Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z koszem sitowym :(

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share TomaszMalatyski

TomaszMalatyski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 25 lipiec 2016 - 16:33

Witam!

Jako że nie znalazłem odpowiedniego postu, napisałem nowy, jeśli jest w złym dziale proszę o przeniesienie.

Problem polega w tym, że po wymianie kosza sitowego z amortyzatorami, słychać jakby kosz w coś uderzał w krańcowym położeniu. Co to może być, proszę o szybką odpowiedź bo żniwa w trakcie a maszyna musi chodzić. Dodam też na wysokich obrotach te uderzenia są tak odczuwalne że trzęsie całym kombajnem :( .

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Sprzedam kombajn BIZON Z-56

Zobacz ogłoszenia w kategorii Maszyny do zbioru: Kombajny zbożowe: Kombajny Bizon
  • 15000.00 PLN
  • 13 lip 2017
Bizon Rekord Z058

Zobacz ogłoszenia w kategorii Maszyny do zbioru: Kombajny zbożowe: Kombajny Bizon
  • 22000.00 PLN
  • 19 cze 2017
Bizon Super Z056

• 60000.00 PLN
  • 20 maj 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z koszem sitowym :( Dzisiaj, 15:59
  •  

#2 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 789 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 25 lipiec 2016 - 17:24

Łożyska na targańcach wymieniłeś ?

#3 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 847 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 25 lipiec 2016 - 18:29

może mimośród od napędu kosza i podsiewacza  się obluzował, słabo skręciłeś kosz sitowy z podsiewaczem? skąd słychać stuki, puść na wolnych obrotach i nasłuchuj,

#4 Share TomaszMalatyski

TomaszMalatyski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 25 lipiec 2016 - 18:32

Nie, ale łożyska są dobre, nie mają luzu. Jak kręcę  kołem od młocarni ręcznie to gdy kosz cofa sie do końca, pojawia się lekki opór i potem puszcza. Jednak jak zapale kombajn i włączę młocarnie to strasznie bije prawa strona, aż kosz przy końcu się unosi do góry na ok 2 cm.

Stuki słychać po prawej stronie w okolicach ramy (ten gruby ceownik obok osi). Gdy podczas pracy przytrzymasz kosz rękom to czuć jakby ktoś w niego młotem walił.

#5 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 789 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 25 lipiec 2016 - 19:31

Z jakiego powodu wymieniałeś kosz ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share TomaszMalatyski

TomaszMalatyski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 25 lipiec 2016 - 20:31

Problem z koszem sitowym :( Kosz był chyba od nowości, wybity we wszystkie strony, kombajn ma 30 lat. Razem z koszem wymieniona była obudowa wentylatora, podłoga podsiewacza, i sita :)

#7 Share TomaszMalatyski

TomaszMalatyski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 26 lipiec 2016 - 17:14

Problem rozwiązany :) . Okazało się, że w nowym koszu przednie uszy były spawane po oby dwóch stronach blachy, a w starym tylko po jednej. Zauważyłem to gdy ojciec ręcznie kręcił młocarnią (blacha odginała się w tym miejscu i zaczęła pękać). 30 min zabawy z boschem i po kłopocie :P

#8 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 21 styczeń 2017 - 20:19

Mam pytanie czy za 5tys wyremontuję calą młocarnię w bizonie kosz sitowy, podajniki kłosowe klepisko itp.

pytam bo mam okazję kupić w dobrych pieniądzach bizona i liczę się z tym że trzeba w cały remont dołożyć niech nawet 10tys ale będzie wyszykowany.

#9 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 23 styczeń 2017 - 08:21

No nie wiem czy się zmiescisz. Wialnia, kosz sitowy to już tysiąc, podajniki z łańcuchami pewnie z półtora, łożyska itp znów kilka stów, nie wiadomo jak pasy, talerze i widełki od napędów. Jeżeli będziesz robił sam to 5 tys może być mało, a jak kogo najmiesz do roboty to też za darmo robił nie będzie. Oczywiscie mówimy o postawieniu młocarni tak jak należy a nie lepieniu. Ale z drugiej strony będziesz miał maszynę pewną na kilka sezonów.  Wszystko zależy w jakim stanie jest silnik, jak dobry to resztę zawsze można wymienić a jak padło to nie pchałbym się w to. Sam się władowałem w ruinę, ale silnik miał idealny. Młocarnie też stawiałem od zera, ale to było 5 lat temu, ceny troszkę się pozmieniały. Częsci robione przez rzemieslników tylko dodały mi siwych włosów, dużo rzeczy trzeba przerabiać, rozwiercać itp bo np otwór o pół dziury przesunięty i nie załóżysz... Ale cztery lata tylko smaruje rano, leje ropę i jadę.  

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2359 postów

Napisany 23 styczeń 2017 - 15:53

Kupno używanej maszyny to zawsze loteria. Nie ma na to mądrych. Silnik może być igła a nie będzie do czego spawać, jak również w drugą stronę, czyli pisanka z zew. a remont silnika kilka tyś.

Czy 5 tyś zł wystarczy na remont całej maszyny ( bez silnika) to powiem szczerze że na pewno nie. Oczywiście nie na dobrych częściach, pasach czy łożyskach. Dla przykładu: wał odrzutnika to koszt ok 250-300 zł ale jak chcesz porządny to 500 zabraknie. Tak samo z łożyskami, np. na wytrząsacze polskie FŁT ok 20-30 zł/szt. a np. SNR (średnia półka ) 60-70 zł, policz x 10 szt i masz min. 300 zł różnicy. To samo dotyczy się pasów i całej reszty.

Ale czy jest sens czy nie to sam musisz sobie odpowiedzieć. Znam wielu rolników co kupiło całkiem ładne bizony a rozbierali w mak, tylko po to jak kolega wyżej pisał - tankować, smarować i jechać.