Zaloguj się, aby obserwować  
Bercik92

łzawiące oczy u cieląt

Polecane posty

Bercik92    2201
Napisano (edytowany)

Witam. mam 6 małych byczków 1-2 miesiecy u prawie wszystkich cielaków łzawia oczy że normalnie widać ich sciezki...nic nie było widać aby coś tam u nich w oku siedziało(oko tez nie jest zaczerwienione itp.)..problem pojawia sie co jakis czas...raz łzawia raz nie...tak to ogólnie to są zdrowe cielaki...wszystkie maja apetyt nie mam innych problemów prócz tych łzawiacych oczu..dodam ze w chlewni znajduje sie duza ilosc much kilkanascie sztuk potrafi oblezc jednegi cielaka

Edytowano przez Bercik92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lszczepa1    4

lecące łzy są objawem że coś jest nie tak z cielakiem, jak równierz może za to odpowiadać wiatr

sprawdź czy nie mają gorączki, może biegunka,

ale łza nie jest normą u bydła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

a nie masz przeciągu w oborze ?

Bo jak dla mnie to przewiało cielaki.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Możliwe że w pomieszczeniu jest zła wentylacja a przez to nadmiar amoniaku i nad tym należało by się skupić ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Pewnie problem już zażegnany,ale takie łzawienie pojawia się tez kiedy cielak w trakcie jedzenia siana zadziera łeb do góry. Do oka wpadają paprochy z siana. Oczywiście cielak jest zdrowy, nie wykazuje żadnych innych objawów chorobowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

połowe cielaków przeniosłem w lepsze pomieszczenie z dużą iloscia swiatła i wentylacja i problem ustał a reszta zostala w starej oborze i po pewnym czasie problem znikł być może była to wina ze cielaki trzymałem w starej oborze z kamienia bez dostepu do swiatła swiezego powietrza i jeszcze na zeszło rocznym oborniku od innego bydła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie w podobny sposób łzawią krowy. Lekarz powiedział mi, że jest to spowodowane bakteriami roznoszonymi przez różne muchy i muszki. Podobno są jakieś krople do zakraplania po których dolegliwość ustępuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin6011
      Witam, 3 letnia krowa, na przełomie lutego/marca ma się cielic. Od kilku dni jest osowiała, leci jej delikatnie ślina z pyska, przemieniajaca się trochę w pianę, odstaje od stada, nie podchodzi do siana, ma mały apetyt, gówno delikatnie rzadsze niż normalne ale to nie biegunka, delikatnie pochylona głowa, nie ma ochoty chodzić. Temperatura 39.2, wydaje mi się że do tego dziwnie zgrzyt zębami i jakby ciągle sciskala szczękę, jakby z bólu może. Krowy mam luzem w ogrodzeniu z ciągłym wybiegiem na pastwisko. Weterynarz rozkłada ręce, dal wczoraj antybiotyk, dzisiaj witaminy kroplowke z glukozy. Martwie się bo podobne objawy wykonczyly mi krowę dwa miesiące temu, wtedy krowę złapalo coś podobnego przed wcieleniem dwa tyg, a po ociepleniu półtora tygodnia krowę sparalizowalo od tylu. POMOCY, MOŻE KTOS Coś poradzi.
    • Przez spokofarmer
      witam temat był już poruszany ale nie dowiedziałem się wszystkiego wiec proszę o odpowiedzi : mam cielęta około 2/3  tygodni podaje im 3 razy dziennie preparat mlekozastępczy 1.5l na sztuke czyli wychodzi 4.5l dziennie na sztuke na litr wody daje około 125g preparatu . Jak juz napoję to podję im granulat z gniecionymi ziarnami kuku i owsem (i tu sie zastanawiam czy nie jedza tego za mło bo 3 razy dziennie i za każdym razem wyjedzą tylko garść a jeden to prawie nic nie ruszy) i teraz pytanie czy dobrze są karmione czy wszystko jest jak należy ? mam juz kupione siemię tylko nie wiem czy juz podawać no i kiedy zmieniac coś w dawkowaniu albo kiedy cos nowego dorzucić im do diety ? z góry dzięki za odpowiedzi ☺️
       
       
       
       
    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj