adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Tomasz0611    5616
Napisano (edytowany)

Też dziwne jak na czerwoną, to choroba atakująca po zbiorach, teraz to raczej biała plamistość. Ja kaptanów nie lubię, ciężko się rozpuszcza to cholerstwo , albo po prostu na taki kaptan trafiłem:)

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

A jak taki przymrozek (-3) odbije się na owocach. Duża część z okrycia już po przekwitnięciu z owocami (spodziewałem się pierwszych czerwonych za ok tydzień)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ekonomiczny spodów na czerwoną, trochę lepiej jak kiedyś rosahumus 😁

zato jeszcze na czerwona coś tam daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5616
2 minuty temu, zimnepiwo napisał:

A jak taki przymrozek (-3) odbije się na owocach. Duża część z okrycia już po przekwitnięciu z owocami (spodziewałem się pierwszych czerwonych za ok tydzień)?

Mogą pojawić się uszkodzenia owoców jeżeli je przemroziło, owoce będą bardziej podatne na choroby grzybowe, ich jakość będzie niższa, zniekształcenia w miejscach gdzie przemroziło owoce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diegole29    5
Napisano (edytowany)

nie mam za bardzo co pokazać bo wszystko przykryte oprócz redlin granicznych 2  z sąsiadem która jest słaba i jak w tamtym roku pryskał to i je oczywiscie potraktował... nie znam się to mnie nie hejtujcie :D

truskawa 3.jpg

truskawa1.jpg

truskawa2.jpg

Edytowano przez diegole29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A skąd ktoś może to wiedzieć jak na plantacji ile wykosiła kwiatów,

u mnie jeden samochód oszroniony, 2 na podwórku nie. różnie mróz mógł przejść

Bardziej to na mączniaka wygląda niż na czerwoną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7606
40 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Raczej switch, zato to tylko na mączniaka. Luny nie stosuje, uważam jak kolega wyżej, środek drogi, a nie zawsze jest potrzebny środek na wszystko.

Zamiast Luny daj Tebu 250EW na początku wiosny jak liście się zielenią i działa tebukonazol - 250 g/l .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diegole29    5

dzięki chłopaki:D za pomoc co będzie to będzie i pomyśle o zmianie strategii:)  bardzo dziękuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, cinek1808 napisał:

Racyl oproznij skrzynkę bo mam do Ciebie pytanie

Ja to bardziej od ciebie mogę się uczyć ;)

3 minuty temu, galan99 napisał:

Zamiast Luny daj Tebu 250EW na początku wiosny jak liście się zielenią i działa tebukonazol - 250 g/l .

 

z tym tebu co się śmiałem w poprzednim tygodniu to bodajże jest w programie holenderskim

próbowałem zbożowych środków (sokół - kombinacja 3 substancji )  po zbiorach i akurat kiepsko działały, szczególnie czerwona się rzuciła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolinaS    4

Najbardziej obawiam się, że moje sadzonki truskawek, które kupiłam w Internetowy sklepie Podkarpackiesady.pl dopadnie szara pleśń - grzybowa choroba owoców. Wiem, ze aby jej zapobiec trzeba regularnie odchwaszczać sadzonki, a w trakcie wegetacji zapobiegawczo stosować specjalne środki biologiczne. Mieliście do czynienia z szarą pleśnią? Czy to wystarczy aby jej zapobiec?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

что такое серая плесень ? 😂

мы не понимаем, что вы говорите с нами 🤣

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7

Świetokrzyskie powiat buski. Straty okolo 20 a 30 %(honeoy) . U mnie okolo 80 % bylo przekwitniete i zawiazki duze,male ,średnie.  Kwiat ktory byl pod lisciem ocalał. Roxanan straty okolo 10 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746
3 godziny temu, KarolinaS napisał:

Najbardziej obawiam się, że moje sadzonki truskawek, które kupiłam w Internetowy sklepie Podkarpackiesady.pl dopadnie szara pleśń - grzybowa choroba owoców. Wiem, ze aby jej zapobiec trzeba regularnie odchwaszczać sadzonki, a w trakcie wegetacji zapobiegawczo stosować specjalne środki biologiczne. Mieliście do czynienia z szarą pleśnią? Czy to wystarczy aby jej zapobiec?

 

IMG_20200504_211934834.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5616

Trzeba jeszcze poczekać, za wcześnie żeby coś powiedzieć. Te na drugim zdjęciu dla mnie są bardzo podejrzane ale więcej będzie można powiedzieć za 2-3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7

Dzis wjeżdzam asahi. Co mozna jeszcze dołożyć. Planuje potasowego,bo juz niektóre  ppd koniec tyg beda czerwone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba54    0
38 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Trzeba jeszcze poczekać, za wcześnie żeby coś powiedzieć. Te na drugim zdjęciu dla mnie są bardzo podejrzane ale więcej będzie można powiedzieć za 2-3 dni.

Podejrzane co masz na mysli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7
1 minutę temu, Seba54 napisał:

Podejrzane co masz na mysli?

Raczej to od przymrozku. . Zawiazka przypalona ,bedzie owoc tylko niekształtny . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba54    0
35 minut temu, Borczok napisał:

Raczej to od przymrozku. . Zawiazka przypalona ,bedzie owoc tylko niekształtny . 

Dzięki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maro12    10

Myślicie że w tym tygodniu jeszcze przymrozi? Za testy trzeba będzie płacić, wcześniej susza, teraz przymrozki 

ch*j mnie strzela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7
7 minut temu, maro12 napisał:

Myślicie że w tym tygodniu jeszcze przymrozi? Za testy trzeba będzie płacić, wcześniej susza, teraz przymrozki 

ch*j mnie strzela

Nie tylko ciebie 🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj