Dawidekk

Turbo Ursus c-360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Dawidekk    0

Witam wszystkich planuje założyć turbo do ursusa c 360. Od pewnego czasu remontuje swojego poczciwego ursusa, więc dostaje nowe "bajery". Co z tego wychodzi że  planuje delikatnie podnieść moc tylko o jakieś 10-15 KM, nie chce jakiegoś super trubo aby z zwykłej "60" zrobić "John Deraaaaa". Zalezy mi na zwykłej małej turbinie coś o doładowaniu od 0.6 do 0.8 bara taka będzie najlepsza. Nie chce zazwyczaj ingerować w silnik, sprzęgło, leczy tylko zamontować i zwiększyć zwyczajnie dawke paliwa i ustawić wtryski.  Chodzi tutaj po prostu o te braukjące 5-10 KM w niektórych sytuacjach pracach polowych. Ciągnik pracuje i tylko będzie pracował na swoich 10 hektarach, a jest to tylko ciągnik pomocniczy więc nie chce szaleć nie wiadomo jak z mocą. Moje pytanie jest proste, dodałem zdjęcia jak jakiś pan robi turbinki pod takie ciągnik jak mój. Jest to doładowanie o jakie mi najzwyczajniej chodzi taki zestaw spełniał by moje oczekiwania, również nie jest kosztowny. Lecz z tego co idzie zauwazyć na zdjęciach jak i z opisu kolektory są bezpośrednio do siebie podłączone tzn, czy zwykły filtr powietrza da rade przy takiej turbince, nie widze tutaj nic innego z czego więc wnoskuję że może łapać temeraturę, a z tego wynika że turbina będzie usprawniać moc ciągnika o jakieś 40%. Może ma ktoś już taki zestaw i mógłby się o nim wypowiedzieć. Czy takie rozwiązanie jak na zdjęciach w zupełności wystarczy czy trzeba oprócz tego kombinować z intelcoolerem i chłodnica oleju. Jeżeli tak to od czego taki intelcooler założyć a od czego chłodnice oleju?  Czy może ma ktoś inny zestaw do takiego ursusa aby podnieść delikatnie moc o te przysłowiowe 10-15KM. 

image (1).jpg

image.jpg

jaco512    302

15KM to nie jest delikatne podniesienie.. poza tym moc bierze się z paliwa, więc bez podnoszenia dawki niewiele turbo poprawi. Pełno jest fimów na youtube

Wiadomość z agroFakt.pl

wojtal24    834

nastepny maggaiwet rur jak w bimbrowniku tylko uwazaj ostroznie z doladowaniem zeby korba bokiem nie wyszla

ZETOR TEAM

Marionos    3
15 godzin temu, Dawidekk napisał:

Czy może ma ktoś inny zestaw do takiego ursusa aby podnieść delikatnie moc o te przysłowiowe 10-15KM. 

takie symbolicznie 15km :D  to jest prawie 30% wzrost :D

tomek1974    151

jak chcesz zwiększyć moc to załóż silnik od zetora 7211 albo ostrówka ponoć mają większe tuleje 

akmaly    529

Mam idealne rozwiązanie - kup flaszkę ( duża flaszkę ) i wypij na raz. Czasami wystarczy reset 😝

Edytowano przez akmaly

Dawidekk    0
21 godzin temu, mariuszd93 napisał:

Pomocniczy na 10ha i musisz mu podnieść moc...

Dej namiary na dilera ...🤨😄

Pomocniczy bo tylko wykorzystywany w oprysku i koszeniu miedzyrzędów akurat "10" hektarów śliwek :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez agrodara
      Witam,mam parę usterek w mojej 60 może podpowiecie co może być przyczyną:
      1.Po dłuższym nie użytkowniu podczas rusznia coś piszy tylnych kołach trwa to pare sekund i przestaje 
      2Ubywa mi płynu chłodniczego (wycieku nie widać ani od spodu ani pod głowicą żeby coś wydmuchało
      3.Nie da się wyłączyć sprężarki cały czas pracuje 
      4 Podnośnik opada gdy zgasze silnik

• Przez paweł199413
      Witam kogo polecacie do remontu silnika c360. +/- 50 km od Kielc . 
    • Przez Jeffer
      Dzień dobry 
      Mam problem otóż wczoraj chciałem podnieść siewnik i okazało się że nie idzie. Na początku myślałem że to dzwigienka ale po odkręceniu bezpiecznika widze że dźwigienka rusza wodzikiem. Następnie przełączyłem lewą dźwigienkę na pozycję pompa zależna od biegów i podnośnik działa. Tak samo jest z wałkiem WOM. Co to może być. Miał ktoś już taki problem 
    • Przez Schuvi
      Witajcie,
      wymieniony został plecak, bo był popękany. Wymieniony olej, filtr, nowy cylinder, tłok pierścienie.
      Podnośnik podnosi dosyć szybko i trzyma całą noc. Jest super.
      Ale co mnie martwi....rusza w górę dopiero po przedstawieniu wajchy na około 3/4 zakresu. Wcześniej nie rusza. Przełącznik siłowy testowany, zero różnicy. Trochę też nisko podnosi ale to pewnie regulacja całego mechanizmu.
      Czy może to być rozdzielacz? Jakieś sugestie?
      Pozdrawiam
    • Przez MafiaPstrągowa
      Witam, wie ktoś może co to za dziwne grzbiety w rowkach w wałku? Przez nie, nie można podpiąć wałka przekaźnika mocy.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj