Skocz do zawartości
radar83

silosy zbożowe wewnęntrzne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Silosy
radar83    0

Witam czy posiada może ktoś takie silosy które są stawiane wewnątrz budynku.Takie skręcane z falowanych ocynkowanych blach?jak z przechowywaniem zboża czy nie psuje się, one są bez podłogi?Jak opróżniacie z nich zboże czy da radę jakoś dmuchawą?

keis71    1

Odnosnie silosu ,dobra sprawa jak masz miejsce w stodole lub w jakims magazynie.U mnie załadunek dmuchawą,rozładunek żmijką,można też dmuchawą ssącotłoczącą.Co do psucia to miałem w komplecie kanały ażurowe do przedmuchiwania,można tez położyć w spiralę specjalnego węża .Podłogę mam zaizolowaną tzn na starą wylewkę położono grubą folię i zalane to mocnym betonem.

radar83    0

Dzięki za odpowiedź. Nabyłem już jeden taki silos, a czy często robisz przedmuchiwanie w nim?

Wiadomość z agroFakt.pl

keis71    1

To zależy od wilgotności zboża,średnio dwa razy dziennie po pół godziny przez pierwszy tydzień,jak leci zimne powietrze na górze to puźniej raz na jakiś czas

master20002    151

Ja taki silos kupiłem w tamtym roku i postawiłem na zewnątrz. Dorobiłem dach i gitara, z tym że blachy szły po zewnątrz a nie tak jak oryginalnie od środka i tu się pojawiał problem bo dziury trzeba było rozbić przebijakiem. W środku 3 węże drenarskie jako wywietrzniki fi 100 od posadzki do dachu i zboże nie śmierdzi

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się