Gość pawlok

Jaki pług na 40 ha ?

Polecane posty

Gość pawlok   
Gość pawlok

Jaki pług obrotowy na 40 ha (użytki zielone i kukurydza) do ciągnika 155 km ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zalezy od potrzeb,jak robisz zagony to 4 tak zeby kryl ciagnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawlok   
Gość pawlok

Chodzi mi jaką markę polecacie bo chciałbym kupić 4 obrotowe 50 cm na korpus nowe lub używane najlepiej z zabezpieczeniem hydraulicznym

Edytowano przez pawlok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Zastanów się poważnie, co chcesz kupić?! - bo mędzy nowym pługiem dobrej marki a używanym średniej bedzie 50 000 - 70 000 zł różnicy, zależnie od dodatkowego wyposażenia.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampard    2

Ja na Twoim miejscu kupił bym jakiegoś kvernelanda na resorze. Mniej rzeczy które mogą nawalic. Możesz spróbować poszukać jakiegoś pługu, który pracował na pokazach u dealera. Takie maszyny często mają dobrą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mij168    12

Pytanie typu jak sr** zeby sie wysrac? ( Sory za slownictwo) Gosciu podaj moc, ilosc skib, przedzial cenowy, zabezpieczenia i wtedy mozna dyskutowac a nie pytania wyssane z palca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawlok   
Gość pawlok

Moc 155 km , ilość skib 4 , zabezpieczenie hydrauliczne,50 cm na korpus oczywiście obrotowe cena nie gra roli , mogą być używane lub nowe

Edytowano przez pawlok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jeśli cena nie gra roli to w pierwszym rzędzie miej na uwadze nowe pługi, gdyż tylko one gwarantują Ci, że pług będzie w pełni sprawny, a więc: nie spawany, nie pogięty, nie zużyte elementy robocze, które przy używanym przeważnie po roku trzeba wymieniać. Druga sprawa zanim dokonasz zakupu masz możliwość wzięcia pługa na testy i sprawdzenia w praktyce. Jeśli nie odpowiada Ci jeden, bierzesz następny, aż dobierzesz odpowiedni. Kolejna rzecz to pomoc sprzedawcy w optymalnym ustawieniu pługa. Jeśli nie sam to powinien mieć specjalistę. Dealer powinien także pomóc Ci w doborze odpowiedniego pługa do posiadanego ciągnika, rodzaju gleby, powierzchni, itd.

 

Jeśli chodzi o pług zarówno do użytków zielonych, jak i pola to jest pewien problem, gdyż do użytków zielonych powinien mieć odkładnice śrubowe, zaś w pozostałych przypadkach półśrubowe. Rozwiązaniem jest zakup dwóch wspomnianych kompletów odkładnic. Jeśli orka użytków zielonych będzie sporadycznie wykonywana można zaorać półśrubowymi z niezłym efektem.

 

Nie pytajcie o konkretną markę, bo to nie ma sensu...


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AdamHans
      Witam mam zamiar zakupić pługi kverneland na okragłej ramie na resorcie i tu pytanie czy mój zetor da radę pociągnąć pługi 4*35. Ziemię mam lekką i teren płaski. Proszę o pomoc
    • Przez KacperSzalast
      Chcę kupić pługi 3 obrotowe nowe , jakiej firmy polecacie ? 
    • Przez Arturo1610
      Witam mam takie pytanie odnosnie pługów kverneland. Czy to prawda ze pługi na rurowej ramie sa starsze niz 1990 ? A pługi na kwadratowej ramie sa od 1990 ? I ile waszym zdaniem jest wart pług kverneland mz 4 16" 40 cm z 4 krojami i 4 przedpłużkami oraz 4 scinaczami w takim srednim stanie ( odkładnie zaczynaja sie wycierać na początku) jak sie stasnie z boku pługa to widać gołym okiem ze sa w odkładni takie wytarte miejsca wielkosci okolo 15x10 i czuć reką ze jest tam taki dołek, dziur jeszcze nie ma ale juz wytarte tam jest. ile taki pług mozę byc wart bo mam okazje kupic, jest jeszcze na tej okrągłej ramie.
    • Przez bizonlukaszZ056
      Jak w temacie prosiłbym o opinie na temat tego pługa, czy ktoś go posiada i pracuje nim lub czy widział jego prace. Przymierzam się do kupna pługa i tu pytanie czy wart jest uwagi, kusi ceną i odkładnice kvernelanda i stąd moje pytanie. Czekam na odpowiedzi
    • Przez pawstach
      Witam. Potrzebuję pomocy i opinii. Dzięki programowi na młodego rolnika zakupiłem ciągnik Case Farmall 85C podkręcony do około 110 KM (pojemność 3400cm3, maksymalny udźwig 4400kg – dane producenta). Posiadam gospodarstwo o powierzchni gruntów ornych 10ha z perspektywą rozwoju gospodarstwa maksymalnie do 25ha. Gleby IV-V czasem trochę III. Powierzchnie w miarę płaskie. Profil gospodarstwa – uprawa zbożowa. Chciałbym nadmienić, że jestem w tym kompletnie zielony. Ja widzę to tak: zbiór zboża -> nawóz -> uprawa broną talerzową -> orka -> siew agregatem uprawowo-siewnym. Do tego dochodzą płodozmiany i poplony. (pierwsze pytanie: czy dobry mam schemat?). Ale nie o tym ma być. Potrzebuję kupić maszyny do tego ciągnika. Po rozmowach z przedstawicielem zaproponował mi takie:
      1)      Talerzówka Mandam Gal C 3m, wał rurowy – cena około 19500zł (czy nie za duża?)
      2)      Pług Akpil KMJ 4 skiby – cena około 15800zł
      3)      Siewnik Agro-Masz nabudowany 3m – cena około 42500zł (niestety nie wiem jaki model L)
      4)      Opryskiwacz Biardzki 800l – cena około 9000zł
      5)      Rozsiewacz do nawozów Strumyk 800l – cena około 3700zł
      Wszystkie ceny brutto. Moje główne pytanie to czy ten ciągnik da sobie radę z tymi maszynami, głównie chodzi o talerzówkę, pług i siewnik. Czy w tych cenach można zwrócić uwagę na inne. Mam wątpliwości co do opryskiwacza, i rozsiewacza do nawozów, myślałem o opryskiwaczu Pilmet 815 lux, rozsiewaczu Unia MX850 bądź Sipma Antek 600l. Chciałbym te maszyny kupić przysłowiowo „raz na całe życie” do tego gospodarstwa. Co do cen to jestem w stanie tyle za nie wydać. Co do maszyn zagranicznych to chyba nie ma sensu pchać się w takie duże koszty do takiego gospodarstwa. Proszę o opinie użytkowników podobnych maszyn czy mogą je z czystym sumieniem polecić?
      Będę bardzo wdzięczny za wszelkie podpowiedzi. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj