Polecane posty

Gość   
Gość
5 godzin temu, macius11157 napisał:

 A jak jest  ciężar ponad 700kg wysunięty dobre 2.5 do tyłu to inna robota więc się nie udzielaj w moim temacie

 

Co, gdzie, w 60-tce 700kg. 2,5 m z tyłu? chyba jak chcesz koła przednie zmieniać bez lewarka.    :D Zastanów się co piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

@deSilva O ile by podniosła jeszcze,mówiłem żeby się zastanowił bo talerzwówka ma dobre 2 metry,dociąży się tak z około 600 kg i przód potrafi w powietrzu latać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macius11157    168
Napisano (edytowany)

@Adi96 no I właśnie taka jest twoja wiedza  . Talerzowka sama waży 390 kg miałem to wiem , mocna rama masz skoro prawie drugie tyle co waży maszyna masz obciążenia . A pług 309 kg bodajże. rotacyjna też waży koło 350 kg więc nie gadaj mi głupot że e maszuny są ciezejsze od przetrzasacza na 4 karuzele na hydraulice... 

Sam się już gubisz w tym co mówisz. Ale kolega ma rację to jest w gruncie rzeczy śmieszne... 

@deSilva A widziałaś kiedyś przetrzasarke czy nie ? Tak właśnie wygląda I tyle waży podnosi bez problemu a przod trzeba uwazac przy jezdzie bo ledwo stapa po ziemi...

Edytowano przez macius11157

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Maszyna to nie jest test na 2,5m z 700kg. z tyłu, chcesz zrobić taki test? weź jakiś podnośnik z bigiem  i spróbuj mu podnieść ten ciężar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macius11157    168
Napisano (edytowany)

No ale maszyna tyle waży cała z czego karuzele są wysunięte do tyłu niech będzie 2m to jest nie mały ciężar po drodze ciężko się jeździ takim zestawem 

Wiem o Ci chodzi ale na wybiegu 2.5 m uczepic 700 kg to nawet od ziemi nie oderwie chyba ze przod w ciagniku.

Edytowano przez macius11157
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709
4 godziny temu, deSilva napisał:

Maszyna to nie jest test na 2,5m z 700kg. z tyłu, chcesz zrobić taki test? weź jakiś podnośnik z bigiem  i spróbuj mu podnieść ten ciężar.

Wszystko fajnie ale przewracarka nie ma 700 kg zaczepione na 2,5 m z tyłu tylko cała tyle waży a to zupełnie inaczej rozłożone obciążenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
23 godziny temu, macius11157 napisał:

A jak jest  ciężar ponad 700kg wysunięty dobre 2.5 do tyłu

 

Sorry panowie, ale dla mnie tak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120

Od nas z wioski ma przewrarke deutza 4karuzele czy jak tam zwał to buja traktorem , wydaje się że tyle nie waży ale daleko jest wysunięte .

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Ładnych mechaników poznaję na forum,z najprostszym ciągnikiem na rynku nie potrafią sobie poradzić,a za zachodnie się biorą.O takich mamy fachowców.

@macius11157 @akmaly nie chwalcie się tym więcej bo to nie jest powód do dumy.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

"Ładnych" - podobam Ci się? Zdjęcie nawet nie chciałeś jak Adi96 :P Czekaj, czym mam się nie chwali bo nie rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Panowie, można się spierać ale nie ma tu miejsca na obrażanie innych. Posty które skłaniają się tylko do kłótni zostaną usunięte a ich autorzy ukarani 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Panowie jaki jest powód że tuleja w c360 zrobiła się owalna (jajko). Czy to ma związek z panewkami oporowymi? Zestawy naprawcze wymieniane 3 lata temu. Luz zamka mierząc nowymi pierścieniami w tulei to 0,50mm 0,45mm 0,40mm 0,35mm od strony rozrządu. Ciągnik tylko na zimnym silniku rzuca olejem i to nie zawsze musiał postać min 3dni. Ma moc, lekko odpala nawet przy mrozach. Głowicę idą do regeneracji bo lały zawory.

 

 


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Nigdy nie była przegrzana, max temperatura jaka była to lekko wyżej po środku zielonego pola, ale nigdy nie weszła wskazówka na czerwone pole.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120

Raz pisałeś że zgubił ciśnienie? Oleju przy talerzowce . Coś musiało być że tuleja zniekształciła się . Olej wyrzuca to pewnie pierścienie . Ale wyrzuca że wszystkich czy na danym tłoku ? @Axd529

Edytowano przez mf362

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Po wymianie bąka na filtr puszkowy ciśnienie na gorącym 2 bary. To że zgubił ciśnienie to według mnie słabo był wyczyszczony silnik przy składaniu i opiłki poszły w olej i porysało panewki bo odkręcałem korbowody. Przy wymianie oleju było dużo opiłków. Wyrzuca na 1 tłoku od rozrządu ale tam jest największe jajko. Zniekształcone są 3 tuleje. To według ciebie wina temperatury że tuleje są zniekształcone?

  • Like 1

Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120

Gdzieś na forum aut czytałem że tuleja zrobiła się jajo bo tlok miał luz na panewce i tarło . Przegrzanie też mogło się przyczynić. Masz na płynie / termostat jest ? To ciśnienie to na wolnych obrotach czy duży gaz?

Edytowano przez mf362

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Ciśnienie na wolnych obrotach. Zdejmę jutro miskę może coś więcej będę wiedział. Mechanik który mi to składał o ile go można tak nazwać dał uszczelki pod głowicę na silikon i kanały wodne były zalepione silikonem i według mnie był mniejszy przepływ wody. Może to wina silikonu?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120

Też mogło blokować przepływ , przyznam się że u mnie też lekko było dane silikonu przy kanałach wodnych ( dawno temu tata składał )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88

To nie spodziewaj się cudów jeśli taki mechanik go składał. Niech inny lepszy mechanik zobaczy na ten silnik bo ten to już lepiej nie zrobi jak zrobił ci. Tuleje pewnie na silikon włożył...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Wyjąłem najgorszy tłok i okazało się że zostały założone same pierścienie srebrne 3 szt chyba kompresyjne i dwa zgarniające, a nie powinno być tak że pierwszy idzie srebrny potem dwa czarne i dwa zgarniające? Czy to może być wina pierścieni?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Pierwszy chromowany potem dwa czarne,potem chromowany olejowy i czarny olejowy.Jakiej firmy zestawy?

Edytowano przez krzysztofz14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

https://www.sklep.tzmkalisz.pl/zestaw-naprawczy-genuine-parts-c-385-zetor-urii-11,3,8572,53 Zestawy tej firmy.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian24424    62

Witam, Panowie wiem że może głupie pytanie, ale chce się przygotować na koszty w ogóle, pekł wał nowy zakupiłem za 1750zł, blok został oddany do osiowania głowice do planowania i sprawdzenia tuleje i cylindry razem z pierścieniami mam już nowe ile może mnie kosztować robocizna za złożenie tego wszystkiego i jaki koszt osiowania plus planowania głowic ? Na jakie koszty się przygotować wyrobię się w 5tys (razem z wałem bez tłoków pierścieni itp ? )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

ciężko powiedzieć, sama obróbka bloku może wynieść i 3tys. jeśli gniazda tulei będą też przeżarte


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcelJaros
      Witam 
      Wykonuje ktoś z Was zabiegi ochrony roslin c360 i opryskiwaczem biardzki 15m? Interesują mnie wydajnościi cieczy l/ha jakie Wam wychodzą w praktyce 
      Mam zamiar pryskać 250-300l/ha  . Bedę robił osobiście kalibracje ale chciałem wiedzieć dla porównania 
      Z góry dzięki
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, mam pytanie. Chcę zrobić remont rozsiewacza amazone.Nie wiem czy jest to model ZAE 601 czy ZAE 602. Jaka jest między nimi różnica? Problem polega na tym że zaczął mi lecieć olej ze skrzyni tak jak widać na zdjęciu. Gdzie można dostać części do tych rozsiewaczy?


    • Przez Fredovsky
      Witam. Mam problem mam problem z hamulcami w c-360. Ostatnio wymieniałem cylinderek w prawym kole wszystko złożyłem, ale ciągnik nie hamuje (ma lekkie spowalniacze). Jak kręciłem piastą dawały radę zatrzymać ale podczas jazdy mają zbyt mało siły. Układ jest odpowietrzony wg. mnie po naciśnięciu pedałów(chodzą z lekkim oporem i odbijają) płyn leci strumieniem z odpowietrzników. Więc moje pytanie czy jest jakaś regulacja na tych cylinderkach bądź jakiś inny sposób na ustawienie tego?
    • Przez MariuszKlim
      Cześć.
      Ktoś spotkał się lub korzystał/korzysta z dotacji innych niż "Czyste Powietrze" na dom lub podwórko (a dokładnie ogrodzenie od ulicy).
      w Najbliższych latach planuję przeprowadzić parę większych remontów w domu i ogrodzenie, znacie jeszcze takie dofinansowania które są wart uwagi, zwłaszcza jeśli mają małe wymogi?
      Bo Prow to chyba tylko na rzeczy gospodarcze i trzeba mieć ukończoną szkołę?
       
      Pozdrawiam
    • Przez majes
      każdej wiosny mam problem z rozsianiem nawozu. Mam podmokłe ziemie. Do tej pory czasami udało się rozsiać po przymrozku. teraz mamy zakaz stosowania przed 1 marca i efekt taki że mamy zaraz kwiecień, a u mnie nie mam mowy z wjechaniem w pole, rośliny aż proszą się o zasilenie nawozem.
      Chciałem założyć bliźniaki ale zastanawiam się nad zbudowaniem napędu gąsienicowego. Efekt końcowy chciałbym żeby był taki :)

      Gość tu ma na sprzedanie gotowy ale cena spora.
      https://www.olx.pl/oferta/naped-gasienicowy-CID5-IDjV5gr.html#3580abf2ca
      Trochę zabawy w warsztacie ale powinno się udać. Znacie może kogoś kto wykonał już taki napęd?
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj