Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kat    113

@damian

dlaczego koszt sznurka liczysz 10zł/szt?

 

 

Ja na koszt sianokiszonki liczę tylko 10zł folia i 5zł najęcie owijarki. Bo po co liczyć prasę i resztę kosztów skoro ten sam materiał i tak trzeba by było zebrać pod postacią siana? Ewentualnie można doliczyć zwiększony koszt zwiezienia bo wiadomo cięższe to od siana. Ale to już nie są takie spore koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Z tym sznurkiem to przesadziłem 5zł wystarczy. Nie wiem jak u was ale u mnie w ostatnich latach z zebraniem dobrego siana jest bardzo ciężko, z pierwszego pokosu jest bardzo dużo zielonki i ciężko ją dosuszyć, a następne są tak słabe że po suszeniu bardzo dużo sie kruszy. Dlatego robimy tylko troche siana z pierwszego pokosu a reszte zakiszamy. Robienie siana jest dużo tańsze ale z ww powodów odchodzi się od tego teraz. A liczyłem ile kosztuje zrobienie jednej beli kiszonki od prasowania do owinięcia. Mnie kosztuje mniej bo owijarkę mam swoją i za prasowanie odrabiam u sąsiada owijarką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

To ja nie wiem ile razy tym sznurkiem owijasz...mi tam zawsze wychodziło koło 1zł tyle że w słomie.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

10 zł sznurek na bele?? ;) Kłębek (2000m) kosztuje nie całe 30 zł. Czyli na jedno bele używasz 666m sznurka?? :lol:

Z moich odliczeń wychodzi ze obwód beli 120 wynosi 377cm czyli żeby owinąć 666m sznurka na jedno bele trzeba bele owinąć 176 razy :lol:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

U mnie gościu za siatkę na jedna kulkę liczy 2 zl, a mówi ze jakbym chciał sznurek to taniej wyjdzie, tylko dłużej będzie trwała praca. A za belowanie, zwiezienie do domu i owiniecie liczy 23 zł. Jego folia i siatka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Słabo za taka cenę to niewarto kupować swojej belarki.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Mi sznurek wychodzi po 0,9zł/szt.

 

Ja wole liczyć tylko te koszty których nie ponosi się przy produkcji siana. No bo jak się łąkę ma to i tak trzeba coś z plonem zrobić. A poza tym jak ktoś kto nie miał do czynienia z sianokiszonką przeczyta że koszt jednej belki to 30 czy 50zł. To sobie pomyśli na co mu ta sianokicha, przecież siano mam za darmo ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Czyli jak tu niektórzy piszą to koszt wytworzenia 1 belki nie jest aż taki duży. A pomyślcie sobie jak będziemy chcieli zrobić siano i gdy sobie popada z parę razy deszcz, to ile razy trzeba jeździć po tej lace żeby potem to dosuszyć, a do tego siano traci na wartości. Jeszcze jak ktoś ma daleko na łąkę (tak jak ja) to najlepszym rozwiązaniem było by zrobienie zamiast tego siana sianokiszonkę!! Na zrobienie sianokiszonki pójdzie na pewno mniej paliwa niż na zrobienie siana. A do tego sianokiszonka jest moim zdaniem o wiele lepiej pobierana przez zwierzęta jak siano. Także mam nadzieje ze przekonam ojca na zrobienie sianokiszonki, bo jak mam jeździć tyle razy na ta łąkę i przewracać to siano to aż ;) mnie normalnie ta robota zniechęca...!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

Ale sama sianokiszonka tez nie jest taka wspaniała dla krów, moim zdaniem najlepiej jest podawać i siano i sianokiszonkę.

Sucha masa też jest potrzebna krowom, przy samych kiszonkach krowa się na pewno szybciej eksploatuje, i mogą wystąpić kwasice, im większa różnorodność paszy tym lepiej.


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwasice u bydła nie mają nic wspólnego z pH paszy którą zjadają a udziałem pasz treściwych w dawce pokarmowej.


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co wg Ciebie może wyniknąć z nadmiernej ilości pasz treściwych?

 

Pozwolę sobie zacytować to co pamiętam z fizjologii.

Pasze treściwe to pasze o wysokiej koncentracji skrobi jako źródła energii. Skrobia jednak ma to do siebie, że bardzo łatwo ulega przemianom w żwaczu w wyniku czego powstają duże ilości kwasu propionowego zaliczanego do LKT. Kwas ten kumuluje się w żwaczu powodując obniżenie pH jego treści hamując tym samym rozwój bakterii celulitycznych (wrażliwszych na kwaśny odczyn). W ich miejsce rozwijają się bakterie amylolityczne przez co rozkład skrobi jest jeszcze szybszy a pH spada jeszcze bardziej aż osiąga poziom ok. 4. Przy takim zakwaszeniu praktycznie zamiera cała mikroflora treści żwacza, dochodzi do zaburzeń jego motoryki.

 

Jeżeli wciąż uważasz inaczej zachęcam do poczytania fachowej literatury z zakresu żywienia przeżuwaczy.


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

No chyba muszę przyznać racje ;) Ja jeszcze nie skończyłem żadnej szkoły o profilu rolniczym( jestem w trakcie), i można powiedzieć ze byłem wręcz przekonany, że kwasica może wystąpić od pasz objętościowych, a jednak po przeczytaniu artykułu dotyczącego tego tematu; objętościowe nie wpływają na pH. ;)

 

Pozdrawiam


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAREK1975    0
Czy ktos z was kupuje w jakims sklepie wysylkowym folie do owijania balotow na sianokiszonke ?

 

Szukam i jakos nie moge trafic, a u mnie w okolicy maja takie folie po ok 250 PLN austriacka , a podobno moznaby taniej kupic i rownie dobra :)

Pracuję w firmie, która produkuje i sprzedaje folię do owijania sianokiszonki w cenie 150 złotych , handlujemy już kilka lat i klienci są zadowoleni . Kontakt do mnie tel.0 515 277 682 lub e-mail jaroslaw.wasilewski@folpol.pl

Edytowano przez andrzej2110
Caps Lock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Mówisz o paletówce?? Jakiej szerokości są rolki??

 

PS. Dlaczego nie ma twoich danych na stronie producenta??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Jak za 150 zł, to na sprube bym wziął rolkę, na pierwszy pokos nie wystarczy, ale żeby nie było niespodzianki że się rwie. A ile bel wychodzi z niej ?? Kiedyś miałem belgijską i na 30 - 35 starczała, a polska na 25 i tak się rwała :/ Więc oszczędziłem 30 zł, a owinąłem 10 bel mniej, to żadna oszczędność nie była, aktualnie kupuje za 220 - 230 zł. A powiedz mi czy przy kupnie 15 rolek był by jakiś upust na całości ?? I ile kosztowała by przesyłka ?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAREK1975    0

Rolka folii ma 1800 metrów nawoju , wystarcza na ok. 25 bel , cena jednej rolki to 150 złotych + koszt przesyłki ok 25 zł przy zamówieniu powyżej 40 rolek transport gratis, pozdrawiam Jarek

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie posta wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Tylko że to cena netto po doliczeniu vatu to rewelacji już nie ma wychodzi po 183+przesyłka. Napaliłem się na nią już ale okazuje że cena jest taka jak wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAREK1975    0

175 złotych za rolkę płatne gotówką przy odbiorze czyli 150 za folię +25 złotych przesyłka , przy zamówieniu 40 rolek transport gratis cała polska. W przypadku jakichkolwiek niejasności kontakt telefoniczny do mnie 515 277 682

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Czyli to jest cena brutto??? A jak bym zamówił 25-30 rolek to też do każdej 25zł za transport trzeba doliczyć?? Macie także folię zieloną?? I przejrzystą do owijania palet? Jak tak to ile jest metrów w rolce i jakie posiadacie jej grubości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ja u nas paletówke kupiłem ostatnio po 60zł za rolkę i wychodziło z niej średnio po 18 belek. Ostatnio znalazłem też paletówke ale kolo sprzedaje ja na kg i jakoś mi sie ogólnie nie widzi słabej jakości


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAREK1975    0

Jeżeli zamówisz 30 rolek folii dostaniesz transport gratisowy czyli zapłacisz gotówką przy odbiorze 4500 zł. Mamy w swojej ofercie również stretsch bezbarwny, są różne grubości : 20, 23, 30 mikronów, większość naszych klientów preferuje grubość 23 mikrony. Długość foli na rolce jest uzależniona od jej wagi, możemy nawinąć każdą wagę w zależności od potrzeb klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Mam tylko jedno pytanie: czy ta folia ma atest mówiący o jej zastosowaniu ? Naiwnych nie sieją, a wciąż dają się wpuścić w maliny.

Znam rolnika, który skusił się na folię do owijania palet, było taniej, tylko po czasie cała sianokiszonka to był czysty gnój.

Taka folia nie ma filtra UV, a leżące na słońcu baloty zgniją. Jeżeli się mylę, to proszę wyprowadzić mnie z błędu.


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Sąsiad owija paletówką i mu nie gniją (no chyba ze folia pęknie).


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Budzu321
      Witam posiadam w sumie 11ha połowa to pola i połowa to łąki. Hoduję narazie 4 krowy dojne w tym roku w lecie zwieskzy sie do 5 a za rok myślę że do 6 dojnych, trzymam też 2 cielaki. Czy mi opłacało by się wykosić 0,5-1,0ha na sianokiszonke oczywiście pierwszy pokos. Prasy własnej nie mam, sianokiszonka była by w pryzmie. Trawa była by wożona t-25 i rozrzutnikiem, bo m am tylko t-25, ugniutł też bym t-25 jakoś. Czy mi się opłacało by?
    • Przez BIGAGRO
      Najwyższej jakości sianokiszonka w belach 130 cm - prasa Krone Bellima F130. Bele sprzedajemy bezpośrednio z pola w dniu zbioru - są owinięte siatką 125 cm szerokości (zakrycie boków - równe bele, oszczędność folii). Folią owija kupujący u siebie.
       
      Nie jesteśmy handlarzami - nie skupujemy bel - oferujemy materiał z własnej produkcji! Po pierwsze jesteśmy rolnikami więc wiemy "jak to się robi" .
       
      Corocznie produkujemy ponad 3000 sztuk najwyższej jakości bel sianokiszonki - nigdy nie mieliśmy reklamacji na nasz towar!
      Sianokiszonka pochodzi z użytków zielonych obsianych wysokiej jakości nasionami renomowanych producentów. Użytki nawozimy nawozami doglebowymi NPK z wapniem, magnezem, siarką i mikroelementami oraz dolistnie nawozami mikroelementowymi oraz aminokwasami - dzięki temu otrzymujecie Państwo najwyższej jakości paszę z wysoką zawartością białka i wszystkich składników pokarmowych!

      Cena za bele zależna jest od rodzaju materiału z którego są robione bele. 
      Ceny i dostępność na 30.08.2016:
      Lucerna - 90 zł/szt (wolne 1 auto - zbiór początek września, później październik) Koniczyna czerwona 80% z trawami (kostrzewy, tymotka, życice)- 80 zł/szt (kilka aut - zbiór w połowie września i w październiku) Mieszanka motylkowych DSV Country 2057 (lucerna+koniczyny) - 90 zł/szt (wolne 1 auto zbiór na początku września) Mieszanki z koniczyną czerwoną (min. 40% koniczyny) - 75 zł (dostępne kilka aut ze zbioru początek września i kilka w październiku). Mieszanki traw z koniczyną perską Country 2053, Futtertrio, C2050 - 85 zł/szt (dostępne 2 auta ze zbiorów pod koniec września) Mieszanki traw DSV (2012, 2013, 2014, 2401) - 75 zł/szt (dostępne 2 auta ze zbiorów na początku września) Sianokiszonka z podsuszonej koniczyny z trawami owinięta - dostępne 80 sztuk w cenie 89 zł/szt. Możemy owinąć każdy towar i dowieźć owinięte bele - cena +15 zł/szt Pozyskujemy również około 300 bel siana z łąk koszonych pod koniec lipca - są to trawy (brak szuwarów, pokrzyw, samosiewów itp). - ten towar proponujemy po 55 zł/szt.

      Siano wysokiej jakości w cenie 120 zł/szt.
       
      Wszystkie ceny są cenami netto za bele bez folii tj bele w siatce bezpośrednio z pola . Dla zainteresowanych wystawiamy faktury. VAT na pasze wynosi 8%. Na wcześniejsze zamówienie możemy zrobić również wysokiej jakości siano.

      Tylko u nas kupisz bele z najwyższej jakości mieszanek traw marki DSV, które posiadają tzw. milk index (mleczny indeks) - dzięki nim osiągniesz wysoką wydajność mleczną. Nie kupuj niepewnego taniego towaru, z którego nie ma mleka!

      Jeśli jesteś zainteresowany zakupem paszy w roku 2016 - skontaktuj się z nami i zarezerwuj towar - zapraszamy do nas - zobacz z jakich traw zrobimy dla Ciebie bele!
      Bele dostarczamy autami o ładowności 40 szt (bele 130cm), są to zwykle auta kryte więc nie dochodzi do ewentualnych zamoknięć w czasie przejazdu. Przykładowe koszty dostaw:
      - okolice Wydmin - 550 zł
      - okolice Turośli - 750 zł
      - okolice Szczytna - 850 zł
      - okolice Kolna, Mały Płock - 900 zł
      - okolice Przytuł, Wagi - 950 zł
      - okolice Grajewa, Stawisk, Szczuczyna - 1050 zł
      - okolice Przasnysza, Ostrołęki, Łomży - 1100 zł
      Koszt każdej trasy wyceniamy indywidualnie informując kupującego przed realizacją!
       
      Kontakt: PW, big-agro.pl, kontakt@agrivision.pl, biuro@agrivision.pl, 
       

       
       


    • Przez rolnikzlubelskiego
      Witam,
      Panowie mam taki problem. W tym roku późno robiłem sianokiszonkę z trzeciego pokosu (październik) ponieważ wcześniej ciągle padało. Otworzyłem teraz jedną belę i okazało się, że się nie zakisiła. Nie jest popsuta, spleśniała, ale to jest normalnie zielona trawa taka jaką owijałem. Jaka może być przyczyna? Za zimno było? Dodam, że nie była suszona.rano skosiłem, odrazu zgrabiłem i belowałem.
      Czy jak zostawię te bele z 3pokosu do lata to się zakiszą jak zrobi się ciepło?
    • Przez same110
      Witam
      Stoję przed wielkim.dylematem która z pras wybrać między Kverneland A krone
      Która z maszyn będzie lepszym wyborem .Nie znalazłem.żadnej.opinie o.takowym modelu 6250 Kvernelanda.Jesli ktoś.taki posiada lub sąsiad prosiłbym o kontakt na pw
      Z drugiej.strony Fortima to dawny roundpack sprawdzony ale jednak.Fortima to nie też kropka w kropkę
      Dziękuje za rady
      Pozdrawiam

    • Przez Mateusz2121
      Witam chciałbym zacząć robić sianokiszonke dla byków i ma do was takie pytanie czy 6-7 byków da rade zjeść taką bele zanim zacznie sie psuć ? ważne!!!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj