BoNes

Instalacja elektryczna Bizon Z056

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Marcincc360    70

Siemano słuchajcie mam pytanie nie mam ladowania w bizonie prąd wszystko wsio dochodzi alternator sprawdzony 100% działa tylko regulator napięcia sie grzeje moze on byc walnięty ? Bo on łączy sie z alternatorem robi obieg


Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas38    0

witam . ostatnio stopił mi się przewód od wiatraka i od lampy ostrzegawczej w kabinie . Co może być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Czy ktoś posiada wiedze za co odpowiadają bezpiecznik po lewej stronie za wariatorem, tam gdzie starsze modele posiadały tzw. hebel?

Jakaś rozpiska itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1127

Bezpiecznik główny 1 sztuka 25A.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4
1 godzinę temu, Sadek napisał:

Bezpiecznik główny 1 sztuka 25A.

Zapewne mówisz o tym głównym koło rozrusznika. Gdzie on dokładnie jest - nie udało mi się zlokalizować?

Natomiast  z lewej strony za wariatorem mam skrzynke z 7 ? gniazdami na bezpieczniki.  O to pytam

Nigdzie w necie nie znalazłem opisu do czego służą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1127

Mówię właśnie o tym w skrzynce 7 krotnej, tam jest tylko 1 bezpiecznik 25A.

Ja zmostkowałem dwa równolegle aby nie wypalać styków. Strona w instrukcji 80-81 tylko tam jest zapis że koło filtra ale jest to wydanie przed 1990 rokiem.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4
12 godzin temu, Sadek napisał:

Mówię właśnie o tym w skrzynce 7 krotnej, tam jest tylko 1 bezpiecznik 25A.

Ja zmostkowałem dwa równolegle aby nie wypalać styków. Strona w instrukcji 80-81 tylko tam jest zapis że koło filtra ale jest to wydanie przed 1990 rokiem.

A ja mam założone 4 😁

Możesz zrobić fotkę który masz obsadzony, co zmostkowales, chociaż to ryzykowne 

Mówisz o instrukcji od starszej wersji, gdzie jest mogą o głównym koło rozrusznika?

Edytowano przez jackowski11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1127

A z tyłu ile przewodów dochodzi?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1127

Tak

Może być tam jeszcze bezpiecznik gniazda lampy przenośnej.

5 godzin temu, jackowski11 napisał:

A ja mam założone 4 😁ożesz zrobić fotkę który masz obsadzony, co zmostkowales, chociaż to ryzykowne 

Zmostkowane są równoległe aby prąd szedł przez dwa bezpieczniki a nie jeden.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozin1512    0

Witam może ktoś mi pomoże z problem, otóż na zniwa kupiliśmy bizona z056 85r. Sprzedający podłączył akumulatory na kable odpalił normalnie , tablica wskaźników pokazywała wszystkie parametry jednak jakiś przygłupi pomagier sprzedającego odpiął kabel podczas pracującego silnika i po chwili gdy byliśmy w kabinie z tablicy wskaźników zaczął się wydobywać dym i najwidoczniej spalił się ten wskaźnik gdyż umarł,  pokazuje tylko obroty silnika i mocarni. Dodatkowo nie ma też ładowania jak sprawdzic czy alternator jest dobry? bo wymieniłem regulator na ten elektroniczny jednak nic to nie dało. Dodam też iż na początku światła działały (po spaleniu ładowania i wskaźnika) teraz wgl się nie pala mimo iż podłączone są akumulatory.  I jeszcze kolejne pytanie czy mogą być źle podłączone klemy (trochę grubszy kabel mam jako plus a trochę cieńszy jako masa) gdyż jak mierze mienirnikiem przykładając czerwony kolektor do plusa pokazuje dobrze polaryzację jednak na rozruszniku gdy przykładam czerwony konektor do stałego plusa na rozruszniku a czarny na masę pokazuje na wyświetlaczu minus przed wartością napiecia ? Może ktoś mnie nakierować? Dodam iż na alternatorze nie ma podłączonego kabla pomiędzy złączem szczotkotrzymacza a kablem co idzie do rozrusznika jako ładowanie ( w załączniku zdjęcie mojego altka)

20231009_130556.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1127
Dnia 9.10.2023 o 15:05, Jozin1512 napisał:

Witam może ktoś mi pomoże z problem, otóż na zniwa kupiliśmy bizona z056 85r. Sprzedający podłączył akumulatory na kable odpalił normalnie , tablica wskaźników pokazywała wszystkie parametry jednak jakiś przygłupi pomagier sprzedającego odpiął kabel podczas pracującego silnika i po chwili gdy byliśmy w kabinie z tablicy wskaźników zaczął się wydobywać dym i najwidoczniej spalił się ten wskaźnik gdyż umarł,  pokazuje tylko obroty silnika i mocarni. Dodatkowo nie ma też ładowania jak sprawdzic czy alternator jest dobry? bo wymieniłem regulator na ten elektroniczny jednak nic to nie dało. Dodam też iż na początku światła działały (po spaleniu ładowania i wskaźnika) teraz wgl się nie pala mimo iż podłączone są akumulatory.  I jeszcze kolejne pytanie czy mogą być źle podłączone klemy (trochę grubszy kabel mam jako plus a trochę cieńszy jako masa) gdyż jak mierze mienirnikiem przykładając czerwony kolektor do plusa pokazuje dobrze polaryzację jednak na rozruszniku gdy przykładam czerwony konektor do stałego plusa na rozruszniku a czarny na masę pokazuje na wyświetlaczu minus przed wartością napiecia ? Może ktoś mnie nakierować? Dodam iż na alternatorze nie ma podłączonego kabla pomiędzy złączem szczotkotrzymacza a kablem co idzie do rozrusznika jako ładowanie ( w załączniku zdjęcie mojego altka)

20231009_130556.jpg

Jeżeli jest tak jak piszesz to odwrotnie podłączone akumulatory ale masa idzie do ramy i tam ma być minus to bez narzędzi można sprawdzić (po przewodzie gdzie idzie).

Kabel z szczotkotrzymacza idzie na regulator a na rozrusznik idzie z śruby M6 .


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez kukum
      Witam , Czy jak pomieszam te dwa środki , to przypale roślinę ? albo z czym mogę pomieszać basagran żeby i tez jednoliścienne  zwalczyć ?
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
    • Przez Rolniczek95
      Z wujkiem zastanawiamy się czy dało by się przerobić instalacje elektryczną w bizonie z 24v na 12v, co sądzicie, czy gra jest warta świeczki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj