Skocz do zawartości

Polecane posty

dcnt    11

Czy ktos z was kupuje w jakims sklepie wysylkowym folie do owijania balotow na sianokiszonke ?

Szukam i jakos nie moge trafic, a u mnie w okolicy maja takie folie po ok 250 PLN austriacka , a podobno moznaby taniej kupic i rownie dobra :)

piootr    3

Ja kupuje belgijską SILOTITE po 230 zł w AGRICOLI w ciecierzynie koło lublina

godles5    1

jak dużo jej potrzebujesz?Jeśli sporo , jestem w stanie zapewnić Ci folię po 210 belgijską.Od kilku lat ją stosuję i jeszcze drugiej takiej nie spotkałem a od czasu do czasu testuję innych producentów.Oczywiście ja jej nie sprowadzam(sam mam krowy i niestety nie mam na to czasu).Sam robię po około 500 bel i minimum wychodzi z jednej rolki od 24 do 28 bel :).Może warto w kilku się skrzyknąć i busem przyjechać do mnie.Tylko muszę to wiedzieć wcześniej-folia dziś jest a jutro może jej nie być :/ Może będzie jeszcze tańsza????

Wiadomość z agroFakt.pl

piootr    3

o tej samej piszesz co ja napisałem , ja zrobiłem już 87 bel z żyta , będe jescze z 10 folii potrzebował z żytem to około 400 bel zrobie cieszy mnie też to że siatka potaniała

dcnt    11

spokojnie, ja dopiero zaczynam dostosowywanie gospodarstwa do przyrzadzania sianokiszonki, mam zakupione 2 rolki i to na chwile wystarczy, nawet nie wiem ile bede potrzebowal na caly rok.

Na przyszly napewno bede sie pisal na wiekszy zakup i jesli bedzie nadal taka mozliwosc to cena 210 za rolke jest bardzo atrakcyjna.

Ciekawe ile kosztowaloby wyslac kilka rolek kurierem :)

Grześ    3

u mnie Agristrecza austryjackiego sprzedają po 210 tylko że biały. Co do siatki to rzeczywiście 315 za 2000 m coraz lepiej. Jeszcze lepiej załatwić jakiegoś watowca i już można się w to bawić.

Jak długo "suszyliście" żyto?

The Truth Is Out There

piootr    3

ja wykosiłem w czwartek po południu 3,3 ha ciapkiem a robiłem od południa w sobote wyszło mi 87 bel z tego obszaru

witek    2

ja mam zamiar zrezygnowac z bel. Folja jest bardzo droga ja robie po ok 1200sztuk. Kupuje przyczepe zbieraja i bede pakował w pryzme... tak jak kukurydze...a narazie u mnie folja kosztuje 220zł i owine nią ok 21/22 bela

2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

dcnt    11

ja niestety nie moge sie zdecydowac na pryzmy z powodu dlugich dojazdow do lak ........

piootr    3

Disiaj kosiłem festilolium i jak jechałem na 3 biegu 360 to nie odkładała mi równego pokosu tylko rzucała kopy tyle było masy że nie mogła się pomieścić pomiedzy bębnami jak wjechałęm w normalną trawe to odrazu mniejszy pokos

witek    2

czy ktos z was robi sianokiszone w rękawach ?? jak jest cena czegos takiego jakie straty itp...

2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

marcin1606    6

Mam pytanie czy można dawać sianokiszonkę dla bydła a pożnie ziemniaki z osypką czy nie zaszkodzi to dla zwierzęcia

marcin1606    6

Mam pytanie czy można dawać sianokiszonkę dla bydła a pożnie ziemniaki z osypką czy nie zaszkodzi to dla zwierzęcia Proszę o odpowiedz.

kat    7

Witam.

Nie wiem gdzie to przykleić a nie chcę zakładać nowego tematu.

Moje krowy od jakiegoś czasu zaczęły dostawać sianokiszonkę. Na początku ładnie mleko wzrosło. Ale teraz dość znacznie spadło. Dostają balot na 22szt. Jedzą go gdzieś do 16-17. Później dostają siano do woli.

endrju00711    11

To ja na 16 krów daje kiszonke , na wybieg , i bela starcza na dzień , a jeszcze do tego siana zjadają od groma , fakt mleka jest duuużo więcej .

Taurus83    150

mam pytanko? w jaki sposób rozwijacie bele z sianokiszonką? ja mam 150 i dzisiaj pierwszy raz rozpakowałem bela w oborze. ciężko idzie. nie tak jak z sianem. dodam że prasa stałokomorowa a bele dosyć niekształtne. wcześniej pakowałem bele do paśników i jakoś się nie zastanawiałem jak to będzie jak trzeba będzie to zadawać widłami :D;)

kat    7

Na wysoki kant(tzn na ten płaski :D ). I dookoła po takim zwitku sie rozwija ;) .

damian40000    85

A ja robię odwrotnie, stawiam tak jak z prasy wypada, rozpakowuje, wyrywam parę garści, potem go popycham i ładnie się rozwija.

rino    1

Hejka mam takie male pytanie a nie chce zakladać tematu. Ile może kasztować balot sianokiszonki z owsa?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Budzu321
      Witam posiadam w sumie 11ha połowa to pola i połowa to łąki. Hoduję narazie 4 krowy dojne w tym roku w lecie zwieskzy sie do 5 a za rok myślę że do 6 dojnych, trzymam też 2 cielaki. Czy mi opłacało by się wykosić 0,5-1,0ha na sianokiszonke oczywiście pierwszy pokos. Prasy własnej nie mam, sianokiszonka była by w pryzmie. Trawa była by wożona t-25 i rozrzutnikiem, bo m am tylko t-25, ugniutł też bym t-25 jakoś. Czy mi się opłacało by?
    • Przez AgroSikora
      Szukamy chętnych na kiszonkę z kukurydzy  z powierzchni 100 ha - więz w rachubę wchodzą tylko ilości całosamochodowe.
      odbiór może być luz bądz balot.
      Kukurydza rośnie w okolicy Pasłęka - do cięcia jeszcze z 2 tyg.

zdjęcie wykonane 8 września 2015
    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!

Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.

Pozdrawiam,

Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

• Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Krzychosz2
      Witam panowie mam problem w przyczepie samozbierającej claas quantum 3500s z nożami dodam że były ostrzone 3 razy problem polega na tym że czasami noże wychodzą z wgłębienia na rotorze i drapią po nim wygląda to następująco noże powinny być ustawione tak jak na zdjęciu w tych wgłębieniach a czasami zdarza się że nie które idą w miejscu strzałki i rotor trze o nie i końce noży się zdzierają może macie jakiś pomysł jak je mocniej wsadzić w te wgłębienia
      Myślałem żeby spróbować podsadzić pod sprężyny zabezpieczające podkładki żeby zabezpieczenie było sztywniejsze może by to coś pomogło.Wszystkich bardzo proszę o pomoc

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.