Arkadius

Cross Compliance

Polecane posty

tespis17    23

U mnie na oko. Ale z tego co wiem to mają dalmierz (do pomiary światła, gazów też).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Koledzy jako mata do dezynfekcji może służyć zwykła gąbka, czy to musi być obszyte specjalnym materiałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Ja mam mate ale z tego co wiem mogą być jeszcze trociny ale się upewni jeszcze w ODR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

a same faktury za koncentraty do paszy wystarcza czy musze prowadzic ewidencje pasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozmi    0

klatki deratyzacyjne?? jak to muszą być obowiązkowo??

kiedyś miałem kontrol to nic o tym nie mówili a w oborze robili pomiairy światła CO2 i chyba NH3 czy coś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Jak masz faktury to O.K tylko musisz im pokazać-jeśli chodzi o pasze.

Tak musisz mieć klatkę deratyzacyjną obowiązkowo i prowadzić ewidencje kiedy prowadziłeś odszczurzanie i tak samo odwołkowanie (przynajmniej raz w roku) warto zbierać f-ry. Oczywiście wszystko zależy od kontrolera co akurat będzie sprawdzał.

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Witam. Mam kilka pytań. Czy to są wszystkie wymogi wzajemnej zgodności? http://www.minrol.gov.pl/pol/Wsparcie-rolnictwa-i-rybolowstwa/Platnosci-bezposrednie/Normy-i-Wymogi-Wzajemnej-Zgodnosci-cross-compliance

 

Do tego kilka bardziej szczegółowych. Pytania dotyczą trzody chlewnej.

W podanych wyżej wymogach nie ma nic o plastikowych rusztach, są dozwolone?

Gdzie znajdę przeliczniki m3 szamba na 1 sztukę i jak z płyta obornikową?

W tych wymogach są podane stężenia gazów jak i natężenia światła....jak interpretować te dziwne jednostki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

Witam.

Miałem kontrole z weterynarii i dostałem punkty karne za to że sprzedane cielaki nie zostały przerejestrowane w terminie 7 dni. Dostałem 3ptk za zasięg, 1ptk za dotkliwość i 1ptk za trwałość. Pytałem się co mi za to grozi i odpowiedz standardowa jak przy każdej kontroli (a to moja już czwarta) 'my nic nie wiemy, my tylko umiemy wstawiać cyferki w wolne kratki'. A więc zapytam tutaj: jak praktycznie wygląda podejście arimr do takich sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

W naszej okolicy jeździ weterynaria i mierzą stanowiska itp.

Powiedzcie mi czy mają prawo nakazać przeróbek i co grozi za niedostosowanie się?

U nas w wiosce tylko jeden rolnik spełnia wymogi, reszta powinna przerabiać a jeden to musiałby odnowa budować oborę

http://www.agrofoto.pl/dzial-minimalne-warunki-utrzymania-bydla-2651.php

Edytowano przez in2dex

To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Niestety tak jeśli nie spełniasz warunków dobrostanu to musisz się dostosować w określonym przez nich terminie ,potem mogą nałożyć jakąś karę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzychu18    6

Odświeżam temat. Miał ktoś ostatnio kontrole z weterynarii  obszar ABC. Posiadam trzodę i bydło. Co trzeba spełnić, na co zwracają uwagę.  Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj