pablo21

Żniwa 2008

Polecane posty

lysyrolnik    17

Jutro zaczynam żniwa, sprzęt gruntownie przygotowany i gotowy do akcji ;) zobaczymy jak bedzie w tym roku sypało :)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekQ    9

no ja tez jutro zaczynam jak bog do to rzepak w tym tygodniu polozymy i moze jakies zboza zaczniemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

My dzisiaj skonczylismy rzepak.Srednia wydajnosc z 12 ha to 3.5 tony przy czym na dzisiejszym polu gdzie dawałem podkład z pieczarek Californium dał ponad 4 tony bez specjalnego nawozenia....

W pszenice jedziemy jutro ale na usługi ;) We wtorek kosimy nasza pszenice,pszenzyto i zyto.Jeczmienie i owies dojda dopiero pod koniec tygodnia w okolicach nastepnej niedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

ja dzisiaj wykosiłem 16 hektarów pszenicy cubus plon między 6,5 a 7 ton. Dodam że około 10 procent było położone. wilgotność około 13 %. W polu miaem tłumy gapiów jak to już pszenice przecież jeszcze nie dojżała i takie tam


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My dzisiaj zaczynamy "Żniwa 2008" ;) Pewnie wykosimy wszystkie żyta i pszenżyta. Właśnie sformatowałem kartę pamięci w aparacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
ja dzisiaj wykosiłem 16 hektarów pszenicy cubus plon między 6,5 a 7 ton. Dodam że około 10 procent było położone. wilgotność około 13 %. W polu miaem tłumy gapiów jak to już pszenice przecież jeszcze nie dojżała i takie tam

 

 

My pszenice opykaliśmy w sobotę. I zaręczam ze jest sucha! A jak jest ok to nie ma na co czekac! Tereny obięte suszą a plon z pszenicy to około 6 ton/ha moze nawet troche więcej. za to jęczmien jary niecale 3 tony ale na bardzo słabej ziemi.

 

co ciekawe pszenżyto nadal nie do koszenia. Późna odmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Dzisiaj mieliśmy kosić pszenicę (w prawdzie tylko 0,5 ha), ale nagle się okazało, że wszystkie przyczepy są niesprawne... jedna w remoncie, druga ma dziurawe burty, a trzecia (w najlepszym stanie) straciła przednie koło ;) Wczoraj zdecydowana większość rolników z mojej dzielnicy wyruszyła w pole. Sądząc po zawartości przyczep chyba nie jest źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

my wczoraj wykosilismy ok 2ha jeczmienia jarego dzisiaj jedziemy ok 20km (wierzbica) kosic 5ha jeczmienia jutro tam skonczymy bo wyruszamy dopiero po 15 pozniej owsy (ok 3ha) i na koniec pszenica (8-9ha)


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

ja skosiłem dzisiaj 2.5 ha pszenicy ozimej, okolo 6,5 t/ha. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beny862    0

u mnie za 2-3 dni żniwa pełą parą.Chodzi już nie którzy koszą przesnice ozime,rzepaków już koniec praktycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Ja wczoraj kosilem rzepak do godziny 23 ;) sriednia z ha to gdzies 4 tony spodziewalem sie wiecej ,ale nie jest zle :) !! jutro zaczynam pszenice koscic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ja dzisiaj zacząłem kosić na usługach ale właśnie wróciłem bo deszcz nas przegonił.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W niedziele rano wykosiliśmy niecałe 1,5 ha i musieliśmy ściągać kombajn. Gdy wyjęliśmy skrzynie okazało się że łożysko wydarło wałek na którym chodzi wariator. Obudowa łożyska rozpadła się na kawałki. Trzeba było wałek naspadać i dotoczyć. Gdy dzisiaj rano wyjechaliśmy na pole po 6 godzinach koszenia znowu to samo po rozebraniu okazało się kołki w łożyskach się starły. To było chińskie łożysko dzisiaj kupiliśmy jakieś droższe. Może pochodzi dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

znowu utłukłem 16 hektarów pszenic. Na takiej fest górze a wyszło około 7 ton z hektara i pewnie jeszczez trzysta kilo zostało z tyłu.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Dziś kosiliśmy pszenice, jutro pójdzie jęczmień... :)

 

Plon jaki uzyskaliśmy według mnie znakomity... ;)

 

Oczywiście jak na to nawożenie (poszło gdzieś ~120kg nawozu), wapna to pole chyba nigdy nie widziało (w tym roku na jesień postaram się żeby było), a i w miejscach gdzie dawniej była łąka prawie nic nie było, z powodu drutowca (chyba tak się to nazywa) i na jesień przed siewem będzie trzeba pryskać... :)

 

Plon trochę ponad 4 tony... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

ja dziś stwierdziłem ze w sąsiedniej wsi żniwa ruszyły 5 kombajnów chcodzi na usługach,rzepak poległ pod dwoma kombajnami, głownie dzis kosili pszenzyto ;)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twardy12    1

U mnie w okolicy dzisiaj pod kosę szedł jeszcze rzepak, no i zaczęło się koszenie żyta i pszenżyta, gdzieniegdzie ruszona pszenica. Jeszcze z tydzień i żniwa całkiem się rozpoczną. ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz16    9

Mojemu koledze spaliło się dzisiaj 2 ha żyta, które spalił kombajn koszący na innym polu, ponieważ cofał i iskra poszła w żyto, 3 min. i było po sprawie ;) Gdy później z nim rozmawiałem powiedział że dzisiaj miał to jeszcze ściąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

Witam

u mnie wczoraj miał paść ofiarą jęczmień 1,5ha kolega wiechał na pierwszy kawałek i napęd od kosy (zaraz za targańcem) się urwał rzepak już się rozkłada na polu jednak ten jęczmien minie martwi gdzyż usłgo dawca zakłada dziśaj stuł do rzepaku i teraz pozostaje gra z nerwami


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Wczoraj kosiliśmy pszenżyto.

Niestety nie wygląda to za ciekawie. Z 4 ha- 17t.

najgorszy mamy jeczmień - tam pewnei wyjdzie z 3,5t z ha, niestety;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszRol    0

Ja wreszcie dzisiaj zaczynam żniwa pierwszy na ogień idzie 4 ha żyta.


Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1

W Januszkowie/ k Żnina spaliło się podobno 30 ha zbóż+pełna przyczepa pszenicy ;)


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

ja wczoraj posłałem pod nóż 1ha pszenżyta ciotki ale że nie dawała długo nawozów ani nie opyliła plon 1t z 1ha żal ale sie skosił dziś chciałem wjechać do mojego przenżyta bo super wygląda będzie fajny plon ale wyjeżdżam z garażu i d*p pompa z hydrauliki jutro czeba dokupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj