filp3090

Technikum rolnicze czy technikum agrobiznesu w Przygodzicach

Polecane posty

filp3090    0

Witam1

Zna ktos może ten zespół szkół (kołol Ostrowa wielkopolskiego ) . Nie wiem do jakie go technium pójśc, wprzyszlości chciałbym odziedziczyc po rodzicac gospodarswo i pracowac gdzieś gdzie bę dzielekko i dosyc dobrze płatnie i oparte na rolnictwie (np. ARiMR ).Najleiej by było jak bym nie musiaał iśc na studia. Prosze o pomoc, bo gdy czytałem na stronie tej szkoły to napisali o technikm rolniczym bardziej o rolnictwie ( chodzi o pózniejsza pracę i o czym tam ucz itp. ) a technikum agrobiznesu to jest napisane bardziej o sprawach biurowych itp. A Ja chcuałbym miec to i to w jednym ( dobra praca i uprawnienia na rolnika ) i jak najmiej nauki, a żebym nie muiał się martwic czy dostanę dobrą prace czy też nie.. Tak więc prosze Was o pomoc. Z góry wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dstefansky    6

Nie wiem jak dokładnie jest w przygodzicach ale technik agrobiznesu byłby lepszy . Pewnie więcej nauki ale pomyśl o przyszłości . Gdy rolnictwo nie będzie się opłacało to zawsze możesz zatrudnić się w jakiejś firmie związanej z rolnictwem . Po techniku rolniku z taką pracą jest gorzej .Zawsze przecież można pracować w firmie sprzedającej maszyny i dodatkowo prowadzić swoje gospodarstwo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/48232-szkola-tr-czy-ta/

Masz tutaj temat, który założyłem jak byłem przed wyborem szkoły.

 

Jak wiadomo po technikum ciężko bd Ci znaleźć prace około rolniczą biurową więc raczej studnia by się przydały. Na chwilę obecną możesz skończyć studia, a i tak nie bd miał pracy. Co do wyboru to jednak bym na Twoim miejscu wybrał TA, gdyż moim zdaniem jest to bardziej przyszłościowy kierunek. Zawód rolnika bd miał opanowany na poziomie szkoły zawodowej, a zawsze liźniesz podstawy organizacji i działalności rolniczej. Przy tym może już bd wiedział co z czym się je - chodzi mi o dokumentację. Oczywiście najważniejsza jest praktyka. Nie długo postaram się odnowić temat i opisać dokładnie przedmioty i klasę drugą- link wyżej jak coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

filp3090 Bez wyższego wykształcenia zapomnij o pracy w biurze min. ARiMR itd.Na twoje stanowisko ze średnim będzie 10-ciu z wyższym, idź do warszawy do biura i powiedz że masz tylko średnią szkołę i chcesz podjąć pracę wyśmieją cię, Ty tam tego agrobiznesu to tylko liźniesz i nic po za tym masz to samo co w gimnazjum i 4-5 lekcji w tygodniu zawodowych przedmiotów to jest pic na wodę myślisz że to wystarczy?? Zapomnij. W takiej pracy jak ty piszesz musisz mieć angielski niemiecki lub rosyjski perfekt umieć nie mówiąc o obsłudze programów komputerowych po średniej szkole to możesz krówki i świnki hodować, ewentualnie zatrudnić się w serwisie w jakiejś firmy jak masz pojęcie o mechanice .Potem może awansujesz na przedstawiciela handlowego po 2 latach pracy i z 2,5 dadzą ci 3 tysie + marża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tom446
      Mam pytanie zdawał ktoś tego typu egzamin?Jakie były pytania?
    • Przez janzan30012
      Witam. Mam pytanie czy któryś z trzeciogimnazjalistów ma zamiar uczęszczać w następnym roku szkolnym do technikum rolniczego we Włoszczowie? A może idziecie do innych techników rolniczych? Proszę o odpowiedzi
       
    • Przez roman099
      Witam pisałem ostatnio egzamin czy posiada może ktoś z was arkusz egzaminacyjny z części teoretycznej chodzi o zawod technik mechanizacji rolnictwa. pisany był 15.06.2015 roku 
    • Gość rolnin
      Przez Gość rolnin
      Witam,
      Jako, że kończę gimnazjum trzeba zadecydować co dalej? czego chcę ? i jak chcę?
      Jestem osobą spokojną, dobrze pracuje w grupie jak i samodzielnie. Interesuje się rolnictwem (dlatego trafiłem na agrofoto ;-) ) 
      Od pewnego czasu zaczołem myśleć ( a w sumie to musiałem)gdzie iść aby uczyć się o tym co lubię. 
      Moje pytanie do was to
      *jakie technikum wybrać( myślałem nad agrobiznesem ale czy są inne kierunki związane z rolnictwem?)
      *jak wygląda nauka w takim technikum jakie trzeba mieć predyspozycje? np. agrobiznes czy inne
      *jak wy oceniacie i czy uczyliście się w takim technikum?
      *co można robic po takim ?tehnikum (agrobiznesu lub innym)
       
      Pisze nowy temat, ponieważ nie znalazłem takiego, w internecie wszystko jest opisane tak samo a na stronach szkół wszystko jest przedstwaione kolorowo.
       
      Jeżeli masz hejtować ten temat i narzekać że jest w internecie milion takich tematów, to lepiej poświęć swój czas na bardziej pozyteczne zadanie,
       
      Liczę na odpowiedzi 
    • Przez Smitty
      Witam.
      Chodził może ktoś AF do ZSR w Lututowie?
      Jak wrażenia po tamtej szkole lub w trakcie nauki?
      Pytam ponieważ jest to jedna z moich możliwości po gimnazjum.
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj