Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

WHATEVER

Milosz27    177

Metal fach to w miare dobre prasy patrzac na inne polskie wynalazki. Kuzyn mial z 8lat i pod wzgledem awaryjnosci byl bardzo zadowolony zadnej powaznej awarii nie mial kilka drobnych ale to norma z tym ze krecil ok 2tys balotow rocznie samej slomy. Z wydajnoscia to szalu nie ma ale wiele nie mozna oczekiwac z takiej prasy. Osobiscie nie polecam famarolek tych w plaskikowych bokach ten material z ktorego sa robione to z.szwecka stala nie ma nic wspolnego zwyczajna najtansza marchewka.

Luke16    156

No ja mam a raczej znajomy o Metal-Fachu całkiem inne opinie :P Powiedział mi że większego shitu nie miał nigdy... Prase ma od nowości wygląda jak nowa ale mówił że co już w niej nie było spawane i naprawiane... Chętnie by ją sprzedał i kupił inną ale gospodarzy ostatni rok więc już jakoś przeboleje... Drugi raz by tego chłamu nie kupił lepsza każda jedna zachodnia od nerwów i czasu nad nią poświęconego...  A chodzi z nią Ursus 4514 więc raczej przerostu mocy nad formą nie ma... 

Milosz27    177

Do zachodnich niema co porownywac bo to inna bajka. Wszystko zalezy od operatora bo tak patrzac na niektorych to nie dziwie sie ze, sie co chwile sypie:D Z polskimi to juz tak jest jak sie trafi czy to unia, mf, czy sipma jak dobrze trafisz to chodzi jak nie to sie sypie od poczatku B)

Wiadomość z agroFakt.pl

robert1226    42

Prosze o pomoc chce wymienic prase i mam dylemat czy ma byc to jD 550 lub 590 miewiem która jest lepsza .

Biore tez pod uwage jeszcze prasy vicon1601albo feraboli sprinter albo mascar te prasy mi sie podobaja ale niewiem która byla by najlepsza .

Gdyby ktos sie mógl cos powiedziec na temat którejs z tych pras to bardzo prosze

90mateusz    5

ja mam  jd  580  i moge smialo polecic jd 550  tez mialem to jest starszy prostszy  model  no i  tanszy

90mateusz    5

kup sobe jd 580  jest mniejsza gabarytowo   wiec farmatrac spokojnie da sobie rade a   kupisz za  jakies pewnie  20 pare tys

90mateusz    5

hmm  jd 580  robi bede   do 160 cm jd 590  do 180 cm a wiecej nie powiem ci   bo nie wiem ale sadze  ze tylko tym

robert1226    42

Czy to znaczy ze wszystkie JD maja takie same podbieracze i podajniki do kory.Oczywiście nie chodzi mi o te z rotorem

simson2812    356

Części są podobne a niektóre takie same. 590 jest na 2 siłownikach a 580 na 1 tak jak i w 570 i 545. 590 jest na komputerze a 550 na sterowniku

Milosz27    177

Wizualnie jest to samo pewnie roznia sie tylko niektorymi elementami. W 550 545 masz owijanie hydrauliczne w 570 580 590 jest elektryczne z sterowaniem komputera lub takiej w starszych konsolki z potencjometrami. Niewiem jak mniejsze ale 590 niektore maja dodatowy walek napedu pasow czego 550niema a by nieraz sie przydalo w sianokiszonkach lub dlugiej slomie np. zytniej jak zlapie duza kupe to zapiszczy B)

maroko    3

Prosze o pomoc chce wymienic prase i mam dylemat czy ma byc to jD 550 lub 590 miewiem która jest lepsza .

Biore tez pod uwage jeszcze prasy vicon1601albo feraboli sprinter albo mascar te prasy mi sie podobaja ale niewiem która byla by najlepsza .

Gdyby ktos sie mógl cos powiedziec na temat którejs z tych pras to bardzo prosze

JD 590 to chyba dużo młodszy  model i pewnie nie ma już wcale wąskiego podbieracza np.

Ja poszukuję już prasy od zeszłej zimy na dobra sprawę, do takiego samego ciągnika co kolega :)

I szczerze, mówiąc trochę mamy utrudnione zadani, bynajmniej tak mi się wydaje.

Nie wiem jak kolega, ale ja mam pewne kryteria takie jak np. pasowa, szeroki podbieracz, siatka no i najlepiej żeby nie była za duża ( tj. do 150 cm max. baloty, bo większych i tak nie będę robił.), chociaż nie wiem czy ma to duże znaczenie przy niezbyt mocnym ciągniku.

Zastanawiałem się nad tymi dwiema, ale dużo osób tu odradza.

http://olx.pl/oferta/prasa-new-holland-640-siatka-2xsznurek-stan-b-dobry-inne-krone-claas-CID757-IDaFQSf.html#ec2374

http://olx.pl/oferta/prasa-new-holland-5850-siadka-sznurek-stan-super-11635-balotow-648-658-CID757-IDa5MZL.html#ec2374b771

Edytowano przez maroko

maroko    3

w mojej okolicy jest ich najwięcej, a znowu o jd słyszałem od speca...co prawda od kostek ... ale mówił, że tylko nie jd.

90mateusz    5

ja mam jd 9 lat i   jestem mega zadowolony ale  fakt jaka prasa  by  nie byla  mus byc szeroki podbierak szerokie  ogumienie i pasy w  dobrym stanie

Milosz27    177

Ja mam john deerke bedzie 3 sezony i zlego slowa powiedziec nie moge zero problemow a robie ok 1500 balotow slomy i ok 300 sianokoszonki. Sasiad ma 545 pewnie z 8 lat i tez jest bardzo zadowolony. Gosc w sasiedniej wiosce mial nh 2 lata ale w tym roku juz z 590tka smigal. Tez chcialem nh ale znajomy mechanik mi odradzil i kupilem jd i nie zaluje.

Edytowano przez Milosz27

Mikruss    64

A ja mam nh648 4 sezony ok 4 tyś belek słomy i sianokiszonki. Przez 3 sezony pracowała z mf675 ale przy szybkiej jeździe mocy na styk optimum 80 90 km. Ja mam tylko sznurek i wszystko na mechanice. Słomę robię belek 14-150 cm do ok 30 szt na godzinę. Prosta nic się nie psuje szerokie opony o podbieraczem 2 metry.
Teraz mi się marzy br'ka z nożami i rotorem ale to już większa kasa.
W tym roku miałem awarie bo padło łożysko na dolnym Wałczu w komorze. Każdy straszył ze calowe nietypowe A zapłaciłem chyba 70 zl za sztukę to od razu oba wymienione na wałku.

Edytowano przez Mikruss

Piotrek1975    318

Każdy będzie chwalił swoje, tak to już jest ;) Ja ma claasa 44s i też sobie chwalę 4 sezony u siebie około 700 bel rocznie i na usługach tyle samo, jedyne co mnie wkurza w niej to; wysoki i wąski podbieracz przeważnie to że wysoki. Tak to sprzęt bezawaryjny.

Edytowano przez Piotrek1975

simson2812    356

No napewno lepsza boż welger rp12 gdzie walce są mało chropowate po kilku latach a z podbieraka trawa wypada a słoma się blokuje. Wiem bo u nas na wsi kilka osób kupiło w jednym czasie te prasy

lukbold    411

rzeźbisz blache nad  podbierak na zawiasie tak jak to mają niektóre starsze prasy czy przyczepy samozbierające i nic z podbieraka nie wypada

robert1226    42

Maroko;) widzę ze mamy takie same wymagania co do prasy ma być pąsową szerokipodbieracz no i siatka mile widziana .Mi osobiście podoba się vicon ma taki zgrabny wygląd i co warzne 5 pasów ale są dwa problemy dość duże zapotrzebowanie mocy i z siatka są drogie .Zauwazylem ze ogladamy prasy u tego samego chandlaza ,ja u niego juz jedna prasę kupilem.

helus89    7

Jeżeli chodzi o jd siatka i nóż na wałku rozpoczynającym podstawa ja mam standardowy podbieracz i nie ma tragedii może tego nie odczuwam bo rocznie robi ok 600 belek. Przy oględzinach ważne obejrzeć zębatki łańcuchy  łożyska i najważniejsze czy działa obwiązywacz ( posiadam JD 545) Lecitko chodzi dobrze zbija maszyna godna polecenia. Współpracuje z U 4512.

maroko    3

Ja u niego brałem przetrząsarkę i zgrabiarkę, ale to już jakieś 4 lata temu, jak miał jeszcze taki drobniejszy sprzęt.

Dosyć często tam zaglądam i w porównaniu do zeszłego roku to już nie ma tych staroci. Sprzęt nowszy, dosyć zadbany, ale i ceny wyższe.

Tej zimy już muszę coś kupić bo przy kostce nie ma komu robić.

Ta prasa co brałem u niego chodziła bez większych awarii?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Raptor
      Jestem świeżym właścicielem prasy claas variant 360rc i niepokoi mnie wysoka temperatura elektro-zaworów(zaznaczonych na zdjęciu). Z tego co ustaliłem po wężach zawory te są odpowiedzialne za utrzymywanie ciśnienia na nożach. W zależności czy noże są wyłączone albo włączone grzeje się górny lub dolny zawór. Temperatura jest tak wysoko że nie da się dotknąć zaworu ręką. Jest to normalne??? Proszę o jakieś sugestie.

• Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy: