Skocz do zawartości

Zdjęcie

silosy zbożowe wewnęntrzne

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share radar83

radar83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 12:16

Witam czy posiada może ktoś takie silosy które są stawiane wewnątrz budynku.Takie skręcane z falowanych ocynkowanych blach?jak z przechowywaniem zboża czy nie psuje się, one są bez podłogi?Jak opróżniacie z nich zboże czy da radę jakoś dmuchawą?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
silosy zbożowe wewnęntrzne Dzisiaj, 16:53
  •  

#2 Share keis71

keis71

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 03 maj 2016 - 16:05

Odnosnie silosu ,dobra sprawa jak masz miejsce w stodole lub w jakims magazynie.U mnie załadunek dmuchawą,rozładunek żmijką,można też dmuchawą ssącotłoczącą.Co do psucia to miałem w komplecie kanały ażurowe do przedmuchiwania,można tez położyć w spiralę specjalnego węża .Podłogę mam zaizolowaną tzn na starą wylewkę położono grubą folię i zalane to mocnym betonem.

#3 Share radar83

radar83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 04 maj 2016 - 10:15

Dzięki za odpowiedź. Nabyłem już jeden taki silos, a czy często robisz przedmuchiwanie w nim?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share keis71

keis71

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 04 maj 2016 - 16:15

To zależy od wilgotności zboża,średnio dwa razy dziennie po pół godziny przez pierwszy tydzień,jak leci zimne powietrze na górze to puźniej raz na jakiś czas

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 19 maj 2016 - 19:40

silosy zbożowe wewnęntrzne Ja taki silos kupiłem w tamtym roku i postawiłem na zewnątrz. Dorobiłem dach i gitara, z tym że blachy szły po zewnątrz a nie tak jak oryginalnie od środka i tu się pojawiał problem bo dziury trzeba było rozbić przebijakiem. W środku 3 węże drenarskie jako wywietrzniki fi 100 od posadzki do dachu i zboże nie śmierdzi
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.