adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
4 minuty temu, racyl napisał:

nikt ci nie każę czytać, trzeba było zostać nauczycielem od polskiego albo zostać na uczelni

Kolego . Mam to gdzieś . Ale głupka z siebie robisz . Piszesz coś że tak jest i dodajesz zaprzeczenie . Bynajmniej , to nie jest przynajmniej . Po co mają się śmiać z Rolników . Takie zestawienie słów jest po prostu śmieszne i bezsensu .

Setki razy mówiłem , że błędów masę robię , ale staram się pisać poprawnie , żeby miastowe się z nas nie śmiali .

Edytowano przez Pafnucy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to niech z ciebie się nie śmieją. medal ci dadzą za urzędowanie tutaj od rana do wieczora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Więcej tu się udzielasz niż ja . Nie obrażaj się , tylko nie pisz głupio . Nie chodzi mi o wyśmiewanie się z Ciebie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kto więcej to każdy z czytających sam może potwierdzić.

zapamiętam i będę starał sie nie używać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, racyl napisał:

zapamiętam i będę starał sie nie używać

No i chwała Ci za to Kolego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pryskanie przeciw temu cholerstwu jest dobre jak się go robi systematycznie. 

najważniejsze to dobrze wypryskać ziemię przed sadzeniem. mniejszymi dawkami, raz, druki a międzyczasie przemięszać ziemie i za jakiś czas dopiero sadzić

Tak żebyś go zlikwidował od tak opryskiem to wątpię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin8777    2

Były pryskane przed sadzeniem na jesieni i na wiosnę ale było sucho i nie wzięło.  Dzisiaj patrzyłem pod kilkoma krzakami I są pedraki. Muszę czymś popryskac ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie ma złotego środka. jest(był)  tylko dursban, 0,3 mospilanu i nawóz sypany w rzędy i nic więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5636

Ja robię dawki dzielone przed sadzeniem, część idzie w czasie orki, pryskam wąskie paski i od razu je zaoruje, wtedy ładnie się miesza w profilu glebowym, i potem poprawiam przed agregatem, i potem systematyczne zwalczanie na przełomie kwietnia i maja i potem na przełomie lipca i sierpnia. W międzyczasie jakiś mospilan lub coś innego na latające chrząszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

może za mało, jak jest sucho to się nie pryska przeciw temu cholerstwu bo to nie ma sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5636

Do tej pory praktykowałem pryskanie dursbanem w rządki ale trzeba zmienic żeby nie było pozostałości w owocach, miałem taką specjalna belkę i podlewałem dursbanem bezpośrednio w rzadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

dokładnie jak Tomek opisał, przed pługiem, potem agregatem itp

sąsiadka do tej pory podlewa w rządki

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5636

Oczywiście jak była wilgoc, najlepiej w czasie deszczu a jak nie padało to jednej nocy deszczownia a następna wjeżdżałem i podlewałem rzadki dursbanem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin8777    2

To co sądzicie teraz? Czym popryskac? Bo czymś muszę ale dawki były dane duże jednak coś nie zadziałało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

tłumaczymy ci że nic innego nie ma po za dursbanem, mospilanem i nawozem w rządki. to nie jest zwykła stonka że jest do wytrucia

to jest w ziemi a to już nie taka prosta sprawa

 

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5636
Na pewno nie dursban, w tym roku wielu się przejedzie jak im towar na zakładzie odrzuca, jeżeli bardzo zaniedbałeś temat to chyba tylko pług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin8777    2

Czym teraz będziesz pryskal tomasz? Bo właśnie teraz mogą badać truskawki na pozostałości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5636
Są jeszcze nicienie (cholernie drogie) i jakiś środek na bakteriach(700 zeta na ha) co żywią się na ciele opuchlaka ale o efektach powiem dopiero za rok bo zamierzam kupić na zabieg po zbiorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zapomnij żebys opryskał dursbanem jak teraz kwitną a potem oddał na przetwórnię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5636
Dwuletnie odpuściłem a jednoroczne podlałem dursbanem w czasie deszczu, ale to już z 2 albo 3 tyg temu, na pewno przed 1 maja, może nic nie wyjdzie na zakładzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zawsze mniejsze ryzyko. tez mam trochę truskawki po truskawce w tym roku i jakoś na razie nic nie wypada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin8777    2
Napisano (edytowany)

A ten nawoz jak się nazywa?podajcie nazwy tych środków 

Edytowano przez Marcin8777

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

Może spróbuj dursban ale z belki herbicydowej (oszczędzając tym owoce). Oby dotrwały do końca zbiorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj