Skocz do zawartości

News

Autorzy tego bloga

ZETOR stworzył olbrzymią figurę widoczną z kosmosu

agrofoto

656 wyświetleń

blog-0075181001470138499.jpg

Obchody 70-lecia marki ZETOR na Litwie przebiegały w nietradycyjnym duchu, traktor ZETOR CRYSTAL wytworzył na polu figurę o powierzchni 20,7 hektara w postaci litewskiego godła państwowego i spróbował w ten sposób wpisać się do Księgi rekordów Guinessa. Imprezę zorganizowała firma SPECAGRA, która jest wyłącznym dostawcą traktorów ZETOR na Litwę.


Wydarzenie na Litwie potwierdziło, że traktory ZETOR mają wszechstronne zastosowanie i że można je równie dobrze wykorzystywać do ciężkiej pracy oraz do pokonywania światowych rekordów. ZETOROWI CRYSTAL udało się na polu koło miasta Panevėžys wytworzyć gigantyczny symbol narodowy Litwy przy okazji Dnia Państwa, w którym Litwini przypominają sobie koronację króla Mindaugasa w 1253 roku. Tworzenie figury o powierzchni ponad 20 hektarów (11 boisk piłkarskich) z zamiarem wpisania do Księgi Rekordów Guinessa trwało dwie godziny i piętnaście minut. Litewskie godło państwowe, pierwotnie herb bohatera narodowego i męża stanu Mindaugasa, przy dobrej widoczności można obserwować nawet z kosmosu.
„Wierzymy, że dzieło ma szansę na wpis do Księgi rekordów Guinessa. W tej chwili dokonuje jego oceny jury ekspertów. Jeżeli zostanie potwierdzony rekord świata, Litwa pokona dotychczasowego rekordzistę kilkakrotnie. Obecnym rekordzistą jest figura w Turcji o powierzchni 1,2 hektara,“ twierdzi Renaldas Pelanis, dyrektor spółki SPECAGRA, która jest organizatorem próby pokonania rekordu i wpisu do Księgi Rekordów Guinessa.
Traktor był przez cały czas tworzenia figury sterowany przez układ automatycznego sterowania a kierowca w nim tylko pilnował bezpieczeństwa. Polny ornament był tworzony z pomocą spryskiwacza Unia Europea napełnionego białą farbą. Na całe malowidło użyto ekologicznego barwnika, który jest powszechnie stosowany na przykład do malowania linii na stadionach piłkarskich. Farba pokryła powierzchnię 6,02 hektara. Wspaniałe widowisko przyjechało obejrzeć 1 200 gości. Oprócz publiczności wydarzenie odwiedziło 300 klientów i partnerów handlowych firmy.
„Litewski partner już w przeszłości udowodnił, że potrafi pokonywać rekordy świata. W 2014 roku udało mu się pokonać rekord w zgromadzeniu pojazdów jednej marki w jednym miejscu. Wtedy zjechało się ponad sto traktorów ZETOR na wyznaczone miejsce. Siedemdziesiąt lat to ważny punkt przełomowy. Jak inaczej go uczcić, niż w niezatarty sposób! Trzymamy kolegom z Litwy kciuki, aby ich rekord został uznany. Dla nas są zwycięzcami już teraz,“ mówi Margaréta Víghová, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej ZETOR TRACTORS a.s. o litewskim wyczynie.

Oprócz pokonania rekordu świata na terytorium Litwy pierwszy raz przedstawiono też koncepcję wizerunkową ZETOR by Pininfarina, którą już pod koniec przyszłego roku zaczną przejmować poszczególne traktory ZETOR.
W tym roku w marcu upłynęło siedemdziesiąt lat od czasu, kiedy wyprodukowano pierwszy traktor marki ZETOR. Obchody 70-lecia firmy adresowane do klientów, partnerów handlowych i szerokiej publiczności rozpoczęły się w maju w Republice Czeskiej i będą trwać do jesieni. Wspólnie z nimi rozpoczęła się też tegoroczna prezentacja współczesnych maszyn ZETOR, która teraz objeżdża całą Europę.

O spółce ZETOR TRACTORS a.s.

Spółka ZETOR TRACTORS a.s. jest producentem ciągników ZETOR. Właścicielem spółki jest od 2002 roku słowacka firma HTC holding a.s. Zdolność produkcyjna skupia się w Brno-Líšeň a obecnie firma zatrudnia ponad 700 osób. Za granicą ZETOR reprezentuje pięć spółek zależnych (filie) w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Polsce i Ameryce Północnej. Z całkowitej produkcji 85 % stanowi eksport. Poza RC i SK do tradycyjnych rynków należy Polska, Litwa, Irlandia, Niemcy, Wielka Brytania, Francja, USA, Bułgaria i inne.

W tym roku marka ZETOR obchodzi 70 lat od czasu jej powstania. W czasie swojego istnienia sprzedała ponad 1,3 miliona ciągników w 136 krajach. Klientom oferuje idealną kombinację jakości i ceny towarów. Dzięki własnej produkcji i centrum rozwoju w Brnie ciągniki są stale modernizowane, zapewniając klientom najlepsze połączenie siły i mocy silnika, proste skuteczne projektowanie i doskonała wydajność operacyjną. Portfel marki ZETOR obecnie obejmuje cztery serie modelów ciągników (MAJOR, PROXIMA, FORTERRA i CRYSTAL), planowane jest poszerzenie produkcji do sześciu serii modelowych. W 2015 roku ZETOR TRACTORS a.s. wprowadził designową koncepcję ZETOR by Pininfarina, która stopniowo zostanie zastosowana na wszystkie serie. Oprócz ciągników, firma produkuje i sprzedaje poszczególne silniki i części ciągnika. Są to, m. in. dwa rzędy ładowaczy czołowych ZETOR SYSTEM oraz oryginalne oleje ZETOR. ZETOR zapewnia również serwis i sprzedaż części zamiennych i jest w stanie zapewnić zapotrzebowanie na części z całego świata.0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×