stopa1809

Mocznik w oprysku na dwuliscienne.

Polecane posty

stopa1809    3
Co myślicie o dodaniu mocznika w dawce 5% do zabiegu na dwuliscienne w pszenicy? Jest sens albo jakieś ryzyko.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale ty Rysiek cofnięty jesteś :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

Sam jesteś cofnięty jak licznik w passacie

Toż na forum tu wyczytane że nie stosuje się nic odżywek w zabiegu mordowania ziela

Do ochrony przed grzybem to tak dawać można.

  • Like 2
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja tam se dodaje woreczek mocznika na baniak i gra . Moja teoria mówi , że chwast z większym apetytem truciznę zjada i lepiej działa oprysk .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 to nie jest twoja teoria tylko  naturalne zjawisko ze roślina pobudzona pobiera lepiej  truciznę  ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mocznik wspomaga wchłanianie substancji przez rośliny. Jednak obciąża też rośliny w plonie głównym.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Adrian_K_90 napisał:

Jednak obciąża też rośliny w plonie głównym.

A tak żeby moja baba zrozumiała ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Nie wskazane dodawać mocznik do herbicydów i jeszcze teraz susza. Jednak kiedyś sam dodawałem i nie widziałem, żadnych skutków ubocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a to ze nie do wszystkich herbicydów  można i ze susza szkodzi to wiemy :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
1 godzinę temu, Rolnik1973 napisał:

Tak, chwasty zamiast umierać będą zasilone i pobudzone do życia.

Zjedz łyżeczkę arszeniku i popij redbulem. Po tygodniu pochwal się jak cię pobudziło do życia. Sam stosuje w opryskach na jednoliścienne siarczan magnezu, stosuje minimalna dawkę i zawsze działa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

A dodawał ktoś za miast mocznika adblu z aut ciężarowych tylko nie do oprysku na chwasty tylko do grzyba lub zasilania odzywkam. ile można daj na 1ha przy 250-300l wody


Na niektórych herbicydach pisze żeby nie dodawać odzywek lub mocznika


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diabloo07    0

Mógł by ktoś mi odpowiedzieć? Jak pszenica jest przypalona albo przemarznieta końcówki liścia to z taki liść uschnie ? Stosowalen tylko saletre w dwóch dawkach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diabloo07    0
1 godzinę temu, wojtal24 napisał:

A pryskales fungicydami

Nie I na jednym kawałku po ziemniakach to nawet nie dawałem nawozow I tam jest bez problemów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stopa1809    3

Dodałem 5% do Pixxaro. Pomimo suszy pszenica wygląda lepiej A chwasty szybciej usychaja. Widać to na zostawionej kontroli bez mocznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj