Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
karolk145    0

Cześć,

Mam taki problem. Potrzebuję synchronizatora biegów do MF 245. Bardzo ciężko coś takiego znaleźć. Jeżeli ktoś wie gdzie szukać, z kim rozmawiać to proszę o info.

Słyszałem również, że można skrzynię z synchronizatorem przerobić jakoś na bez synchronizatora. Może ktoś robił już coś takiego?

Będę wdzięczny za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel94    21

Nie wiem w jakim stanie jest skrzynia bo tego nie widzę, ale możesz się szykować na szukanie drugiej skrzyni... Synchronizator do większych MF-ów kosztuje ok 2500 zł, do małego pewno więcej. Musisz jechać do dobrego sklepu z częściami zachodnimi, oni mają katalogi i pewno coś znajdą. Ja mam katalogi, tylko nie mam w tygodniu do nich dostępu. Jak nic nie znajdziesz to się przypomnij.

PS. Nie jestem pewien ale do 245 powinna pasować zwykła skrzynia od 255. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Damian2807
      Mam w MF skrzynie Dynashift 32/32 i nie wchodzi w miej 4 bieg i żółw/zając.Przy próbie włączenia 4 słychać zgrzyt, a gdy się już włączy i puści sprzęgło wyskakuje. Ten problem pojawił się po powrocie od belowania.
    • Przez tomaszek-c360-3p
      Witam, mam taki problem w mojej reni z rewersem. Mianowicie przy włączeniu jazdy do przodu wszystko jest ok, a gdy chcę włączyć wsteczny to nie zawsze się to uda. Wciskam sprzęgło, pociągam dźwignię rewersu do siebie, puszczam sprzęgło i dźwignia odskakuje i słychać zgrzyty a ciągnik stoi w miejscu (czuć że to wszystko w środku wskakuje na swoje miejsce). Co może byś przyczyną? Synchronizator? Jak to naprawić i ile mogą kosztować ewentualnie części? Gdzie można je dostać na terenie wielkopolski? Przez pewien okres w skrzyni był lekki niedobór oleju ponieważ poprzedni właściciel o to nie zadbał, ale teraz poziom jest uzupełniony. Renia to model 103-54, 16x16. Przebieg około 7500 motogodzin.
      Oraz z tyłu w zwolnicach lekko ku dołowi są jakby smarowniki, trzeba je smarować? jakim smarem i co ile?
      Jaki olej wlać do przedniego napędu i czy ten traktor posiada blokadę na 4 koła? bo na tył napewno.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez janosik32
      Panowie Zmieniał ktoś w/w synchronizator? Który to jego numer; bo na tym wałku kilka ich jest? Zmienia się jeden (ten mosiężny) czy razem z tym drugim, takim bezzębnym, w parze?

      Jak mniemam jest to numer 7.
      7700038182 ?
    • Przez Radek_Agroplus70
      Ponieważ jestem nowy na forum chciałem powitać serdecznie zacne grono forumowiczów.
       
      Mam (jak w temacie) Deutza Agroplusa 70 z 2002r. Skrzynia zwykła mechaniczna i do niej właśnie mam pytanie.
      Objaw był taki że 3 i 5 bieg wyskakiwał. Działo się to tylko bez obciążenia, tzn jeżeli traktor ciągnął coś lub był pchany biegi nie wyskakiwały.
      Natomiast jak np. jechałem samym ciągnikiem gdzieś delikatnie z górki i silnik mimo, że był włączony bieg nie był obciążony bieg lubił wyskoczyć, szczególnie gdzieś na nierównościach drogi tak jakby ciężar drążka zmiany biegów wybijał bieg. Biegi wchodziły też bardzo lekko bez jakiegoś "kliknięcia".
      Postanowiłem to w końcu naprawić. Wydaje mi się, że taki objaw wskazuje na uszkodzone (wyrobione) sprężyny przy przesuwce synchronizatora - nie wiem czy to fachowo określam. Generalnie wydaje mi się, że nie będzie do wymiany cały synchronizator, chociaż okaże się dopiero po rozebraniu skrzyni.
      I tu mam problem, jak rozpołowić skrzynię?
      Odkręciłem wszystko w koło, rozpiąłem wał od strony sprzęgła, rozpiąłem przedni napęd, wybieraki biegów, wreszcie odkręciłem śruby i kicha. Skrzynia oddzieliła się o jakieś 10mm i dalej jakby coś ją trzymało nie chce się rozdzielić. Te 10mm chodzi bardzo lekko, później mimo przyłożenia większej siły ani drgnie. Nie mam pomysłu jak dalej z tym działać bo nie widzę elementu który by blokował wysunięcie skrzyni.
       
      Proszę o pomoc może ktoś już coś takiego lub podobnego robił.
      Skrzynia jest zostawiona na biegu jałowym, może mysi być włączony jakiś bieg konkretnie?



    • Przez norbert179
      Witam! Posiadam zetora proxime plus 110. Rewers wtecznego bardzo ciezko wchodzi i zgrzyta. Prawdopodobnie przyczyna jest Synchronizator i moje pytanie czy ktos to wymienial? Mial bym kilka pytan 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj