Skocz do zawartości

Zdjęcie

t 25a2 łańcuchy boczne

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Minesq

Minesq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 kwiecień 2016 - 20:42

t 25a2 łańcuchy boczne

Witam, jak widać rozpoczął się sezon 2016 i t 25 trzeba ruszyć w pole.. mam mały problem o tuż w t 25 się ciągle urywają łańcuchy boczne 

np. przy rotacyjnej podczas koszenia, pługu podczas orki... itd. Mamy z ojcem tego dość więc postanowiłem się wziąć za niego i na necie znalazłem trzy różne blachy. Tylko nie wiem jak te dwie czerwone się przykręca, kołnierz to wiem że trzeba do zwolnicy tylko te blachy nie wiem :/  ( zdjęcia na dole )

I moje pytanie jest takie : czy ktoś już posiada te trzy rodzaje blach ?? i jak się one sprawdzają w pracy urywają się łancuchy  ??

proszę o odpowiedz bo muszę z tym władkiem porządku troche zrobić  :) Pozdrawiam. 

Załączone miniaturki

• sdafdf.jpg
  • qwdqdewfw.jpg
  • weffewfewdf.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
t 25a2 łańcuchy boczne Dzisiaj, 22:12
  •  

#2 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 16 kwiecień 2016 - 23:01

t 25a2 łańcuchy boczne Albo ja czegoś nie rozumiem albo dziwne pytania zadajesz... Urywają się łańcuchy to chcesz wymieniać "blachy", kup porządne łańcuchy zamiast najtańszych dostępnych i problem zginie.

#3 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 17 kwiecień 2016 - 04:07

t 25a2 łańcuchy boczne zrób takie coś i łańcuch z ogniwek od rozrzutnika.Łańcuch.jpg

#4 Share slawek99

slawek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 18:26

t 25a2 łańcuchy boczne

zrób takie coś i łańcuch z ogniwek od rozrzutnika.attachicon.gifŁańcuch.jpg

I przygotuj kasę na robienie zwolnic :-)

#5 Share Minesq

Minesq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 22:09

t 25a2 łańcuchy boczne

No chyba z tego patentu co u kolegi po wyżej nie skorzystam :/ tak pacząc to się trochę wydaje nie masywne i rzeczywiście mogło by dojść do urwania zwolnicy lub tego dekielka na tych czterech śrubach. Jutro w poniedziałek zdejmę dolny zaczep w władku i za łoże łańcuchy odciągu ramion, zrobie też zdjęcie jak to do tej pory było wszystko mocowanie.

#6 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 18 kwiecień 2016 - 07:23

t 25a2 łańcuchy boczne

Mam już kupę lat i nic się nie dzieje. Dłuższe śruby 8.8 i żeby jak to nie urwie. Ile on klocy drzewa z lasu na podnośniku nawyciągał i nie urwało. Myślicie że gnojowóz jednoosiowy przez zaczep stawia mniejszy opór na zwolnice niż taki łańcuch?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share miecho123

miecho123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 08:54

t 25a2 łańcuchy boczne

Patent z łańcuchami do zwolnic mam zamontowany od 20 lat i nic się nie dzieje. Te dłuższe są do wersji obniżonej a ostatni (pierścień z uchem) do wersji normalnej.

#8 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 09:55

t 25a2 łańcuchy boczne Tylko że ten pierścień z uchem to nie do końca się sprawdza bo nie na przeciw bolca listwy ruchomy łańcuch i to ciasno to luźno jak pracuje podnośnik.

#9 Share miecho123

miecho123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 14:05

t 25a2 łańcuchy boczne

Ja ustawiam na ciasno przy max podniesieni. Jak opuszczam to mam trochę luzu co przy kamieniach na polu nie przeszkadza. A przy opryskiwaczu czy rozsiewaczu ustawiam raz wysokość i więcej nie ruszam. Zresztą ja Władkiem już mało robię, ale przy takim błocie jak teraz to nie ma lepszego ciągnika.

#10 Share slawek99

slawek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 21:57

t 25a2 łańcuchy boczne

@Minesq przyjrzyj się temu rozwiązaniu

http://www.agrofoto....zne-podnosnika/

uważam,ze najlepsze jakie miałem. Łańcuchy zawsze w osi belek co nie zmienia ich naciągu, wykonane z gatunkowych i dobranych materiałów. Nigdy więcej nie założe łańcuchów do zwolnic, za dużo wydałem na ich wymiany.

@Rolnik1973 "gnojowóz" zakładasz na zaczep dolny a nie za cięgna boczne, zwolnice wtedy pracują w pionie na kołkach ustalających i śrubach, natomiast przy belkach łańcuchy rwą zwolnice do środka i to przez bardzo duże przełożenie, do tego impulsowo - muszą coś oberwać. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share miecho123

miecho123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 09:39

t 25a2 łańcuchy boczne

Miałem podobne rozwiązanie wcześniej wg mnie jest za mały kąt pomiędzy łańcuchem a cięgnem. Poza tym przy obniżonym ciągniku szybciej wieszał się na miedzy.