Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam ma ktoś może praktykę czym pryskać łubin powschodowo na jednoliścienne i dwuliściene ? 
Łubin ma już około 7 cm więc czas się zbliża aby pozbyc się chwastów 
Z tego co wiem to lablador w dawce 2l/h może zniszczyć jednoliścienne ale czy to prawda to można sobie gdybać 
Zapraszam do dyskusji na ten temat

Opublikowano

śmiało możesz według etykiety na jednoliścienne atakować labradorem , nic się nie stanie łubinowi , na dwuliscienne robiłem kiedyś próby z Legato w dawce 0,12 L przy podajże 4 liściach wykształconych może lekko przebarwić ale chwast przydusza wtedy , ale przedwschodowo też było pryskane , w tym roku mieszanka doglebowo poszło 0,10 Commandu + 3 L Boxera / ha , powschodowo jednoliscienne w planach i tyle , 

Opublikowano

w zeszłym roku dałem 0,2l/ha legato i 1,6l/ha goltix 700sc na dwuliścienne. trochę drożej niż doglebowo ale lepiej. doglebowo bynajmniej u mnie nie zdaję egzaminu pryskałem stopem w leciutką mżawkę i nie zadziałał

Opublikowano

To wychodzi ponad 200 zł na samą ochronę...

Ktoś stosował command 0.25 /ha?

Koszt raptem 50 zł, jakie efekty?

Może ktoś, kto dłużej bawił się w uprawę łubinu poleci skuteczną, nie za droga ochronę?

 

Opublikowano

Tez właśnie zaczynam interesowac sie tematem perzu właściwego w łubinie z tego co widze duzo osob poleca Lablador, Agil,  Fusilade Forte. Ale który najlepszy to nir wiem moze ktos ma jakieś doświadczenia. Lablador wychodzi najtaniej i to spora różnica tylko czu robi robotę z perzem 

Opublikowano (edytowane)

Przed? Toż to działa na zielone, a nie przedwschodowo

Edytowane przez Pafnucy12
Opublikowano

Witam. Przedwczoraj opryskałem wąskolistny 200g/ja diflufenikan + 75 ml/ja chlomazon. Jako że łubin siany lejką i nie za ładny to nie żal w razie wtopy. Zdjęcie z wczoraj. Wygląda ok.

IMG_20230603_160929_013.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez zmfructsro
      Witaj. Jesteśmy duńską firmą działającą na rynku od dawna i posiadamy szeroki asortyment produktów FMCG. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami przez WhatsApp pod numerem: +45 71 81 86 24. Z wyrazami szacunku!


    • Przez ahten
      Nie ma tego tematu na forum, ale myślę ze warto go poruszyć. Chciałbym zając się uprawą, praktycznie już zapomnianego, nostrzyka białego jednorocznego. Zważywszy ze mam pola w dużej mierze klasy 5-6. Jest to idealna roślina na poprawienie struktury gleby, rośnie nawet na piaskach/żwirach. Rośnie do 150 -170 cm oraz pobiera bardzo dużo składników z głębszych warstw ziemi( korzenie sięgają do kilku metrów). Dodatkowym atutem nostrzyka jest wysoka miododajność sięgająca do 300 kg miodu z ha. Zajmuję się ktoś uprawą nostrzyka białego jednorocznego, można by wspólnie opracowywać coraz lepsze techniki uprawy. Gdzie można kupić jego kwalifikowane nasiona?  
    • Przez pynczor
      Siemka po przerwie
      mam pytanie do tych co sieją bobik i potrafią tak zrobic aby był czysty bo u mnie mieliśmy w tym roku 1 ha bobiku i wygladał strasznie a po przemłynkowaniu byla cała dwukołówka o wymiarach 2mx3m lebiody a bobiku było 30 worków po ok 50-60kg....
      Jeśli ktoś wie co zrobić czym opryskać lub coś innego żeby nie było tyle lebiody to prosze o rady.
      Aha jeśli chcielibyście wiedziec czym było pryskane to moge zapytać szfagra bo to on nam pryskał
      tak wiec prosze o pomoc i z góry dziekuję
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v