Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie są u Was ceny cieląt?

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1351 odpowiedzi na ten temat

#761 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 23 styczeń 2012 - 19:52

Jakie są u Was ceny cieląt? Ile ten hf miał kg? Bo według mnie trochę drogo, miałem ofertę na simy 50kilowe po 22zł za kilo B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie są u Was ceny cieląt? Dzisiaj, 17:05
  •  

#762 Share DARoROL

DARoROL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:Naturalnie rolnictwo i wszystko co jest z nim związane, głównie postęp w hodowli bydła :)

Napisany 23 styczeń 2012 - 20:12

Jakie są u Was ceny cieląt? Witam, dziś rozmawiałem z pośrednikiem w sprawie sprzedaży cielaków i ceny w powiecie sierpeckim woj Mazowieckie na dzień dzisiejszy wyglądają tak: jałóweczki 7,50-8zł/kg byczki 12-13zł/kg za HFy

#763 Share Dzientki

Dzientki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 22:57

Jakie są u Was ceny cieląt? Dzisiaj kupiłem 2 cielaki MM (jałówka 45 kg i byczek 50 kg) za 1400 zł. Województwo lubelskie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#764 Share DANIEL1984

DANIEL1984

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 14:23

Jakie są u Was ceny cieląt? ogolnie ceny cielat teraz to kosmos niedługo za cielaka trzeba będzie dać tyle co za pół dużego byka.A ciekawe za ile sie go sprzeda za 2 lata moze za tyle co go sie teraz kupi hehe

#765 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 17:28

Jakie są u Was ceny cieląt? czy ja wiem jak za byka brało się 3tys zł to cielaki były po 500zł. A teraz za byka bierze się 6tys zł i cielaka za 1000zł kupi.

#766 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 17:33

Jakie są u Was ceny cieląt? witam .Zgodze sie z przedmowca ze cieleta sa bardzo drogie,z drugiej strony sprzedajacy zawsze woli drozej a kupujacy taniej.By podtrzymac produkcje trzeba wstawiac cieleta.Fakt kiedy dzisiejsze cieleta dorosna znakiem zapytania jet ile sie za byki wezmie kasy. Ale te ktore dis sprzedajemy duze kupowalismy malymi po 10-12zl. co do tematu dzis kupilem bycka mieszanca miesnego po 15zl.niecale 60 kg cyli 850 zl,cielak od kuzyna ,mozna powiedziec zklpany wczesniej cene tka daje posrednik,chandlaz.

#767 Share argoz

argoz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 27 styczeń 2012 - 18:23

Jakie są u Was ceny cieląt? Cena byczkow kilkudniowych 450-800 hf. byczek żeźny 140kg hf po 11zł z wat, mieszaniec 140kg 12-13zł z wat. Tyle płaci handlarz.

#768 Share DANIEL1984

DANIEL1984

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 18:50

Jakie są u Was ceny cieląt? no byki w cenie to fakt oby tak dalej,ale cielaki w jeszcze lepszej cenie.za tysiaka to mozna kupic ale 5dniowego HF.nie ma sie co czarowac za miesnego byczka plus/minus 100kg 1500-2000 tysiace trza dac.i najlepsze jest nie ma ich za wiele,wszystko od reki idzie.

#769 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 09:50

Jakie są u Was ceny cieląt? masz racje cielat mało a chętnych dużo,teraz jest mniej wycielen ale mazec ,kwiecien powinno byc wiecej. A ludzie zawsze chca podukowac to co daje zysk,tylko bydło to inwestycja na min pułtora roku. A jak sie w tamtym oku ludzie żucili na zimiaka to dzis jest ciekawie ze zbytem...Ale nie odiegajmy od tematu,pozatym bydło idzie głownie na eksport.

#770 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3381 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 28 styczeń 2012 - 17:37

Jakie są u Was ceny cieląt? dziś o 6.00 byłem po cielaki 270 km w jedną stronę i wróciłem z niczym.....miały być piękne byczki MM,SM i LM od 1200,- do 2000,- a na miejscu okazało się,że już wszystkie najlepsze sztuki są zamówione(wczoraj wieczorem sprzedający zapewniał mnie,że na pewno kupie u niego za***iste cielaki i to w dobrej cenie)i zostały do sprzedania tylko bardzo słabe małe byczki HF po 800,- i cała masa jałóweczek HF również w tragicznym stanie po 450,- cielaki podobno były z Czech......

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#771 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 18:03

Jakie są u Was ceny cieląt? soltys 48-no to ładnie musiales sie wkużyc ....słabego bycka hf za 8stow to joz nie ma co brac.Widac trzeba byc przed przyjazdem cielat na miejscu by cos kupic

#772 Share DANIEL1984

DANIEL1984

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 19:00

Jakie są u Was ceny cieląt? I tak to jest z tymi handlarzami,jak sie do nich dzwoni to szok maja sztuki za***iste i wogole.A na miejscu jak kolega pisal d*pa i tyle.Szkoda tylko tej twojej drogi,a mozesz napisac gdzie po to byles???(gosciu sie gdzies oglasza)daj znac zebym sie nie naciol:;-)

#773 Share argoz

argoz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 28 styczeń 2012 - 20:21

Jakie są u Was ceny cieląt? Kolega na wiosnę kupił 3 dniowego simentala(50% hf) po 20zł za kilo, zrobił chyba z 200km i nie chciał z niczym wracac. Po kilku dniach cielak zdechł, to też się troche wkurzył, do tej pory nic nie kupuje.

#774 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 20:53

Jakie są u Was ceny cieląt? co do postu soltysa to albo jest taki duzy ruch w interesie ze wszystko co w miare dobrze wyglada schodzi na pniu albo chandlaze cwaniacy zapewniaja ze maja dobry towar ,liczac na to ze jak przyjedzie z daleka to chociaz pare sztuk wezmie nawet tych slabszych. A kolega stracil dzien i bak paliwa...

#775 Share Rendas

Rendas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 21:28

Jakie są u Was ceny cieląt? Z handlarzami jest najgorzej z nimi najtrudniej dogadać się co do ceny . Najlepiej gdy ktoś chce dla siebie to idzie się od razu dogadać . Niekiedy do mnie przyjeżdżają też z daleka i mają podobne problemy ja na forum .

#776 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 22:01

Z handlarzami jest najgorzej z nimi najtrudniej dogadać się co do ceny . Najlepiej gdy ktoś chce dla siebie to idzie się od razu dogadać . Niekiedy do mnie przyjeżdżają też z daleka i mają podobne problemy ja na forum .

to ty sprzedajesz wlasne cielaki...tz chandlazom,ludziom...?

#777 Share Rendas

Rendas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 22:13

Jakie są u Was ceny cieląt? Tak po odchowaniu ale głównie byczki , jest na nie ogromny popyt jałówki raczej zostawiam , chyba że ktoś na prawdę chce kupić , ale to już rzadko .

#778 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 22:45

Tak po odchowaniu ale głównie byczki , jest na nie ogromny popyt jałówki raczej zostawiam , chyba że ktoś na prawdę chce kupić , ale to już rzadko .

znam miejscowosc antoniewo ale to moze przypadek ...jestes z mazowsza...?

z tymi chandlazami to tak jest ze ile moga tyle urywaja z ceny.Dam przyklad znajomego ,mial 2 byczki hf ,zadzwonil po chandlaza ,ten przyjechal wziol jednego cena 12zl. I powiedzial ze tego drugiego za pare dni wezmie niech podrosnie.Ten cielak co zostal byl mlodszy ale mial zwiezak potencjal bo za tydzien jak chandlaz sie zjawil to ten 2tygodniowy hf wazyl prawie 70kg,,,,a chandlaz ze za duzy teraz jest i joz cene obnizyl albo o 1 albo 2zl nie wiem dokladnie.Pewnie zawiozl go komus z usmiechem jakiego to wyjatkowo dobrego cielaka ma i skasowal wiecej z 4zl za kg...

#779 Share Rendas

Rendas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 23:07

znam miejscowosc antoniewo ale to moze przypadek ...jestes z mazowsza...?

z tymi chandlazami to tak jest ze ile moga tyle urywaja z ceny.Dam przyklad znajomego ,mial 2 byczki hf ,zadzwonil po chandlaza ,ten przyjechal wziol jednego cena 12zl. I powiedzial ze tego drugiego za pare dni wezmie niech podrosnie.Ten cielak co zostal byl mlodszy ale mial zwiezak potencjal bo za tydzien jak chandlaz sie zjawil to ten 2tygodniowy hf wazyl prawie 70kg,,,,a chandlaz ze za duzy teraz jest i joz cene obnizyl albo o 1 albo 2zl nie wiem dokladnie.Pewnie zawiozl go komus z usmiechem jakiego to wyjatkowo dobrego cielaka ma i skasowal wiecej z 4zl za kg...

Nie . Jestem z Wielkopolski .
Handlarze już tacy są , ale sprzedać i kupić też gdzieś trzeba .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#780 Share tycha

tycha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 10:19

Jakie są u Was ceny cieląt? Ja jak bedę miał byczki Hf czarno białe to moge komuś opchnąć 600zł/sztuka do ceny to można się potargować lub w gre wchodzi zamiana za ładne cieliczki HF(ok.100%) RW jak ładna to nawet dwa za jednego.Jestem z okolic Łomży/Stawiski jak coś to PW napewno się dogadamy

Edytowany przez tycha, 29 styczeń 2012 - 13:01.