Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam pytanie odnośnie podawania sianokiszonki z ziemniakami,przy skarmianiu paszy tresciwej zawsze dawałem ziemniaki i później siano do woli a teraz chcę siano zastąpić sianokiszonka i czy w tym wypadku dalej mogę mieszać pasze teściowa z ziemniakami ?

Opublikowano

Jak najbardziej, wystarczy ze dostana okolo 1kg dziennie na sztuke sianokiszonki zeby dostarczyć im włóknika ktorego jest niestety w ziemniakach za malo i dla opasow do 300 kg ziemniakow mozesz dawac 2-3kg na 100kg masy ciala 300-400 kg to juz 4-5kg a powyzej 400kg masy ciala 5-7 kg ziemniakow :-) tylko o mineraly musisz zadbac :-)

Opublikowano

witam koledzy

jestem początkujący w robieniu sianokiszonki i proszę o porade

Mam prase hesstona bez noży, owijarka tosia

owijam baloty 24 razy

 

w każdym balocie jest tak z dwa razy międzyręce zepsutej sianokiszonki/lucerny

psucie jest w okolicy rdzenia na końcu.

Niewiem czy źle owijam czy źle prasuje

A i bele stoją sobie na trawie i większy jest problem na spodzie bela (jest więcej zepsutego)

Z góry dziąkuje z apomoc

Opublikowano

Możesz jeszcze robić.Ja robiłem w piątek mgła jak cholera i nic na to nie mogłem poradzić zebrać trzeba  :unsure:

Opublikowano

Witam mam pytanie, może głupie może mądre, nie wiem.
Jak ci Holendrzy przygotowują pryzmę w taki sposób i im się to nie psuje? U nich bakterie tlenowe mają mniej upierdliwy charakter czy co? W Polsce pryzma jest bardziej plackowata, boki są ubijane. A tu? Tu nic, sypią do krawędzi pojeżdżą z góry i po robocie. W ogóle w Holandii pryzmy są bardziej popularne od silosów (jak na przykład w Anglii)
Taka geometria pryzmy ma mnóstwo plusów... tez chce taką. A wasze pryzmy jak wyglądają?
Pozdrawiam! 

(chyba nie jest to zły temat, w końcu kiszonka do żywienia, jakby nie patrzeć, jest przeznaczona)
inkuilen2011-7.jpg

 

Opublikowano

Witam , mam problem , ostatnie sztuki kiszonki , bele są w srodku  białe i suche hf tego nie chca jesc , probowalem lać woda sypac srute na to  , to i tak braly pod nogi . Mieszance jedza to az milo a hf sa jakies wybredne , jest jakis patent by je zachecic do jedzenia tej kiszonki .. 

  • Like 1
Opublikowano

Możesz melase kupić,ale u mnie 2 lata temu też nie jadły i wszystko poszło na gnój hf takie są. 

Pryzma najlepiej długa,ale nie szeroka. 8m szerokości to idealnie zależy ile tego dziennie będziesz dawał. Najlepiej w pierwszego pokosu dawać w zimę miej strat dobrzej paszy. Z 10ha to minimum 2 pryzmy zrób albo 3 

Opublikowano (edytowane)

To co powiesz tym co robią np z 50 ha15 pryzm? 

Edytowane przez zkordalski
Opublikowano

Zależy ile tej trawy ma na polach, i jak szybko będzie skarmiać. 

Może zrobić jedną, mówię na moim przypadku. Mam 3ha łąki ornej robię 1 pryzmę a z łąk torfowych robię 2 pryzmę. Jak ma to w jednym kawałku to śmiało zrób jedną każdy robi po swojemu 

Opublikowano

pryzma będzie jedna dogadałem się z znajomym 150 zł przyczepa pod spód słoma folia czy nic ?  pod kukurydze kiedyś słomę słaliśmy a  długość myślę 35-40 metrów będzie spoko i jeszcze jedno trawę zbierać na 3 dzień ? taką mocno zieloną 

Opublikowano

Cześć wam aktualnie badam temat o paszy dla bydła , wiem że trzeba liczyć 25/30 kg pożywienia dla sztuki / na 1 mamkę , zawziąłem się na takie "hobby" ale ciężko cokolwiek racjonalnego wyczytać i tutaj chciałbym was się poradzić , od początku maja będę miał 3 sztuki jałówek LM które z czasem zostaną inseminowane i wszystko brzmi pięknie do puki nie przejdzie się do kwestii żywienia , od wiosny do jesieni mam pastwisko 1 ha które przedziele na kwatery ( są tutaj również 2 stawy także nie będzie problemu z pojeniem (mogę również wodę nalewać (budynek obok ) ale chodzi teraz o zapas paszy na okres zimowy Ile balotów muszę przyszykować aby się później nie martwić i latać przerażonym ( 18 sztuk bali siana po pasówce vicona starczy ?) bo aktualnie mam dylemat ile ha łąk zabrać od dzierżawcy a po drugiej stronie mam łąkę 2 kośną (ptaszki) z której niezależnie średnia roczna wychodzi z 2 pokosów 16/18 bali ze względu na wysoki poziom wód gruntowych jest to niecały ha . Wystarczy mi tyle paszy na 3 sztuki na zimę ? Karmił je będę dodatkowo burakami pastewnymi i ziemniaczkami . Liczę na konstruktywne odpowiedzi osób które mają pojęcie w temacie a dla wszystkich szydzących z takiego zabierania się do tematu TO NIC ZŁEGO UCZYĆ SIĘ OD LEPSZYCH , a sądzę że na forum jest baardzo duże grono osób które nie raz zęby zjadło w tym temacie . Z góry dzięki . 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v