Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

slawek74    141

robert1226 wrzuć zdjeńcie sterownika ta prasa to tosamo co metal fach pasowa to może pomoge

maroko    3

Miałem na myśli pracę prasy - a, dokładnie poziom hałasu, przecież można się zmęczyć od samego słuchania takiego klekotania  <_<

Ja zawsze prasuję z otwarta szyba z tyłu ... nie wiem może takie przyzwyczajenie, może obawa żeby wcześniej usłyszeć jak się cos stanie.

Robert kupiłeś już tego sprintera?

Mikruss    64

Ja z tyłu w ciągniku nigdy prawie nie otwieram szyby a już w ogóle we żniwa, nie po to chciałem ciągnik ze szczelną kabiną aby w kurzu siedzieć :)

Co do lańcuchowej - na wiosce jest Krone 1500 i chodzi cichutko, co do pras walcowych moze nie są takie złe ale walce w suchej slomie muszą być w idealnym stanie a jak ktoś ma je wyjechane albo nawet w pasówce pasy już nietęgie to baloty stawają i jest problem.

Andzin tą br-ke masz z rotorem i nożami?

Jakiej mocy ciągnik przy niej śmiga?

Wiadomość z agroFakt.pl

Skoczek1994    36

@Mikruss Zgadzam się, z tobą w mojej na walcach jeszcze są pozostałości farby, i nie było najmniejszego problemu, nawet w samo południe. Co do tej feraboli, ta prasa jest z 2010 roku. To gdy sąsiad zaczyna belowac, to słyszę go u siebie na podwórku, z ponad 500 metrów. I słowo daję, że nie kłamie. Sam nie wiem, jak on wytrzymuje, w tym hałasie, a najgorzej jest jak otwiera klapę. Po prostu masakra.

robert1226    42

Slawek74;a ty masz prasę metal fech pąsową bo sterownik jest zupełnie inny ale puzniej zrobię zdjęcie .Maroko; kupilem .

andzin    3

Ja z tyłu w ciągniku nigdy prawie nie otwieram szyby a już w ogóle we żniwa, nie po to chciałem ciągnik ze szczelną kabiną aby w kurzu siedzieć :)

Co do lańcuchowej - na wiosce jest Krone 1500 i chodzi cichutko, co do pras walcowych moze nie są takie złe ale walce w suchej slomie muszą być w idealnym stanie a jak ktoś ma je wyjechane albo nawet w pasówce pasy już nietęgie to baloty stawają i jest problem.

Andzin tą br-ke masz z rotorem i nożami?

Jakiej mocy ciągnik przy niej śmiga?

New Holland Td 5050. Tak rotor i noże.

PRNH1    2

sąsiad ma new hollanda i nie mogę jej przesłuchać ciągle coś w niej wali, a o awariach to lepiej nie mówić bo co roku ma przestoje.

Pawel2606    4

Witam. Jaką byście doradzili kupić prase rolującą polską ktora miała by rocznie robić 200bel słomy i około 3ha sianokiszonki. Łacuchowa, pasowa,walcowo łancuchowa, z rotorem czy bez? Prosze o pomoc bo z prasami tego typu nie miałem styczności

Eliot    16

Sipma Faster napewno tańsza od zachodnich ,smarowanie centralne ,podbieracz przedzielony na 2 cześci tyle zalet a wady, to napewno komputer  troche trzeba z nim posiedzieć zeby go opanować.Wydajność jest naprawdę dobra mi w słomie wychodziło na liczniku 45 bel na godzine choć producent podaje nawet ze można dobić do 50....Użytkuje dopiero 1 sezon i narazie jest ok.Myśle ze łancuchowe są najlepsze prasy słyszałem już wiele razy ze te pasowe w czasie upałów sie ślizgają ,ale nie wiem bo nigdy takiej nie miałem.

andzin    3

daje daje, bez problemu. W dobrej słomie czy sianie nawet ponad 60bel/h.

Eliot    16

tak tylko ze wiesz 60 bel na g to też szybsze zmeczenie materiału <_<Wole sprasować te 10 bel mniej na g, a użytkować prase 2 lata dłużej.

SF21    0

polecam polską sipme jest to dobra maszyna i sam mam sipme łańcuchową i jestem zadowolony mało awaryjna najwyżej zabespieczenia pęknie wole sipme bo wszędzie dostane części zamienne a na części do zagranicznych trzeba czekać ze 3 tygodnie 

soltys48    344

jakie 3 tygodnie?Dziś do zachodnich praktycznie od ręki ewentualnie na drugi dzień 

Rafal122    8

Za 60 tyś dużo lepiej jest kupić nową prasę Feraboli z grupy Maschio zamiast czegoś polskiego.

Mikruss    64

jakie pierdzielenie 3 tygodnie na części??

Ja do NH i to starego czesci w internecie dostane w 48 h, w serwisie podobnie, do nowszych tak samo. Prędzej bym obstawiał ze do nowej Sipmy części nie dostaniesz w takim czasie jak ja do zachodniej.

Pawel2606    4

ale jaka ,łancuchowa? walcowa? opłaca sie inwestowac w rotor na tą robote co bedzie robic u mnie?

P-i-o-t-r    0

witam! Mam zamiar kupić prasę welger rp200 lub claas rollant 46. Jeśli ktoś jest posiadaczem tych prasy prosił bym o wady i jak te maszynki pracują. Z góry dziękuje :)

jasko1993    10

rollant 46 posiadam, zwróć uwage na stan walców żeby nie były juz dziurawe, ogólnie powinna chodzić bardzo cicho, jedyne co powinienneś w niej usłyszeć to sprężyny w podbieraczu. Zapewne będzie się uchylała klapa pod obciążeniem jak wskazówka dojdzie do czerwonego, wina zaworu, albo podłożyć podkładki pod sprężyne albo kupić nowy za 400zł z allegro, Ale! ten z allegro działa jak zwykły zamek hydrauliczny, czyli wogóle ci nie puści oleju i jak się zagapisz to mozesz uszkodzić prase. Jak będzie miała dobre walce to w południe słome sprasujesz 

Eliot    16
Napisano (edytowany)

łańcuchowe to łańcuchowe wiadomo że głośniejsze ale wsiadasz i jedziesz na pole niezależnie od temperatury .Prasa rolland jaką się cechuje wydajnością np. w słomie???????

Edytowano przez Eliot

Bartek01    1

kolego @Eliot

Niestety chyba nie miałeś okazji zwijać krótkiej i mega suchej słomy sipmą - nie do zwinięcia   no chyba ze mamy na mysli jakiegoś flaka co wogóle nie ma nic wspólnego z balotem 

Eliot    16

to czyli w tym roku nie zbierałem słomy???hmmm w tym roku to wszedzie słoma była mega sucha a boloty u mnie ok/.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Raptor
      Jestem świeżym właścicielem prasy claas variant 360rc i niepokoi mnie wysoka temperatura elektro-zaworów(zaznaczonych na zdjęciu). Z tego co ustaliłem po wężach zawory te są odpowiedzialne za utrzymywanie ciśnienia na nożach. W zależności czy noże są wyłączone albo włączone grzeje się górny lub dolny zawór. Temperatura jest tak wysoko że nie da się dotknąć zaworu ręką. Jest to normalne??? Proszę o jakieś sugestie.

• Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy: