Dawidekk

Members
  • Ilość treści

    22
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O Dawidekk

  • Ranga
    Nowicjusz

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

  1. Witam ma ktoś może praktykę czym pryskać łubin powschodowo na jednoliścienne i dwuliściene ? Łubin ma już około 7 cm więc czas się zbliża aby pozbyc się chwastów Z tego co wiem to lablador w dawce 2l/h może zniszczyć jednoliścienne ale czy to prawda to można sobie gdybać Zapraszam do dyskusji na ten temat
  2. Pomocniczy bo tylko wykorzystywany w oprysku i koszeniu miedzyrzędów akurat "10" hektarów śliwek
  3. Witam wszystkich planuje założyć turbo do ursusa c 360. Od pewnego czasu remontuje swojego poczciwego ursusa, więc dostaje nowe "bajery". Co z tego wychodzi że planuje delikatnie podnieść moc tylko o jakieś 10-15 KM, nie chce jakiegoś super trubo aby z zwykłej "60" zrobić "John Deraaaaa". Zalezy mi na zwykłej małej turbinie coś o doładowaniu od 0.6 do 0.8 bara taka będzie najlepsza. Nie chce zazwyczaj ingerować w silnik, sprzęgło, leczy tylko zamontować i zwiększyć zwyczajnie dawke paliwa i ustawić wtryski. Chodzi tutaj po prostu o te braukjące 5-10 KM w niektórych sytuacjach pracach polowych. Ciągnik pracuje i tylko będzie pracował na swoich 10 hektarach, a jest to tylko ciągnik pomocniczy więc nie chce szaleć nie wiadomo jak z mocą. Moje pytanie jest proste, dodałem zdjęcia jak jakiś pan robi turbinki pod takie ciągnik jak mój. Jest to doładowanie o jakie mi najzwyczajniej chodzi taki zestaw spełniał by moje oczekiwania, również nie jest kosztowny. Lecz z tego co idzie zauwazyć na zdjęciach jak i z opisu kolektory są bezpośrednio do siebie podłączone tzn, czy zwykły filtr powietrza da rade przy takiej turbince, nie widze tutaj nic innego z czego więc wnoskuję że może łapać temeraturę, a z tego wynika że turbina będzie usprawniać moc ciągnika o jakieś 40%. Może ma ktoś już taki zestaw i mógłby się o nim wypowiedzieć. Czy takie rozwiązanie jak na zdjęciach w zupełności wystarczy czy trzeba oprócz tego kombinować z intelcoolerem i chłodnica oleju. Jeżeli tak to od czego taki intelcooler założyć a od czego chłodnice oleju? Czy może ma ktoś inny zestaw do takiego ursusa aby podnieść delikatnie moc o te przysłowiowe 10-15KM.
  4. Dzięki za sensowne wyjasnienie nie jestem jakimś expertem w dziedzinie rolnictwa, i nie uprawiam pola dość długo żeby to wiedzieć ale powiedz mi jeszcze bo sprawdzam opryski i z tego co pisałeś to expert met jest dostępny to ok, a jeśli chodzi o diflufenikan to moge zastosowac Legato w dawce 0.25/h, bądź snajper 600sc ? jako zamiennik czystego składnika, to co napisałeś jest jak by wycofane, więc trzeba kombinować. A co powiecie jeszcze o gotowych opryskach wiele osób tak pryska, dają gorsze efekty jak takie mieszaniny jak kolega wyżej napisał ?
  5. Witam wszystkich !! Sporo jest tematów o opryskach jesienny natomiast wszystkie przestarzałe. Planuje w tym roku odchwaścić jesiennie pare hektarów pszenżyta. Zwykle to robiłem na wiosne, tzw zmniejszając koszty lecz wszyscy wiemy jaki jest ten rok mokry więc jesienne odchwaszczanie będzie wręcz konieczne. Jakie macie doświadczenia z tym związane, kiedy wykonywać taki zabieg, przedwschodowe czy już w fazie wzrostu rośliny . Jakie opryski sa godne uwagi ? Coraz wiecej starych, stabilnych środków jest wycofana, sa zamienniki lecz nie mają oczekiwanego działania. Co możecie polecić na takie odchwaszczenie. ( Dodam że stanowiska po łubinie i grochu, po zbiorach wapno kredowe pod talerżówke)
  6. No teraz to trochę rozjaśniłeś, tylko takie moje pytanie bo z tyłu mówisz ze jest przykręcony do blach odciągów płaskownik w kształcie litery L Czyli wystarczy wywiercić otwory i dołożyć płaskownik z drugiej strony i to skręcić ? Bo nie rozumiem za bardzo w który otwór to jeszcze przykręcić. A na dole jest jakaś guma jako dylatacja tzw. poduszka czy tylko na styk spasowane przy tym płaskowniku co w litere L jest wygięty?
  7. Tak kupiłem ją dokładnie z 500 zł to wydaje mi sie że nawet jeśli nie ma mocowan to i tak sie opłacało, a zawsze po próbach i błędach da się z niczego zrobić coś A tak to w pobliżu nie mam nikogo kto ma taką kabinę a i w internecie nie ma zdjęć Jeśli by ktoś miał zdjęcia mocowań tylnych to bardzo bym prosił o przesłanie, nawet jakaś wskazówka odnośnie jak to ma wyglądać wiele pomoże.
  8. Witam wszystkich temat który podejmyje tym razem jest montaż kabiny ciągnikowej do ursusa c-360 marki Kunów Kabine kupiłem taką jak na zdjęciu, lecz nie wiem jak ją zamontowac gdyż cała jest kompletna oprócz tych wsporników montażu które powinno się przykręcić do przodu silnika oraz do tyłu mostu. Sprawa jest taka że nie wiem jak to wygląda, nie wiem czy jest to jeszcze dostępne, ma ktoś jakieś propozycje jak ja zamnotwac aby była dobrze zgrana z ciągnikiem. Może ma ktoś z was zdjęcia jak wygląda zamntowana kabina, szczegółnie te elemnęty do których jest przykręcona , gdyż jeżeli nie kupie tych elemętów to będę próbował wyspawać podobne.
  9. Tak na każdej redlicy jest sprężyna, regulowana po przez dziurki czyli albo naciągam spręzynę bardziej i wkładam zawleczke albo luzuje, spręzyny oraz całe redlice są mocowane do sztywnej belki dolnej, natomias redlice montowane do tej gurnej belki sa tak jakby ruchome nie wiem do końca bo belka jest na łożyskach, widać to na zdjęciach i ona jest chyba regulowana za pomoca tej sprężyny z przodu czy jakoś tak ?
  10. Witam. Może mi ktoś wytłumaczyć jak ustawić docisk w siewniku o co w tym chodzi. Posiadam w swoim docisk sprężynowy, na każym lejku jest spręzyna, to mimo to na środku jest jedna wielka spręzyna, do której jest doprowadzona korbka z gwintem. O co z tym chodzi bo nie rozumiem. Kiedy zakręcam korbę i sprężynę to znaczy że docisk jest mocniejszy i na glinie redlice będą lepiej wchodzić w ziemie czy jakoś tak ?
  11. Dzięki za podpowiedzi już wszystko jest okej . A nie orientuje sie ktoś jakie opony moga być przy taki siewniku w orginale bo ten mój zakup jest na oponach samochodowych i obawiam sie ze próba kręcona korba nie pokrywa się z wysiewem rzeczywistym.
  12. To jest zrozumiałe lecz nie tłumaczy do czego te dwie pierwsze dzwignie służa/ ale dzięki za podpowiedz
  13. Witam wczoraj zakupiłem siewnik saxonia a200 3m Wyszstko w nim wydaje sie sprawne, lecz nie wiem jak go ustawić nie mam pojecia do czego sa poszczególne dzwigienki przy siewniku może ktoś ma taki siewnik i sie wypowie albo ktoś da dobra rade jak go ustawić. Zdjcie tych dzwigienek Pierwsza jest z numeracją od 1 do 4 Druga od 10 do 30 A Trzecia od 100 do 600 lecz zapewne chodzi tutaj o kilogramy
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj