Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dcnt    10

Czy ktos z was kupuje w jakims sklepie wysylkowym folie do owijania balotow na sianokiszonke ?

Szukam i jakos nie moge trafic, a u mnie w okolicy maja takie folie po ok 250 PLN austriacka , a podobno moznaby taniej kupic i rownie dobra :)

piootr    3

Ja kupuje belgijską SILOTITE po 230 zł w AGRICOLI w ciecierzynie koło lublina

godles5    1

jak dużo jej potrzebujesz?Jeśli sporo , jestem w stanie zapewnić Ci folię po 210 belgijską.Od kilku lat ją stosuję i jeszcze drugiej takiej nie spotkałem a od czasu do czasu testuję innych producentów.Oczywiście ja jej nie sprowadzam(sam mam krowy i niestety nie mam na to czasu).Sam robię po około 500 bel i minimum wychodzi z jednej rolki od 24 do 28 bel :).Może warto w kilku się skrzyknąć i busem przyjechać do mnie.Tylko muszę to wiedzieć wcześniej-folia dziś jest a jutro może jej nie być :/ Może będzie jeszcze tańsza????

Wiadomość z agroFakt.pl

piootr    3

o tej samej piszesz co ja napisałem , ja zrobiłem już 87 bel z żyta , będe jescze z 10 folii potrzebował z żytem to około 400 bel zrobie cieszy mnie też to że siatka potaniała

dcnt    10

spokojnie, ja dopiero zaczynam dostosowywanie gospodarstwa do przyrzadzania sianokiszonki, mam zakupione 2 rolki i to na chwile wystarczy, nawet nie wiem ile bede potrzebowal na caly rok.

Na przyszly napewno bede sie pisal na wiekszy zakup i jesli bedzie nadal taka mozliwosc to cena 210 za rolke jest bardzo atrakcyjna.

Ciekawe ile kosztowaloby wyslac kilka rolek kurierem :)

Grześ    3

u mnie Agristrecza austryjackiego sprzedają po 210 tylko że biały. Co do siatki to rzeczywiście 315 za 2000 m coraz lepiej. Jeszcze lepiej załatwić jakiegoś watowca i już można się w to bawić.

Jak długo "suszyliście" żyto?

The Truth Is Out There

piootr    3

ja wykosiłem w czwartek po południu 3,3 ha ciapkiem a robiłem od południa w sobote wyszło mi 87 bel z tego obszaru

witek    2

ja mam zamiar zrezygnowac z bel. Folja jest bardzo droga ja robie po ok 1200sztuk. Kupuje przyczepe zbieraja i bede pakował w pryzme... tak jak kukurydze...a narazie u mnie folja kosztuje 220zł i owine nią ok 21/22 bela

2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

dcnt    10

ja niestety nie moge sie zdecydowac na pryzmy z powodu dlugich dojazdow do lak ........

piootr    3

Disiaj kosiłem festilolium i jak jechałem na 3 biegu 360 to nie odkładała mi równego pokosu tylko rzucała kopy tyle było masy że nie mogła się pomieścić pomiedzy bębnami jak wjechałęm w normalną trawe to odrazu mniejszy pokos

witek    2

czy ktos z was robi sianokiszone w rękawach ?? jak jest cena czegos takiego jakie straty itp...

2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

marcin1606    6

Mam pytanie czy można dawać sianokiszonkę dla bydła a pożnie ziemniaki z osypką czy nie zaszkodzi to dla zwierzęcia

marcin1606    6

Mam pytanie czy można dawać sianokiszonkę dla bydła a pożnie ziemniaki z osypką czy nie zaszkodzi to dla zwierzęcia Proszę o odpowiedz.

kat    7

Witam.

Nie wiem gdzie to przykleić a nie chcę zakładać nowego tematu.

Moje krowy od jakiegoś czasu zaczęły dostawać sianokiszonkę. Na początku ładnie mleko wzrosło. Ale teraz dość znacznie spadło. Dostają balot na 22szt. Jedzą go gdzieś do 16-17. Później dostają siano do woli.

endrju00711    11

To ja na 16 krów daje kiszonke , na wybieg , i bela starcza na dzień , a jeszcze do tego siana zjadają od groma , fakt mleka jest duuużo więcej .

Taurus83    89

mam pytanko? w jaki sposób rozwijacie bele z sianokiszonką? ja mam 150 i dzisiaj pierwszy raz rozpakowałem bela w oborze. ciężko idzie. nie tak jak z sianem. dodam że prasa stałokomorowa a bele dosyć niekształtne. wcześniej pakowałem bele do paśników i jakoś się nie zastanawiałem jak to będzie jak trzeba będzie to zadawać widłami :D;)

kat    7

Na wysoki kant(tzn na ten płaski :D ). I dookoła po takim zwitku sie rozwija ;) .

damian40000    85

A ja robię odwrotnie, stawiam tak jak z prasy wypada, rozpakowuje, wyrywam parę garści, potem go popycham i ładnie się rozwija.

rino    1

Hejka mam takie male pytanie a nie chce zakladać tematu. Ile może kasztować balot sianokiszonki z owsa?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jedrecky
      Witam wszystkich użytkowników forum.

Widziałem na forum, że wielu z Was ma problem z odpadami poprodukcyjnymi.
      Jestem zainteresowany kupnem dużych ilości folii porolniczej (odpad poprodukcyjny). Zapewniam własny transport. 
      Po szczegółowe informacje zapraszam na priv. 
      W swoich wiadomościach proszę zawrzeć ilość folii oraz ocenę stopnia zanieczyszczenia razem ze zdjęciami. 

Ilość i odległości:
      - od 20 ton w górę - cała Polska oraz Europa,
      - kilka ton - 100 km w promieniu od Gubina, zarówno po stronie polskiej jak i niemieckiej.

Pozdrawiam.

• Przez kubica11
      Jaką prasę zmiennokomorową wybrać do ciągnika " Fendt 311 Vario Tms " który ma 115km? 

• Przez agrofoto
      Już czerwiec, a nie ma jeszcze tematu o sianokosach. Sianokiszonka, pryzma, czy zbieracie na siano? Pogoda nie przeszkodziła, jak nawoziliście? Zapraszam do dyskusji.

Trochę zdjęć z galerii z sianokosów

• Przez tedek2
      Witam jestem zainteresowany zakupem bel sianokiszonki tegorocznej po rozsądnej cenie z województw mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. Proszę pisać najpierw na priv.
    • Przez Zdzislaw123
      Witam.
      Odbiorę stare folie po sianokiszonce, folie czarne, worki big-bag, worki po nawozach, stare plandeki w obrębie woj. Wielkopolskiego.
      Duże ilości folii odbiorę z całej Polski i zagranicy.
      Kontakt e-mail'owy lub telefoniczny.

e-mail : klon_art@op.pl
      tel : 793-090-162

Pozdrawiam Zdzisław