adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

cinek1808    1746

Minister mówił że z Ukrainy mogą przyjechać i pracować ale po 7 dniach muszą zrobić test na koszt rolnika. Zakupili testów teraz chcą zarobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604
2 testy masz zrobić a nie jeden, test musi być PCR który kosztuje 550 od łebka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

A nie tak że 7 dni kwarantanny a po 7 dniach można zrobić. Masz artykuł z tymi przepisami. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604
Ja zrozumiałem ministra że 2 testy, na stronie gisu jest napisane tylko że jak chcesz skrócić kwarantannę to wtedy badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Zaraz zerkne. To bardzo drogi koszt sprowadzić Ukraińca. Kierowcy dać 400 zł, teraz jeszcze testy zrobić. To ile on musi zbierać truskawki aby to się zwróciło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604
To nie ściągaj, ja ściągam, truskawki będą drogie.

Po 20 zł za kg to jeden dzień i jest na testy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert11054    7

Z tego co piszecie to sprowadzenie jednego pracownika to spory koszt.  2x550zł + 400zł kierowcy to razem wyjdzie 1,5 tyś.  No to faktycznie ile on musi  zebrać truskawki. Ciekawe jaką cenę skupy  zaproponują. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
Napisano (edytowany)

Ukraińca co obchodzą koszta testów czy + kierowca 400 zł to koszta pracodawcy chce mieć pracownika to płaci Ukrainiec rwie dniówka się należy czy ile zerwał tych kosztów nikt nie odbije .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

te 20 zł/kg  w szczycie sezonu to w jakim kraju w europie będzie ? 😂

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

wszystko zależy na jak długo chcemy zatrudnić , teoretycznie te 1,5 tys jak by to rozbić aż do zbioru jabłek to nie tak dużo , tylko np. my poniesiemy koszta a po truskawkach ktoś inny zatrudni pracownika przebadanego przez nas bez kosztów , a jak np . test bedzie potwierdzony pozytywnie to co wtedy ? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

To zależy jak będą przechodzić Kwarantanna wszyscy razem czy z osobna bo jak razem wykryją pozytywny to wszyscy na obserwację dalej na 14 dni i testy co 7 dni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie mają kiedy 😂 kto by im pilnował agrofoto.pl😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500

Ja interpretuję to tak, że wymaz i badanie tylko po przyjeździe.

W czasie kwarantanny mogą pracować, a jest możliwość zrobienia po 7 dniach kolejnego testu, który zwolni ich z kwarantanny, tylko po co, jak zostało 7 dni do końca kwarantanny. Przyjeżdżają do pracy nie na wczasy, i tak będą tylko na gospodarstwie i na działkach należących do gospodarstwa.

Teraz bardziej mnie zastanawia, czy czekać do zbiorów na ich przyjazd(skoro mogą pracować podczas kwarantanny) czy już ich ściągać, bo nie wiadomo co jeszcze rządowi odbije, przepisy się zmienią i zostaniemy z ręką w nocniku.

Edit, truskawka nie będzie po 20 zł 🤣to nie jest produkt pierwszej potrzeby, za 20 zł to kupisz 3 kilo kiełbasy i masz żarcia w huk 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sraty pierdaty a właściciel i jego rodzina będą mogli latać po sklepach giełdach i roznosić to co ewentualnie rozniosą 😂

kwarantanna to siedzenie wszystkich łącznie z właścicielem i domownikami bo inaczej to nie ma sensu no chyba że przyjadą 2 tygodnie wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
7 minut temu, toooomaszewski napisał:

Ja interpretuję to tak, że wymaz i badanie tylko po przyjeździe.

W czasie kwarantanny mogą pracować, a jest możliwość zrobienia po 7 dniach kolejnego testu, który zwolni ich z kwarantanny, tylko po co, jak zostało 7 dni do końca kwarantanny. Przyjeżdżają do pracy nie na wczasy, i tak będą tylko na gospodarstwie i na działkach należących do gospodarstwa.

Teraz bardziej mnie zastanawia, czy czekać do zbiorów na ich przyjazd(skoro mogą pracować podczas kwarantanny) czy już ich ściągać, bo nie wiadomo co jeszcze rządowi odbije, przepisy się zmienią i zostaniemy z ręką w nocniku.

Edit, truskawka nie będzie po 20 zł 🤣to nie jest produkt pierwszej potrzeby, za 20 zł to kupisz 3 kilo kiełbasy i masz żarcia w huk 😜

To co to za kiełbasa po niecałe 7 zł/kg ? Przecież kocie żarcie jest droższe. Znajomy na razie wozi na Bronisze to mówi, że 20 - 25 zł za kg i schodzi od razu towar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604
racyl napisał:

sraty pierdaty a właściciel i jego rodzina będą mogli latać po sklepach giełdach i roznosić to co ewentualnie rozniosą 😂

kwarantanna to siedzenie wszystkich łącznie z właścicielem i domownikami bo inaczej to nie ma sensu no chyba że przyjadą 2 tygodnie wcześniej

To może i ty i twoi rwacze z Polski, jeden zakażony przyjdzie i ty też chory,trzymaj ich u sb i najpierw 2 tyg kwarantanny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Przecie jak Ukrainiec czy Ukraińcy przekroczą granice z danym adresem docelowym w Polsce to ma ich policja kontrolować czy dotarli i teraz pytanie czy będą co dnia kontrole że siedzą na  kwarantannie odizolowani od Polaków czyli gospodarza czy mogą od razu pracować ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604
Od razu mogą w pole, ważne żeby byli na polu gospodarza do którego przyjadą.
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500
25 minut temu, thor1984 napisał:

To co to za kiełbasa po niecałe 7 zł/kg ? Przecież kocie żarcie jest droższe. Znajomy na razie wozi na Bronisze to mówi, że 20 - 25 zł za kg i schodzi od razu 

Miało być kilo kiełbasy 🙂

31 minut temu, racyl napisał:

sraty pierdaty a właściciel i jego rodzina będą mogli latać po sklepach giełdach i roznosić to co ewentualnie rozniosą 😂

kwarantanna to siedzenie wszystkich łącznie z właścicielem i domownikami bo inaczej to nie ma sensu no chyba że przyjadą 2 tygodnie wcześniej

Tu się zgadzam.

Jaką mamy pewność że wymazy do testu zostaną pobrane prawidłowo, nie zostaną sfałszowane dla nabicia kasy.

Odnośnik do artykułu, bo nie wszyscy czytali:

https://www.gov.pl/web/rolnictwo/ulatwienia-w-przyjezdzie-pracownikow-sezonowych-do-polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604
A jaka mamy pewność że polak pracujący na naszej plantacji jest zdrowy??
Tak samo jak Ukraińcom robić im badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500
6 minut temu, Tomasz0611 napisał:

A jaka mamy pewność że polak pracujący na naszej plantacji jest zdrowy??
Tak samo jak Ukraińcom robić im badania.

Takiej pewności nie mamy, i mieć nie będziemy, różnica, NA RAZIE, jest taka, że przy polskim pracowniku nieoficjalnie nie ponosisz żadnego kosztu, każdy o tym dobrze wie. I nie łudźmy się, że na 10 osób jeden test nie wyjdzie pozytywny. Nie chodzi o to, że nas rolników na to stać, czy nie stać, chodzi o masę absurdów w tych przepisach.

Jedyne miejsce, gdzie do tej pory nie wykryto wirusa to biedronka, kaufland, tesco itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Te wymogi są bardzo dotkliwe a jaka jest pewność że jakiś  typ nie spierdzieli z gospodarstwa do sklepu ktoś zobaczy i zadzwoni i problem na 30 tyś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj