Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8779 odpowiedzi na ten temat

#4741 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 07 maj 2014 - 19:44

Opryski rzepaku i innych oleistych to tez zalezy jaki kto ma opryskiwacz i pole jak 12 m to szkod sie narobi ze masakra kolega wyzej dobrze napisal nie szybciej niz 5 km/h i plandeka podstawa starty sa ja osobiscie mialem przy skracaniu zmienic koncowki z tylu na wiekszej wydajnosci ale zapomnialem tak dla proby czy by czasem na przejazdach mniejszy nie zotal na drugi rok sprouje. zabieg najlepiej wykonywac w nocy lub bardzo poznym wieczorem wtedy rzepak ciagnie troche wilgoci i jest bardziej elastyczny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 16:25
  •  

#4742 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 07 maj 2014 - 19:50

Skracać na wiosnę tebu, a potem pryskac dość wcześnie, rzeczywiście z chwilą opadania pierwszych płatków, a nie czekac na pełnie kwitnienia, wówczas nawet bez plandeki i ządnego innego przygotowania traktora nic się nie łamiei nie niszczy. Straty 0%.

A co do desykacji- nie powiem, bo nigdy zdrowego i ładnego repaku nie dosuszałem, tylko raz jeżdziłem jak był taki niezbyt, z przerostami itp, ale wówczas na przejazdach przynajmniej 1/3 plonu zostaje zniszczona.

ja stosuje taką osłone http://www.agrofoto....-ferguson-3065/ plus do tego z tyłu zakładam grubą folię od szyny do zaczepu aż po koniec zaczepu skrętnego w opryskiwaczu
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#4743 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 955 postów

Napisany 07 maj 2014 - 21:08

Opryski rzepaku i innych oleistych A ja nic nie zakładam pryskam renówką i na drugi dzień nie widać przejazdu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4744 Share garu

garu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 07 maj 2014 - 22:10

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam jeżeli mój rzepak jest w pełni kwitnienia i stosunkowo nie widać chowaczy i innych szkodników łuszczynowych mogę opryskać Proteusem czy to nic nie da.

#4745 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 08 maj 2014 - 10:02

Opryski rzepaku i innych oleistych czy command zaaplikowany bezpośrednio na nasiona (siewnik talerzowy bez zgrzebła) mógł ograniczyć liczbę wschodów?

#4746 Share btk

btk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 maj 2014 - 11:13

Opryski rzepaku i innych oleistych Czy przy takiej prognozie pogody na najbliższe 5-7 dni chodzi o opady deszczu oczywiście jest sens wyjeżdżać w pole i pryskać na płatka ?

#4747 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 08 maj 2014 - 13:54

Opryski rzepaku i innych oleistych potem jak ci wybuja na 2 metry, to na pewno opryskasz ;)

wyceluj w taki dzień, żeby było w miare pogodnie i na najbliższe pare godzin nie zapowiadał sie deszcz i działaj, bo to juz czas najwyższy.

#4748 Share btk

btk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 maj 2014 - 15:26

Opryski rzepaku i innych oleistych właśnie z tym wycelowaniem to może być ciężko, każda prognoza co innego...dzisiaj miał być cały dzień deszcz a jak na razie ani kropli...żenada

#4749 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 08 maj 2014 - 15:56

to tez zalezy jaki kto ma opryskiwacz i pole jak 12 m to szkod sie narobi ze masakra kolega wyzej dobrze napisal nie szybciej niz 5 km/h i plandeka podstawa starty sa ja osobiscie mialem przy skracaniu zmienic koncowki z tylu na wiekszej wydajnosci ale zapomnialem tak dla proby czy by czasem na przejazdach mniejszy nie zotal na drugi rok sprouje. zabieg najlepiej wykonywac w nocy lub bardzo poznym wieczorem wtedy rzepak ciagnie troche wilgoci i jest bardziej elastyczny

A co to za różnica jaki opryskiwacz toż po wcześniej wyrobionych ścieżkach jedziesz. Po za tym jak dobrze zabezpieczysz to nie narobisz praktycznie żadnych strat i latasz sobie taką predkością co zawsze. My w tym roku daliśmy z przodu pilśnie pod spodem gruba folia i po przejeździe ani śladu

#4750 Share lelo22

lelo22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 08 maj 2014 - 17:25

Opryski rzepaku i innych oleistych Panowie jak tam u was z nalotem chowacza podobnika i pryszczarka? U mnie rzepak już w 60-70% przekwitł i jak narazie nie jest ich za wiele. Sprawdzam codziennie więc chyba nie będe pryskał. Na grzyby pryskane było wcześniej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4751 Share jinxxx85

jinxxx85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 08 maj 2014 - 17:39

chyba nie będe pryskał. Na grzyby pryskane było wcześniej.

Opryszcz chociaż obrzerza

#4752 Share garu

garu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 08 maj 2014 - 19:31

Opryski rzepaku i innych oleistych jeżeli na roślinach nie widać chowaczy i pryszczarków to można pryskać proteusem czy czekać aż się pojawią

#4753 Share chrzan86

chrzan86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 08 maj 2014 - 20:53

Opryski rzepaku i innych oleistych w tamtym roku pryskał mi znakomy tym samolotem jak ja to nazywam :) na polu 5 przejazdów na 12ha jak dobrze pamiętam. Po desykacji 10cm rzepaku położone. Taka przyjemność kosztowała mnie 9dyszek za ha :unsure: w tym roku na płatka pryskałem C360 i 0 śladów po przejazdach a z desykacją też polecę sam, wydaje mi się że straty nie będą aż tak duże?

#4754 Share fryciol

fryciol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 08 maj 2014 - 22:05

Opryski rzepaku i innych oleistych jeśli będzie równomiernie dojrzewał i pogoda będzie sprzyjała to desykacje sobie odpuść.

#4755 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 08 maj 2014 - 22:20

Opryski rzepaku i innych oleistych Ten rok jest w ogóle dziwny, nie było nalotu chowacza, praktycznie zero słodyszka, pryszczarka też nie widać... Normalnie robiłem jakieś 4-5 zabiegów insektycydami, w tym roku był tylko jeden(profilaktycznie na chowacza)...

#4756 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 09 maj 2014 - 06:33

Opryski rzepaku i innych oleistych potwierdzam...
wczoraj u siebie również lustrowałem plantację i tylko sporadycznie spotkałem chowacza...
pryszczarka nie zauważyłem...
dzisiaj pada więc mają dzień wolny..:)
ja tam za tymi szkodnikami nie tęsknie!

#4757 Share adasko13

adasko13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 09 maj 2014 - 06:50

Opryski rzepaku i innych oleistych czy pryskał ktoś na platka propulse 250?? mam w dobrej cenie ale nie wiem czy wjeżdżać ... w tamtym roku nie pryskałem na platka i ponad 4 t mi dał ,grzybka nie widać ale ta pogoda może wszystko zmienić..

#4758 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 09 maj 2014 - 06:58

Opryski rzepaku i innych oleistych Dobra cenę to ile? Import ze wschodu?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#4759 Share adasko13

adasko13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 09 maj 2014 - 07:58

Opryski rzepaku i innych oleistych a taki gratis przedstawiciela dla dilera....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4760 Share NowazPomorza

NowazPomorza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 09 maj 2014 - 09:12

Opryski rzepaku i innych oleistych Czesc, nie wiecz, czy to dobre miejsce na to pyatnia, ale czy ktos z Was oddaje rzepak do Kruszwicy? Szukam porady.