WaVy54

Members
  • Ilość treści

    50
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

10 Good

1 obserwujący

O WaVy54

  • Ranga
    Użytkownik
  • Urodziny 01/20/1991

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Wisznice

Ostatnio na profilu byli

1571 wyświetleń profilu
  1. Przez kilka dni jak był już paszowóz to też mieszaliśmy go, potem przed oborą na taczkę i do krów. A to i tak było o wiele wygodniejsze niż ciąganie widełkami sianokiszonki 2x dziennie. Nawet mając sam wóz + taczka/wózek to w wielu wozach paszowych jest przy wysypie taśma, lub taką taśmę do wozu dorobić małym kosztem i wtedy nic nie przerzucamy widłami, tylko bezpośrednio na taczkę ładować można. Coś jak na zdjęciu, tylko zrobić dłuższą żeby na wysokość taczki załadować no i może być na przenośniku listwowym, jak w rozrzutnikach, taniej i łatwiej coś takiego zrobić we własnym zakresie.
  2. @lamboEVO100 @szymon09875 Sprzedajemy to jako komplet, czyli wóz paszowy (9m3), przenośnik listwowy i wózek samojezdny, bez Perkinsa A ciut więcej oraz kontakt do mnie jest na olx: https://www.olx.pl/oferta/woz-paszowy-9m3-poziomy-do-waskiej-obory-woz-samojezdny-paszowoz-CID757-IDHnj8t.html
  3. @bratrolnika Silnik fiata 126p @PolonezAtu Dziwne, bo u mnie działa normalnie, spróbuj w innej przeglądarce, lub wyszukaj na YouTube "TMR w oborze z wąskim korytarzem paszowym— zadawanie paszy"
  4. Cześć Problem ze starymi oborami jest taki, że nie były budowane z myślą o wykorzystaniu wozu paszowego (brak odpowiedniej szerokości korytarza paszowego). Skazuje nas to często na ręczne zadawanie paszy, czasochłonne i zwyczajnie męczące. Przedstawiam jak poradziliśmy sobie z tym problemem w naszym gospodarstwie. Może to kogoś natchnie do stworzenia takiego lub podobnego rozwiązania. Lub też jak woli taki zestaw jest na sprzedaż, z powodu likwidacji stada. A pracował do końca, czyli końca października 2020 i dzielnie nas wspomagał w codziennych obowiązkach. Poniżej w komentarzu krótki film z pracy
  5. Szybkie usprawnienie dla wyższego podnoszenia.

    © © Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć bez zgody autora zabronione.

  6. WaVy54

    Plazma CNC

    Myślałem że coś konkretniej podpowiesz z doświadczenia, a nie w stylu dopłać 32tys zł.... bez sensu.
  7. WaVy54

    Plazma CNC

    @tom54321 Stół zrobiłem sam. @bolid20 Źródło było kupione na zasadzie eksperymentu i o dziwo bardzo dobrze się sprawia jak na taniego chińczyka. Pali już prawie 2 lata i myślę że około 100h cięcia ma za sobą. W prawdzie palone są zazwyczaj blachy w zakresie 2-8mm głównie 5 i 6mm a taka "20-tka" to rzadkość. Osobiście ponownie bym wybrał to źródło, ale tylko z tego względu że palę dość cienkie blachy. Ale w przyszłości kto wie, jeśli będzie potrzeba zwiększenia zakresu cięcia. Co byś wtedy proponował?
  8. WaVy54

    Plazma CNC

    No i blacha 20mm, źródło to Stamos 85H, 90A, 180mm/min.
  9. WaVy54

    Plazma CNC

    Element wycięty na przecinarce plazmowej CNC.

    © © © Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć bez zgody autora zabronione.

  10. @tomek73 Podejrzewam że nie było ustawionego wjazdu palnika w cięty obrys, tylko było rozpoczynane punktowo, a plazma ma to do siebie że czasami podczas przebijania, łuk plazmowy lubi się odchylić od pionu.
  11. Była przeprowadzana taka próba i wynik na wyświetlaczu potrafił wahać się w granicach +/-2kg od wibracji. Ale to tylko w ramach testu. Bo gdy robię śrutę, mieszalnik nie pracuje i nie ma wibracji podczas pomiaru.
  12. @danielhaker Tak pokazuje dobrze, oczywiście z pewnym odchyleniem. Przed użyciem kalibrowałem wagę tak aby program wyrzucił prawidłowa masę. A nogi nadal oddziałują na ziemię. Tu akurat wykorzystałem zasadę działania dźwigni, gdzie przykładowo 90% masy przekazywane jest na zawiasy a pozostałe 10% na czujnik. W 500zl pewnie się zmieściłem. @Sadek Miejsca po przecinku są trochę nad wyraz :-P Dokładność+/-5kg może nie powala, ale jest wystarczająca na moje potrzeby. Ważona jest tylko śruta ze śrutownika ssaco-tłoczącego, natomiast wszystkie dodatki są sypane z worków gdzie masa jest znana. No i ta dokładność +/-5kg to wina dużego przełożenia dźwigni, odległości pomiędzy zawiasem a nogą mieszalnika. Gdyby była większa to i pomiar byłby dokładniejszy. Ale musiałam niestety zrobić wagę jak najmniej wystającą poza nogi mieszalnika.
  13. Waga jedno-czujnikowa pod mieszalnik pasz.

    © © Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć bez zgody autora zabronione.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj