gelo400

Kosiarki SaMasz

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gelo400    32

mam pytanie moze jest ktos uzytkownikiem jakiejs z nowych kosiarek samasz typu HD albo KDL ? Warto taką kupic czy raczej skusic się na uzywaną z zachodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

co kolwiek z zachodu nie z Samaszu ja mam inną z Samasz 1,85m bębnowa ludzie już chyba z 5 wałków pionowych się ukręciło a czeską mam 14 lat starszą i nic tylko noże już się bebny prawie całe wydarły i nawet olej nie wymieniany Samasz nie nie nie, nie dbają o klienta i nie mają materiałów dobrych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32

dzieki za rade w okolicy sie rozpytalem i tez odradzali. na zachodzie stoi do przyciagniecia Krone AM 243 s za bardzo korzystną cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Miałem brać samasza 1,65m ale 7 tyś za zwykłą bębnówkę!!!!! :D:D znajomy wzioł takiego samasza a ja zwykłe rzemiosło na targu kupiłem za 3100zł i znajomemu ukręcił się wałek i w mojej a w mojej nawet szybciej serwis zadziałał :) i moja kosi i ten samasz kosi a mam świadomość że niech nawet połowe tego pochodzi co samasz to i połowe kasy wywaliłem.

Czy samaszu czy famarolu czy made in stodoła (np. ze zbuczyna są dobre rzemieślnicze) to bębnówka to przeżytek i badziewie i sama konstrukcja jest taka ze to nie może być trwałę, więc jeśli ktoś szukakosiarki na szybko to co kolwiek bębnowego najtaniej, a jak chce mieć dobry sprzęt to zbierać hajs na dyskówkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

posiadam dyskowa z Samaszu 2,5m po przepracowaniu ok 1000ha bo wymiany były ślizgi a nie jest to tania sprawa biora pod uwage z jakej stali zostało to wykonane, a co za tym idzie to powino wytrzymac 100tys ha !!!! a wiec kazda zachodnia byle nie z samaszu


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32

mnie interesuje dyskowa ok. 2.4 metra mialem brac z samaszu ale chyba kupie uzywke z niemiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Kurna a miałem zmieniać moją 1,65m rzemieślniczą ale zadłużać sie żeby dyskami kosić widze że nie ma sensu tylko cieszyć sie tym co mam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

samasz czy używka z imporu

Import


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a poza samaszem innych kosiarek na polskim rynku nie ma?>

a zachodnai jakaś nowa przeciez euro tanie moze niewiele drożej by wyszła od samaszu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

z "naszym" sprzetem jest ten problem ze zamias stali robia to z "marchwi" :/


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
and    1

U nas tez Samasz nie sprawuje się najlepiej (3 sezony, 2,1m, bębnowa), talerze ślizgowe się odkręcają, rama od wieszania na TUZ była już spawana (pękła prawdopodobnie od transportu w pozycji bocznej), jeden wałek pionowy był naspawywany i toczony. Za 9tyś. to ja przepraszam bardzo...


can do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9

Ja mam samasza 2.10 m hydraulicznie składaną i ze spulchniaczem pokosów to ten zgniatacz wogóle się nie nadaje bo się zapycha a tak ogólenie kosiarka ma 3 lata skosiła gdzieś ok 700 ha i jak narazie mi uszczelki wywaliło i olej leci ze skrzyni ale zrobiłem. Sąsiad ma też 2.10 m Samasza to po skoszeniu 20 ha paski klinowe mu zerwało. Wiec bym nie polecał :D


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

to ja się dołącze :D mam samasz 2,1 pierwszy wypust 2001 r czyli 7 sezonów jakieś 60-80 ha na rok czyli 420-560 ha obrobiła i tak na koniec na szczęście sezonu w 2007 r rozleciał się talerz roboczy popękał na około śrub drugi też dodatkowo rozleciał się też bęben no i 2 wałki pionowe do napawania na dole gdzie są łożyska od talerza ślizgowego,olej ciekł bo śruby się polużniły od pokrywy dodatkowo pekła skrzynia obok wejścia wału napędowego do skrzyni.Super reklama co :D ,czeska 165 wytrzymała 15 lat tej roboty bez żadnych napraw (tylko łożyska od wału no co przekażnik się zakłada ,no i trzymaki,paski) czyli jakieś 800-1100 ha. Ogólnie stal słaba ,trzymaki to 2 lata i koniec szczególnie na tylnym bębnie :) ,dośc ciężkie są dyskowe sąsiad ma to mówi że na żłożonej na bok ciągnikiem macha a ma mtz 105 w wiosce ten sam traktor chodzi z zagraniczną dyskową to lżejsza jest

Vektor dośc długo ci chodzi chciałbym by wytrzymała tyle u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

No to czym kosić? może zwykłą kosą mamy machać? :D

Chociaż sami przyznajcie że łąki macie nierówne i wogóle ostro poganiacie z tymikosiarkami?

A co z innymi firmami jak preria z sipmy, czy alka z famarolu?>

czy wogóle warto kupować jakąś polską dyskówkę?

 

 

ps. czy da sie przerobić jakoś zwykłą kosiarkę 1,65m tak żeby mogła współpracować z dużo szerszym ciągnikiem?>

czy dokupienie przodka od samasza załatwiło by sprawę, bo za mf 255 idzie zaraz za śladem i mogła by iść dalej od ciągnika, a co z ciągnikiem którego koło będzie szło z jednej strony 17cm dalej jak w mf 255 to w jaki sposób odsunąć tą kosarkę najlepiej ze 20 cm?

czy ktoś współpracuje z samaszem poszerzanym ciągnikiem, np. o rozstawie 1,6 - 1,7m i szerokich oponach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32

heh ja do swojego farmera podczepilem tą co teraz mam z famarolu 1.65 stara to wogole mi nie pasuje koła za szerokie ;p musze ciagac c360 ;p czas na zmiane ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ale farmer taki szeroki znowu nie jest, a ciekawe czy ten przodek od samasza by pasowął albo jakoś wydłużyć ramę, tylko ską wziąść dłuższe paski klinowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32

szeroki nie jest ale do kosiarki juz mi nie pasuje;] u mnie we wsi koles robi na 2 kosiarki z przodu jakas DF i z tylu samasz 2.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Ludzie... za przeproszeniem pier.... bzdury jak mało który... zapinacie ciągniki ponad 120kM do kosiarki , w której moc jest potrzebna na 60...80kM, <_< jeździcie po łące lub na trasie z gazem do dechy jak na pożar wiejskiej dyskoteki.. aż wskazówka obraca sie na drugą stronę.. <_<

Ja użytkuje tą kosiarkę 5 lat i nic... tylko nożyki zmieniam, olej wymieniłem, 2 smarowniczki nasmaruję 3x w sezonie (60ha łąk co roku) i gites robota. Szukacie winy u producenta, bo tak najłatwiej - wiadomo kogo sprzęt..nikt nie jest idealny, zawini składajacy podzespół i sypia się opinie.. nie jestem za SaMaszem ani przeciw tej firmie. Na zdrowy rozum poszukajcie winy po sposobie użytkowania danej maszyny a później wnoście pretensje ....

Rzemieślnicza kosiarka to dla mnie to samo co "Made in China", kupują bo nie ma alternatywy co do lepszej jakości. zachodnie? moze i fajne, ale do czasu jak z ciągnikami z elektroniką, zależnie gdzie i kto dane urządzenie użytkował... ;-)

  • Like 1

Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31
Miałem brać samasza 1,65m ale 7 tyś za zwykłą bębnówkę!!!!! <_< :P znajomy wzioł takiego samasza a ja zwykłe rzemiosło na targu kupiłem za 3100zł i znajomemu ukręcił się wałek i w mojej a w mojej nawet szybciej serwis zadziałał <_< i moja kosi i ten samasz kosi a mam świadomość że niech nawet połowe tego pochodzi co samasz to i połowe kasy wywaliłem.

Czy samaszu czy famarolu czy made in stodoła (np. ze zbuczyna są dobre rzemieślnicze) to bębnówka to przeżytek i badziewie i sama konstrukcja jest taka ze to nie może być trwałę, więc jeśli ktoś szukakosiarki na szybko to co kolwiek bębnowego najtaniej, a jak chce mieć dobry sprzęt to zbierać hajs na dyskówkę :lol:

No właśnie, drogi gips ta dyskowa, ale z kretowiskami łąka to już będzie problem z koszeniem..


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Mogę porównać 3 kosiareczki: <_<

 

1. Samasz 2.1 dyskowa chodzi u znajomego z Ursusem 3512 i ciągnik ma bardzo ciężko, w gęsej trawie 1 szosowa <_<

3. Samasz 2.1 bębnowa chodzi u znajomego z Zetorem 7340 -80 koni i 3 wałki już ukręcone + jakieś drobne remonty :lol:

2. Vicon 2.4 dyskowa chodzi u mnie z 3512 -kosze 2 szosową :P

 

Podsumowując to kosiarki Samaszu dość ciężko chodzą :angry: Radze pytać o zachodnie odpowiedniki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Coraz bardziej przekonywuję się do dyskówek, tylko brak kasy...

 

 

ps. dziś polską 1,65 i 3512 kosiłem 3H i szedł jak szalony w gęstej trawie (brak różnic między 2 a 3 w koszeniu, tylko wydajność sporo większa <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

3512 pójdzie i w 1,85 bez spulchniacza, tyle że 2H to będzie max możliwosci ;-)


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj