NOWOŚCI DELAVAL NA EUROTIER 2012

delaval_logo.jpg



DeLaval BSC ( Barn System Controler)- sterownik zarządzający środowiskiem w oborze (Srebrny medal wystawy Eurotier 2012 za innowacyjne rozwiązanie)

DeLaval BSC jest sterownikiem służącym zapewnieniu optymalnego środowiska w oborze. Jego zadaniem jest śledzenie zmian temperatury, kierunku i natężenia wiatru, wilgotności, opadów, analiza danych i dostosowywanie urządzeń pracujących w oborze tak, aby został zapewniony najwyższy komfort krów. BSC zarządza pracą mieszaczy powietrza, pozwala na otwarcie i zamkniecie kurtyn wentylacyjnych, steruje pracą zgarniaczy obornika oraz zapewnia optymalny poziom oświetlenia obory. Nowością w naszej strefie klimatycznej jest oferta wentylatorów z natryskiem wody, stosowanych w miejscach gdzie gromadzi się wiele krów: poczekalnia i stół paszowy. Praca mieszaczy powietrza oraz ilość wody dostarczanej do dysz sterowana jest przez system BSC. Doświadczenia ostatnich lat wskazują na potrzebę zastosowania tego rozwiązania, stosowanego od lat w gorącym klimacie, gdyż nawet kilka bardzo upalnych dni pozwoli na zwrot tej inwestycji w ciągu jednego sezonu.

1.jpg



DeLaval TSR ( Teat Spraying Robot)- robot do spryskiwania strzyków

Firma DeLaval opracowała kolejny produkt umożliwiający automatyzację produkcji mleka: robot do dezynfekcji strzyków po doju. Robot DeLaval TSR przeznaczony jest do hal udojowych karuzelowych zewnętrznych, zarówno nowych jak i już pracujących. Wyposażony jest w kamerę, dzięki czemu dokonuje dezynfekcji poprzez precyzyjny natrysk na poszczególne strzyki. To jedyne takie urządzenie na rynku. Zastosowanie robota nie tylko zapewnia prawidłową higienę po doju, ale przede wszystkim pozwala na bardzo precyzyjne podawanie środków dezynfekujących na strzyki, co daje znaczne oszczędności środków do dezynfekcji poudojowej.

2.jpg




DeLaval NFO (Natural Field Orientation) - Przemiennik częstotliwości

DeLaval NFO to nowy typ przemiennika częstotliwości, który wykorzystuje najnowszą technologię zmiany częstotliwości zasilania silników elektrycznych. Daje to duże oszczędności energii i znacząco zmniejsza emisje hałasu. Ten typ przemiennika częstotliwości nie wydziela żadnych zakłóceń elektromagnetycznych. DeLaval stosuje ta technologie w pompach podciśnienia. Badania przeprowadzone w Polsce wykazały oszczędności energii nawet o 70%, dzięki zastosowaniu tej technologii. Przemienniki te mogą być zastosowane w nowych i istniejących w gospodarstwach agregatach próżniowych.

3.jpg



DeLaval DelPro 4 - program zarządzania stadem

DeLaval DelPro 4 jest to oprogramowanie do zarządzania stadem we wszystkich typach obór uwięziowych i wolnostanowiskowych z konwencjonalnym czy zautomatyzowanym systemem doju. Wspólna platforma pozwala na łatwe przenoszenie danych po zmianie systemu doju, ułatwia też zarządzanie w stadach, które posiadają różne systemy doju w jednym gospodarstwie. Istotną cecha programu jest łatwy, intuicyjny sposób odczytu i wprowadzania danych i możliwość tworzenia własnych raportów. Tablica monitorowania jako strona startowa pozwala na szybkie rozpoznanie najważniejszych zadań i przeglądu sytuacji w stadzie.

4.jpg



DeLaval Herd Navigator TM – proaktywne zarzadzanie stadem

Herd Navigator TM zastosowany w robotach udojowych DeLaval VMS czy w konwencjonalnej dojarni pozwala na uzyskanie istotnych wskazówek dotyczących działań w obszarze rozrodu żywienia w stadach wysokowydajnych. System HN opiera się na rzeczywistych pomiarach poziomu progesteronu, kwasu beta-hydroksymasłowego, dehydrogenazy mleczanowej czy mocznika. Badania są przeprowadzane we właściwym czasie na odpowiednich krowach podczas doju - bez potrzeby oddzielania zwierząt automatycznie pobierana i badana jest próbka mleka. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu hodowca otrzymuje przetworzoną informacje o charakterze wskazówki do konkretnego działania. Powala to na zwiększenie skuteczności inseminacji, ograniczenie przypadków ketozy czy wykrycie stanów zapalnych wymienia n kilka dni przed wystąpieniem typowych objawów. System ten w stadach o wysokiej wydajności pozwala na oszczędności netto dochodzące do 300€ na jedna krowę rocznie.

5.jpg



DeLaval OTS100 (Optimat TMR Shuttle)- dystrybutor TMR w systemie Optimat

Jest to wózek paszowy, którego zadaniem jest wydawanie TMR na stole paszowym od kilku do kilkunastu razy na dobę. Wózek ma możliwość programowania wydawania odpowiednich ilości paszy na poszczególnych obszarach stołu paszowego. W skład systemu Optimat może wchodzić jeszcze mieszalnik stacjonarny, stoły buforowe do gromadzenia poszczególnych składników TMR oraz zespół podajników do transportu TMR do wózka. Zastosowanie systemu Optimat pozwala na znaczne oszczędności paszy, zwiększa wykorzystanie pasz a tym samym wydajność mleka. Daje również istotne oszczędności pracy i w budowie obory. W oborach z robotami udojowymi częste podawanie pasz na stół paszowy wzmaga ruch krów, co powoduje właściwe rozłożenie wizyt w robocie udojowym.

6.jpg


















DeLaval CWC ( Compact Water Chiller ) - kompaktowy schładzalnik przepływowy

DeLaval CWC jest urządzeniem do schładzania mleka w przepływie. Tego typu urządzenia polecane są do chłodzenia mleka w oborach wielkostadnych, gdzie zastosowano wydajną dojarnię. W skład systemu schładzania DeLaval CMC wchodzą śrubowe agregaty chłodnicze typu Scroll, wymiennik ciepła w którym czynnik chłodniczy schładza wodę z roztworem glikolu, zbiornik buforowy, 2 pompy wodne i wymiennik gdzie mleko jest schładzane przez schłodzony roztwór glikolu. Kompaktowa budowa ułatwia montaż i serwisowanie. Dodatkowo w tym systemie schładzania można zamontować odzysk ciepła z instalacji chłodniczej i wstępne schładzanie mleka wodą z sieci wodociągowej.


7.jpg

Zaloguj się, aby obserwować  
agrofoto
Zaloguj się, aby obserwować  


0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj