adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

odrzucanie takich okazałości to nie jak przebierali kartofli.

zanim to zostało wywalone to zainfekowało pozostałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

No a zapytam się co macie skutecznego na phytophtorę w truskawkę bo to chyba ten grzyb spowodował to co na zdjęciu. 

Tego jest masa. 

Ja mam 2tys szt posadzone w miejscu gdzie od zarania dziejów było zboże i pierwsze śmierdziuch na owocach są.

Luna chyba miała ograniczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dać, to trzeba go jeszcze dobrze wdmuchać pryz takim zainfekowaniu żeby to zabić

 

no to raz walnąłeś lunę i very happy aż do zbioru 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Spokojnie od jutra do wtorku deszcze i gorąco. Ciężko będzie uratować. U nas plantatorzy już się poddali nawet nie wjezdzaja pryskać. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Przy takim nasileniu niema co się trzymać zalecanych dawek tylko trzeba zwiększać a ilość wody zmniejszać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Środki z grupy sdhi szybko przestają działać bo grzyb się uodparnia. Trzeba działać kompleksowo od samej wiosny. Liście wygrabione bo one w dużej mierze są źródłem infekcji. Do tego zabiegi odkażające siarka srebro i miedź. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612
3 minuty temu, racyl napisał:

 

no to raz walnąłeś lunę i very happy aż do zbioru 😂

To pewnie do mnie ?

Pytam poważnie co na phytophtorę?

Chyba z 5 lat temu był pogrom i na Czerwiński, smród szaletu na okolicę.

Na zdjęciu szara, nie przeglądałem się, a zasugerowała tym co jest u mnie w okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5603
7 godzin temu, cinek1808 napisał:

Mądry bo wyniósł gniłe z plantacji głupi by zostawił aby choroba się szerzyła

Takie wyniesienie zgniłych owoców nic nie da, bo zarodniki szarej pleśni zostały jeszcze na łodygach liści i kwiatostanach, trzeba by skosić truskawki i wywieźć skoszony materiał aby całkowicie się tego pozbyć :)

Patrząć na owoce wyżej, przeczuwam że jest pełno zbrązowiałych łodyg i kwiatostanów. To co widzimy na zdjęciu to efekt a nie przyczyna.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Spokojnie. Narazie tragedii nie ma. Sie zobaczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5603

Zebrałeś, za kilka dni znowu tak będzie, wystarczy mały deszczyk i znowu się wszystko wysieje na owoce. Kilka lat temu coś takiego przerabiałem, można powiedzieć, że sezon już zakończony.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No przecież nie zaorzę tego teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5603

No myślę, że nie dasz rady, bo ciężko było by ustawić głębokość na redlinach i pług mógł by się trochę pchać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

glebogryzarka i cała na przód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380
10 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Talerzówka też dobrze działa

Ty nie gadaj takich rzeczy tylko powiedz czy byś na jesieni nie sprzedał ze 200sadzonek jakiejś fajnej smacznej truskawki. Bo ty chyba gdzieś nie daleko Łowicza? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580

Takie ogłoszenie nie pryskana truskawka .

6 zł

Jest z miejscowości kolonia deszkowice koło starego Zamościa posiadam troskawki nie pryskane slotkie dobre na przetwory odbiór osobisty na miejscu więcej informacji pod numerem telefonu 570919610 zapraszam .

 

Jak ochrona to tylko taka jak reklamują .

http://www.agriclub.home.pl/_pdf/web/viewer.html?file=files%2Fochrona_jagodowych_2019_truskawka.pdf&fbclid=IwAR1S7JoZwk2xSHDwM6MLZvfeai0N-biZQt6WHsAKLdhl2epvREGwwieVeDM

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5603

To po co zarzucasz taką reklamę, każdy kto profesjonalnie uprawia truskawki słyszał o/stosował środki podane w twojej reklamie :) Zresztą lepiej wziąć program ochrony roślin a nie broszurę konkretnego producenta(tu syngenta), bo mamy informację o wszystkich(prawie) zarejestrowanych środkach możliwych do użycia w danej roślinie np. truskawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj