Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Manieeek    0

Witam!

Interesuje sie zakupem prasy rolującej do swojego gospodarstwa (30ha łąki i zboża). Zastanawiam sie ktora prasa bedzie w moim przypadku lepsza - walcowa czy łancuchowa. Wykorzystywana bedzie oczywiscie do prasowania słomy, siena i sianokiszonki.

Jakiej firmy prasy szukac.? Chcialbym zmiescic sie w budzecie 50tys. Prasa oczywiscie nowa;)

dzieki za wszystkie odpowiedzi

Edytowano przez Manieeek

situ14    2

moim zdanie dobra by była war-fama lub metal-fach ja kupiłem CLAASA ROLLANT 42 FARMER i pracuje na 40 ha ( 20ha łąk, 20ha słoma) i nie narzekam

Nie cytuj poprzedniego posta !!!

Edytowano przez MAT912

ysy    32

tylko nie walcowa bo do słomy się nie nadaje to więc łańcuchową szukaj bo najlepiej zda się u ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

globus512    17

Jaką byście woleli prasę, Clas Variant 180 czy Krone Vario Pack? Za Claasem przemawia ładniejszy stan, szerszy podbierak i wydaje mi się że ładnie bele robi. Natomiast za Krone że mam bliżej serwis iest na tandemie. Która lepsza?

ysy    32

w tym wypadku nie patrz na markę bo to są dobre dwie firmy tylko stan techniczny aby nie była wytłuczona bo to ciągnie za sobą koszty a co do robienia bali to oby dwie nie są kiepskie

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

ysy    32

no tą leka przewaga to może okazać się odwrotnie jak masz mokre łąki to krone lepiej się sprawdzi

corrado    217

Przyłączam się do tematu, mam zamiar zakupić prasę rolującą. Do tej pory użytkowałem Claas Rollant 44. Kwota to ok 30tys. Zastanawiam się nad walcową, jednak przyzwyczajenie. :) Co byście doradzili?

mariuszd93    489

ja kiedyś też miałem takiego claasa przez 7 lat a w ubiegłym roku kupiłem vicon rv187 i nie ma porównania

corrado    217

I jak ona się sprawuje? Z tego co kojarzę to jest ona pasowa... Dobrze pamiętam? Jak to z tymi pasami jest tu u nas na okolicy nie bardzo kto ma pasową. Dlatego też nie mogę się zbyt wiele dowiedzie czegoś o pasach. Nie ukrywam że trochę się tych pasów obawiam. Jak na pasach dobija bele sianokiszonki ? Bo głównie na tym mi zależy, ponieważ trochę jej robię zarówno u siebie jak i na usługach.

mariuszd93    489
Napisano (edytowany)

bele sa takie że trudno widły od tura wbić na 2 zęby tylko i zwijane na twardo od samego początku :) . chociaż można ustawić miękki rdzeń w sianokiszonce zwłaszcza bo ciężko rozwijać środek :blink: . a pasy wytrzymują więcej niż łańcuch czy walce tylko spinki czasem trzeba wymienić. no i przy zakupie zwracac uwagę na stan pasów . ludzie nadal kojarzą pasowe prasy ze starą polską z230 ale to inna zupełnie maszyna B)

Edytowano przez mariuszd93

corrado    217

Długo taką spinkę się wymienia? Dużo przy tym roboty? Jakieś poważniejsze usterki w nich często występują?

mariuszd93    489
Napisano (edytowany)

Nie robiłem tego nigdy na czas.... wymieniłem zresztą tylko 2 spinki. wymiana spinki zajmuje może z godzinę ale raczej krócej. Usterek żadnych nie miałem przez ubiegły sezon. zrobiłem ok 1000szt a prasa w momencie zakupu miała na koncie 9000szt

Edytowano przez mariuszd93

daniel125d    1
Napisano (edytowany)

do ciągnika 90 koni polecam polską zwijkę warfama z 543 dobra prasa zarówno do słomy jak i do sianokiszonki tanie części łatwe naprawy duża siła zgniotu i o dziwo dość trwała ja użytkuje 5 sezon rocznie robię na usługach ok 3 tys bel słomy i ok 1 tys sianokiszonek wymieniłem plastikowe tulejki na podbieraczu naprawiałem rurki na których osadzone sa sprężyny nagarniające kilka łańcuchów w tym główne na bębnie koszt 2 tys do zachodniej 5 tys ale moja jak napisałem wyrobiła dla przeciętnego rolnika to dobry sprzęt polecam

Edytowano przez lukaczmarek
Błędy

mariuszd93    489

Daniel masz 12 lat i piąty sezon użytkujesz prasę :blink: Jestem pod wrażeniem :lol:

Baartekk    4

Witam, na Twoim miejscu o ile juz nie kupiłeś wybrał bym Riviere Casalis 115. Słome przy grubych lusach kropne c385 na 3 szosowej, prasa sie nawet nie zadławi a kazdy balot idealny. Do tego swietnie zwija siano. Za te pieniadze nie ma lepszej prasy pozdrawiam!

Nie cytuj poprzedniego posta!

daniel125d    1
Napisano (edytowany)

Może to smiesznie wygląda na forum zalogowała sie moja 12 letnia córka, a ja tylko pisze wypowiedzi niestety z komputerami nie wiele mam doczynienia.

Daniel masz 12 lat i piąty sezon użytkujesz prasę :blink: Jestem pod wrażeniem :lol:

moje zainteresowania to terz mechanika co myslisz o rosyjskiej konstrukcji belarus

Edytowano przez daniel125d

mariuszd93    489

Nie miałem do czynienia za wiele. moc to one mają ale mi jakoś nie leżą główna wada jak dla mnie to hydraulika. Ale piszemy nie na temat bo to ma być o prasach... A Warfama niezła :) ale ja wolę zmiennokomorowe

rechot1992    0

Witam. Drodzy koledzy mam w planach zakup prasy rolującej. Będzie pracowała na około 60 ha i przeznaczona do palenia w piecu, więc lepiej jak będzie mocno zbita od początku. Mam około 20 tysięcy na zakup prasy. Zastanawiałem się nad prasami New Holland, ale nie znam się za bardzo na prasach a to będzie pierwsza prasa rolująca w gospodarstwie. Jaka prasę wybrać. Stałokomorową czy zmiennakomorowa? Na pasach czy łańcuchach? Doradźcie coś. Pozdrawiam Rafał

Baartekk    4

Jeżeli ma to być do słomy to tylko pasowa, i jezli mocno zbijac to zmienno komorowa ! Pozdro

mariuszd93    489

Popieram że pasowa ale jeśli New Holand to 644 i 648 mają kiepsko rozwiązane mocowanie siłowników otwierających komorę bardzo często jest to pospawane 658 jest ok. Ja polecam vicon bo taką mam :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Raptor
      Jestem świeżym właścicielem prasy claas variant 360rc i niepokoi mnie wysoka temperatura elektro-zaworów(zaznaczonych na zdjęciu). Z tego co ustaliłem po wężach zawory te są odpowiedzialne za utrzymywanie ciśnienia na nożach. W zależności czy noże są wyłączone albo włączone grzeje się górny lub dolny zawór. Temperatura jest tak wysoko że nie da się dotknąć zaworu ręką. Jest to normalne??? Proszę o jakieś sugestie.

• Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy: