Co do kuhna mi udało sie kupić za 75 netto 5 skib z przedpłuzkami kroje na ostatniej skibie w wersji vario, tylko ze po pokazoway. Wydaje mi sie ze cena super zwłaszcza jak na vario bo miałem oferte pottingera za ponad 80 i GB za 95 obydwa BEZ vario, o lemkena ojciec dzwonił sie pytać ale juz nie pamietam  w kazdym razie ponad 100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazik11441    23

dwa metry to Ci 4 weźmie, ale ten nh powinien spokojnie dac rade w 5 skib, polecam kvernelanda, ja orze 4 obrut ciagnikiem 110 koni i 9 km/h spokojnie daje radę, na mocniejszysz glebach 5-6 :) tylko taka piątka to okolo 100 tysięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haczyk44    0

tez mi sie wydaje ze z 5skibami powinien sobie dobrze radzić, lecz nie jestem pewien, a jakie koło najlepiej wybrać? podporowo-transportowe ponoć są dobrym rozwiązaniem ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczyn    585

No to może na twoich glebach da radę z 5. My kuhna MM kupiliśmy za 65 + w tym roku dokupiliśmy 5 skibe za 13


RÓB TO CO LUBISZ, A NIGDY NIE BĘDZIESZ MUSIAŁ PRACOWAĆ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1990    31

Potraficie czytac ze zrozumieniem? Szanowny kolega pisze że ma gleby 4-6 klasy! Po 1 nie będzie oral głęboko, po 2 na tej glebie pociągnie tym traktorem na luzie 5x50cm. Nie porównujcie ciezkiej gliny czy redziny do piachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

w tej cenie powinieneś się wyrobić z kuhnem 113 5 skib. 

teraz jeśli siejesz kukurydzę to bierz rozstaw 102 i przedpłużek kukurydziany a jeśli nie to listwy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haczyk44    0

dokładnie moje ziemie to piach, dzięki wam za wszystkie udzielone odpowiedzi, aczkolwiek chętnie poczytam następne, ostatecznie jeszcze trochę czasu mam na decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek313    11

ja mam nh t7,200 ziemie mam piachy klasy aV,VI i nw. do orki mam kuhn multi master 122 4+1 to idzie bez problemu czy na glinie czy na piasku 

pług jest ustawiony na maxa chyba jest tam 45cm albo 50cm 

jak masz pola dalej od domu jak 10km to proponuje koło transportowe combi ma tam szeroką oponę oraz jest daleko od skiby dlatego się nie zapycha

orka po kukurydzy idzie bez problemu nigdy się nie zapycha a na polu nic nie jest na wierzchu 

zdjęcie new hollanda z pługiem mam w galerii

na pługi kuhna nic nie powiem złego 

u mnie w okolić to gospodarze w dużej większości mają kuhny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietrek17    7

vogel noot polecam 4 skiby ;) Ciagam DF 6150 tylko ze klasa ziemi troche lepsza i brak drenacji ;) Wpadnij do mojej galerii jezeli cchesz zobaczyc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mój sąsiad ma ciągnik Claas 160 KM i pług obracany akpil 5 skib i ciągnie to bez problemu (ziemia 3-6 klasa). tylko podnośnik ma problemy z wyjęciam pługa z mokrej gleby. A co do koła podporowo-transportowego to mam 4 obracany z takim kołem i sprawuje sie świetnnie. na wybojach nie rzuca ciągnikiem i podnośnik nie obrywa, a na równej drodze zapominasz że pług ciągniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesiu19911    25

Daj sobie spokoj z Kvernelandem. Sam osobiscie zalatwilem 2 ramy w 4 i 5 korpusowym teraz spec ślusarz zrobil rame o sciance 10mm dla JD 7250r zaden problem podniesc. W tamtym tygodniu w pracy w 5 wyrwal sie gorny sworzen silownika obrotu ten w wierzycce...efekt silownik wyglada tak $ a nowy 4000zl, Kolega ma Kuhn 4+1 Vario z przedpluzkami chwali sobie i kryje za***iscie.

Edytowano przez Lesiu19911

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majcin    7

No to może na twoich glebach da radę z 5. My kuhna MM kupiliśmy za 65 + w tym roku dokupiliśmy 5 skibe za 13

 

Ooooo masakra kto Ci tyle policzył za tą skibę?? Chyba że zamówiłeś jako część zamienną. Pewnie handlowiec nie powiedział, że cena może być niższa jeśli poczekasz jak będą zamawiać kolejny pług i przy nim zamówią.

Miesiąc temu pytałem o MM 123 5+ ( odkładnie skandynawskie, ścinacze, śruba zrywalna, liniowanie standard) 63 tyś netto, rozszerzenie o kolejną skibę ~ 7.5tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczyn    585

@Majcin nie wychodziło wcale taniej miał być wzięły drugi pług i za 4+1 chcieli 72 no to tysiąc taniej to nie chciało się czekać. Tylko nasz jest na zabezpieczeniu NSH


RÓB TO CO LUBISZ, A NIGDY NIE BĘDZIESZ MUSIAŁ PRACOWAĆ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj