Skocz do zawartości

jahooo

Members
  • Postów

    10992
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez jahooo

  1. mam taka jedną drogę, że z dwoma D46 ze zbożem Fortschritt nie daje rady podjechac po utwardzonej drodze, koła się kręca na betonie i kicha, zestaw stoi w miejscu i nie jestem jedynym, co tam utknął, sąsiad z HL6011 12145 też szukał pomocy, a o wielu pewnie nie wiem patrzyłem na ciągniczki Hortmasz, za 8-9 koła nowy z gwarancją, szwagier ma glebogryzarkę - nie jest zła
  2. przyjedź z tym do mnie, to na pusto na pole nie dojedziesz, wszystko zależy, jakie ktoś ma uszktałtowanie terenu i drogi
  3. warunki są dwa komosa musi być mała, najlepiej siewki, bo tej większej to trudno czymkolwiek wywabić skutecznie i do czysta Zemax w dawce 1l na hektar czyli 40g s.cz ją skutecznie eliminuje, w każdym raze u mnie tak jest poprawka po doglebówce w takiej dawce to soja odchorowała tylko na starcie i nakładkach - zmarszczyły się liście i lekko pojasniały, trwało to około 10 dni. teraz juz 3 a nawet 4 kwiatek się pojawia, więc już z niczym się nie wychylam, zachwaszczenie , gdy soja zamknęła łan nad ziemią uważam ze wystarczająco skontrolowane w tym roku, pozostało kilka habrów, skrzyp, którego nie wywabi i skarłały ostrożeń, jasny jak cytryna, który soja już przerosła niestety, pierwsze strąki będą około 10cm nad ziemią, trodno to będzie zebrac na moich górkach
  4. https://www.facebook.com/reel/1687536972538703
  5. dodałbym - gwarancje deponowane w Unijnych bankach, żeby ukraińcy nie mogli położyć na nich łapy
  6. a co ma twierdzić - że przegrał sprawę w sądzie i mimo wszytsko nie zapłacił ? sprawa dośc prosta - w trakcie prac zmienili specyfikację robót tak, żeby bez odszkodowania rozwiązać umowę, tyle, że firma miała kopię dokumentacji u nas w kraju w całości i sprawa się rypła
  7. Kontrakty chętnie polskim firmom dadzą - tylko nikt złamanego grosza za robotę nie zobaczy, jak we Lwowie
  8. jahooo

    Ceny pszenicy 2026

    Jak będę miał w tym roku 6t z ha to będę się cieszył, pogoda nie nastraja optymizmem, ostatnie deszcze może pozwolą na nalewanie ziarna i pełne kłosy
  9. to akurat nie zależy od ilości urzędników i podatków, tylko od przejrzystości prawa i jego respektowania
  10. Gdzie się skurwysunu szlajasz codzień! Żadnej k**wie nie przepuścisz, a ja sama w domu. To jakieś zawody czy co. I jeszcze od każdej coś przyniesiesz. I potem mi się do łóżka pchasz, chamie jeden! To był monolog samotnej raszpli iskającej kota z pcheł
  11. Idziecie panowie w złym kierunku - zamiast debatowac o tym, jak odchudzić te struktury państwowe do niezbędnego minimum, aby ograniczyć obciążenia podatkowe, to wydebatujecie, jak uj***ć ludzi bardziej podatkami homo homini lupus est
  12. Czasem tylko sam krzyżyk
  13. Słychać wycie - znakomicie ! Czytam ostatnio kolejna juz wypowiedź wysoko postawionego bankstera. Wszyscy płaczą, że biznes w Polsce finansuje się z pieniędzy własnych, peniędzy udziałowców, środków unijnych, obligacji emitowanych poza granicami kraju albo oszczędności. Wszyscy płacza, że ludzie nie chcą pożyczać u nich. 30 lat po PRL nauczyło obywateli, że banki nie są instytucjami zaufania publicznego ni ich interes nie jest zbieżny z interesem obywateli. Mniej pożyczek inwetsycyjnych oznacza, żepolskie firmy są mniej podatne na zagraniczne naciski i machinacje. Dzieki temu nasze PKB rośnie, mimo, że jest to solą w oku wielu krajów w UE, które tym tworem jawnie lub mniej jawnie sterują.
  14. jahooo

    Ceny pszenicy 2026

    po pierwsze - co liczycie, ceny brutto czy netto ? po drugie, jeden dostanie 800 butto, inny 720 netto albo i mniej poza tym - trzeba uwzględniać koszty inne niż tylko paliwo na orkę i siew- z czegoś trzeba żyć, nie pracujecie za darmo
  15. Odłonięcie "uroczystej tablicy" upamiętniającej żymian, którzy zgineli w czasie wojny (akcja Reinhardt) a mieszkali w tej miejscowości. Nikt mieszkańców o zdanie nie pytał - przyszedł nakaz z województwa i wykonac bez szemrania. PiS i PSL ramię w ramię pokazały, kto w tym kraju rządzi i każe wydawać pieniądze. Rabin odśpiewał sentencje, zgarnął kasę i pojechał. Niesmak - pozostał. Z mieszkańców - nikogo, poza pracującymi w szkole i dziećmi. Moim zdaniem - tablica sama w sobie nie jest jakimś złym pomysłem, ale jako inicjatywa oddolna, od mieszkańców. Tymczasem powiało PRL-em. Staroście wszystko się mieszało, daty, wydarzenia. Jedynie na piątkę wypadła młodzieżowa drużyna strażaków i dzieci ze szkoły. To tak apropo bezsensownego wydawania pieniędzy - to ja już wolę, jak zarabiają dobrzy lekarze.
  16. Po pierwsze - za dużo osób zawdzięca mu pewnie różne "przysługi". Po drugie - jakby zatopili "swojego" to mogłoby się to odbić szerokim echem w partii. Po trzecie - tak samo jak Giertych czy Macierewicz posiedzi trochę w poczekalni i potem znowu wróci na pierwszą linię frontu jako zasłużony weteran. Afera przycichnie tak samo, jak nie raz, a potem się ludziom będzie wmawiać różne głupoty, że wcale tak nie było.
  17. Kup małą butelkę lontrela, rozrób 100ml w butelce 1l z wodą, pędzelek i posmarować stożek wzrostu pędzelkiem, jak to tylko miejscowo na polu, tak, jak napisałeś, to go spali i się nie wysieje Tu nie ma sensu zwalczać opryskiwaczem, ale pół godziny zabawy i masz spokój z ta kępą
  18. za to pod Przemyślem
  19. Jest taka stara zasada: jak się nad dziadem ulitujesz, to go jeszcze w d*pę pocałujesz, jak dziad odżyje, to cię swoim kijem zabije mi tez szkoda było ludzi, ale miałem pewne oczekiwania, że władza tam znormalnieje w obliczu takiej tragedii, tymczasem to idzie w inna stronę - coraz więcej kradną, coraz zuchwalej i śmieja się wszystkim w twarz, rodzi się taki drugi Izrael
  20. trzymanie głowy w piasku niestety też nie jest dobra strategią
  21. pryjęcie ukrainy do UE może potrwać nawet 10-15 lat, nie wiem, czy to będzie warte tych pieniędzy, nastroje w europie robia się coraz bardziej przeciwko ukrainie
  22. na razie obowiązuje zasada jednomyślności w przyjmowaniu do struktur UE i nawet jedno państwo może blokować a co do przyjęcia ukrainy - z połowa europy jest przeciwna
  23. Niemcy, którzy cieszą się z zamieszania z orderami, zapomnieli, że między Niemcami a Ukraina jest teren naszego kraju, Węgry też ukraińcom nie są przyjazne. A na amerykanów nie ma co liczyć z ich szurniętym opaleńcem.
  24. Jeśli jest tam smar EP000 to wystarczą łożyska kryte 2RS
  25. Co nie oznacza, że cała operacja "wymiany jednych złodziei na drugich" musi przebiec bezkrwawo i bez ofiar. A to byłaby dla "złodziei z rządu" czerwona kartka i pewien kubeł zimnej wody, gdyby naród strącił ich ze stołka raz na zawsze.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v