BASF podsumowuje 2023 rok, przedstawia aktualne działania oraz ocenia stan upraw w Centrum Kompetencji BASF w Pamiątkowie

B

ASF Polska, dział Agricultural Solutions zaprosił 6 marca 2024 r. przedstawicieli mediów rolniczych do Centrum Kompetencji BASF w Pamiątkowie na konferencję prasową. Była to okazja do podsumowania 2023 roku, przedstawienia aktualnych działań oraz zapoznania się ze stanem upraw.
 

_DSC9973.jpg

W sezonie 2024 BASF wprowadza do oferty aż cztery nowe produkty – dwa do ochrony zbóż: fungicyd Daxur® i Revyflex® Plus oraz dwa do ochrony rzepaku: fungicyd i regulator wzrostu Architect® i fungicyd Pictor® Revy.

BeneFito2.jpg

BeneFito – program korzyści BASF, który w nowej odsłonie debiutował w zeszłym roku, jest kontynuowany. Obejmie wszystkie uprawy: zboża, rzepak, kukurydza, burak cukrowy, słonecznik, owoce i warzywa. Program lojalnościowy jest dostępny dla każdego producenta rolnego, bez względu na wielkość gospodarstwa.

BASF dołącza do producentów wspierających easyconnect – system zamkniętego obiegu dla płynnych  środków ochrony roślin.
 

_DSC8863.jpg


Spotkanie z dziennikarzami otworzyła i poprowadziła Anna PietruszyńskaSpecjalista ds. Komunikacji Marketingowej i Zrównoważonego Rozwoju, odpowiedzialna za kontakty z mediami.
Andrej Sarnatsky – Country Manager Agricultural Solutions BASF Polska tytułem wstępu przypomniał o nowościach w ofercie BASF na 2024 r. Dokładniej o nich mówili product managerowie.

_DSC9141.jpg


Magdalena Pietrzak omówiła nowe produkty do zbóż: uniwersalny fungicyd Daxur® pozwalający zachować równowagę pomiędzy dobrymi wynikami, a przystępną ceną oraz fungicyd na pierwszy zabieg o gotowej formulacji, przeznaczony na plantacje prowadzone intensywnie Revyflex® Plus.
 

_DSC9822.jpg


Paweł Biliński zaprezentował nowe produkty do ochrony rzepaku: fungicyd i regulator wzrostu Architect® oraz fungicyd „na płatek” Pictor® Revy.

Tomasz Kowal – Seeds Manager w BASF Polska przedstawił ofertę nasion rzepaku w 2024 r., zwracając szczególną uwagę na nowość: InVigor 2050, która w doświadczeniach rejestrowych 2022-2023 osiągnęła plony wyższe o 10-13% w stosunku do wzorca. Ponadto cechuje ją wysoki i stabilny plon nasion i tłuszczu, mocny „pakiet zdrowotny”, podwyższona odporność na pękanie łuszczyn i osypywanie się nasion i ponadprzeciętna zimotrwałość.
Odmiana InVigor 2050 pojawi się na rynku już w bieżącym roku.

 

BeneFito2.jpg


Natomiast Rafał Maras – Kierownik ds. Zarządzania Kampaniami Agricultural Solutions BASF Polska, zaprezentował zasady Programu Korzyści BASF BeneFito na 2024 rok. Główne korzyści dla polskich rolników pozostaną niezmienne:
- elastyczność: połączenie programu rabatowego i punktowego, w którym rolnik sam decyduje czy zyskuje rabaty, karty upominkowe czy inne atrakcyjne nagrody,
- otwartość: program obejmie wszystkie uprawy czyli zboża, rzepak, kukurydza, burak cukrowy, słonecznik, strączkowe, owoce i warzywa. Będzie dostępny dla każdego producenta rolnego, bez względu na wielkość gospodarstwa,
-  innowacyjność: uruchomiona jest nowa przyjazna platforma rejestracyjna, wszystkie zakupy i promocje są naliczane automatycznie.

Warte podkreślenia jest, że wszystkie produkty BASF są premiowane.
 

dr inż Marcin Łański_dane pogodowe.jpg


Na koniec części prezentacyjnej wystąpienia mieli także dr inż. Marcin Łański – Specjalista ds. Rozwoju Produktów Agricultural Solutions BASF Polska oraz dr inż. Szymon ŁącznySpecjalista Technicznego Wsparcia Sprzedaży i Marketingu BASF Polska, którzy opowiedzieli więcej o Centrum Kompetencji BASF w Pamiątkowie. Dr Łański skoncentrował się na warunkach i przebiegu pogody, a dr Łączny podzielił się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami związanymi z pszczołami w Pamiątkowie.
Obaj panowie byli też przewodnikami po poletkach doświadczalnych.
 

_DSC9730.jpg
Spotkanie w Centrum Kompetencji BASF w Pamiątkowie było tradycyjnie okazją do zapoznania się z prowadzonymi tam doświadczeniami oraz stanem przezimowania plantacji zbóż i rzepaku. Wnioski: uprawy przezimowały w dobrym stanie, niemniej na plantacjach niechronionych widoczne są już wyraźne oznaki porażenia patogenami grzybowymi. Zwłaszcza faza rozwojowa rzepaku (strzela już w pęd) skłania do przygotowań do wykonania pierwszego wiosennego zabiegu regulacyjno-ochronnego.
 

_DSC0376.jpg


Na zakończenie spotkania w Pamiątkowie zaprezentowano easyconnect – innowacyjny system zamkniętego obiegu dla płynnych środków ochrony roślin. Więcej o nim powiedział Jacek Brol – Head of Technical Operations Agricultural Solutions BASF Polska. Easyconnect składa się z dwóch elementów: unikalnej nakrętki zamontowanej na opakowaniach oraz adepatera, czyli elementu łączącego w celu wydajnego opróżniania i płukania opakowania. Korzyści w porównaniu do tradycyjnego napełniania zbiornika opryskiwacza to: bezpieczeństwo dla środowiska i operatora, szybkość, łatwość, kompatybilność i elastyczność. Warto wspomnieć, że easyconnect będzie wpierany przez wszystkich największych producentów środków ochrony roślin.

 

Źródło: informacja prasowa BASF

 

Zaloguj się, aby obserwować  
a_polonia
Zaloguj się, aby obserwować  


0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj