Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

I kolega wyżej ma rację, a co do oszczędności foli. To tak jak byś powiedział żeby nie robić polską Sipmą bo jak zrobisz Claas-em Rotocat 250 to masz 1,5 beli z Sipmy. To zamiast kupować Sipmę to mówisz że lepiej dozbierać albo kupić używaną Claas-a no bo przecież to oszczędność.

Opublikowano

Dobrze że chociaż z tym się zgadasz :) a co do bel to każdy ma swoje zdanie chciał kolega porady więc piszę co myślę. A jeśli może odliczyć vat to cena wyjdzie koledze wyjdzie nie podniesiona. Każdy robi jak mu pasuje. :) To tak samo jak kupować paliwożernego zetora czy dołożyć i kupić zachodni ciągnik o wiele oszczędniejszy.

Opublikowano (edytowane)

Witam.

Mam kilka pytań.

Jak jakościowo wygląda sianokiszonka zebrana przyczepą samozbierającą z nożami docinającymi - konkretnie chodzi mi o "jugosłowianke".

Czy ta przyczepa nadaje sie do sianokiszonki?

Czy polecacie jakąś inną przyczepe samozbierającą z nożami do c360?

Lepiej robić na pryzme czy w baloty?

Jak robić na pryzme, to lepiej na tzw. "sterte", czy lepiej do silosa ?

Jeśli zły dział to przepraszam i proszę o przeniesienie.

Pozdrawiam!

 

Połączone

Edytowane przez razor275
Opublikowano

Buszido jak lubisz się narobić to pryzma bo przyczepą bez wałków =widła czyli musisz rozgartać a to nie jest najlżejsza robota chyba że masz 5ha to jeszcze można ja wożę zielonkę na jesieni potingerem 4 t c-360 ciągnik daję radę

Opublikowano

Ja robię sianokiszonkę w pryzmie ale czasem zrobię kilka bel to przecinam bele wycinakiem i tak niema porównania z kostką z pryzmy a z tą siekierą to dobre jak na małą ilość

Opublikowano

Witam Panowie

Mam do Was pytanie odnośnie sianokiszonki, wiele jest opini na temat jaka trawe nalezy zbierac aby sianokiszonka byla dobrej jakosci. Niektórzy mówią że lepiej jest konkretnie podsuszyc, wiec podsuszaliśmy, ale zauwazylem że krowy bardzo mało pobierają takiej sianokiszonki, tzn w paszowóz mało daje bo jak wiecej to nie zjedza( powinnem dawac 320kg a daje max 150), zwolenników mokrej sianokiszonki jest bardzo mało, ale kiedys pogody nie było i zwinęliśmy kilka mokrych balotów to krowy się chciały za tym zabić. W tym roku też pogody nie było to regras znowu robiliśmy w pryzme bo było sporo areału. Ale jak już wspomniałem wiecej ludzi w okolicy podsusza konkretnie sianokiszonki... Co Wy o tym sądzicie, jakie jest wasze doświadczenie w tej sprawie?

Opublikowano

Baloty 45% s.m., pryzma 35% s.m.. Mokra lepsza, lepiej się kisi, smakuje. Dziś kosisz, roztrząsasz, jutro zbierasz przy dobrej pogodzie, a jak w pryzme to nawet w ciągu jednego dnia. Takie jest moje zdanie.

Opublikowano

Wczoraj ograbiłem sianokiszonkę w wałki ale przez noc napadało w nią deszczu. dzisiaj to zbelowałem i ofoliowałem. Z niektórych belek aż się woda sączyła no i ważyły pewnie dość spor. Jak myślicie zakisi się to?

Opublikowano

@RadekKopczyński- kilka dni, potem pleśń jest już widoczna.

@karolr2 powinna się zakisić, ale bydlaki nosem będą kręcić. Wyjdzie Ci typowe błoto o kwaśnym zapachu. Ale jak to mówią z braku laku i kit dobry. Opasy przebiorą.

Opublikowano

Siano w kostkach (2,50 PLN/szt) w rolkach o wadze pow 280 kg (70 PLN/szt i 60PLN/szt), słoma w kostkach (1,50 PLN/ szt) w rolkach o wadze pow 220 kg (40 PLN/szt), Sianokiszonka (80 PLN/szt)żyto

 

czy to dobre ceny

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v