Skocz do zawartości

Zdjęcie

Olej do skrzyni biegów 5320

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share stacho0026

stacho0026

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 18 marzec 2016 - 20:46

Witam.Chce zmienić olej w skrzyni i chciałbym się doradzić który zalać:FUCHS AGRIFARM GEAR 80W90,FUCHS TITAN SUPERGEAR 80W90,HIPOL 6( 80W),AGROL,PLATINUM GEAR 80W,a może jakiś inny?proszę o poradę bo za duży  wybór.I jeszcze do układu wspomagania jaki polecacie zalać.Wyczytałem że boxol może być tylko jakoś on mi się nie widzi.Ten co mam zalany w układzie wspomagania to wydaje mi się że jest trochę gęściejszy niż boxol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Olej do skrzyni biegów 5320 Dzisiaj, 07:00
  •  

#2 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 18 marzec 2016 - 23:15

Masz jeszcze jakieś inne ciągniki w gospodarstwie ?

Boxol jest zdecydowanie za gęsty do układów wspomagania. To jest olej do przekładni pracujących pod dużymi obciążeniami (kosiarki rotacyjne, dyskowe itp.) a nie do układów zasilanych pompą hydrauliczną. Zimą możesz mieć problemy z pracą wspomagania do czasu ogrzania oleju lub gdy pompa jest w idealnym stanie to zbyt gęsty olej może doprowadzić do ukręcenia napędu pomy.

Z tego co wiem to oleje Fuchsa, które wymieniłeś są do przekładni w przednim moście i zwolnicach a do zasilania skrzyni biegów, podnośnika i hydrauliki zewnętrznej są oleje hydrauliczno przekładniowe Agrifarm Utto 15W30 lub uniwersalne silnikowo-hydrauliczno-przekładniowe Agrifarm Stou 10W40. To jeśli się upierasz przy olejach Fuchsa bo jeśli nie to są dużo tańsze polskie odpowiedniki jak Agrol U. Wszystko zależy od tego z jakimi maszynami będziesz pracował i jaki olej masz w innych ciągnikach i maszynach, które będą pracowały z tym ciągnikiem.

Może swoją opinię wyrazi tu jakiś przedstawiciel Fuchsa lub innej marki olejowej...nie krępować się i nie chować tylko pisać :D

#3 Share stacho0026

stacho0026

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 19 marzec 2016 - 10:40

Boxol za gęsty do układu wspomagania? mi się wydawało że za rzadki.bo ten co mam zalany w układzie wspomagania to na pewno nie boxol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 12:35

przy starym zetorze to trzeba uwazac zeby koszt wymiany filtrow i oleii nie przekroczyl wartosci ciagnika  :D  :D  :D , na boksolu jezdze lata i nic sie nie dzieje, do starych prostych ciagnikow[ do samochodow z reszta tez] leje sie "stare" sprawdzone przez dziesieciolecia oleje.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 23:37

Jeśli ciągnik jest zadbany to nie ma co oszczędzać na oleju ale oczywiście bez przesady i nie ma co się ładować w drogie markowe produkty. Najważniejsze to tak jak pisałem jest dobranie oleju do olejów w innych ciągnikach w gospodarstwie co pozwala też trochę obniżyć koszty bo kupuje się w większych opakowaniach. Jeśli mamy jeden ciągnik sprawa jest prostsza...jeśli tylko nie pożyczamy przyczep itp.

Przy wyborze ważne jest też to ile ten ciągnik pracuje w roku bo jeśli ktoś robi powiedzmy 100-200 godzin na rok to może i śmiga na Boxolu i nic się nie dzieje nawet przez parę lat ale jak robisz 600 lub więcej godzin albo nawet mniej ale ciągnik dostaje ostry wycisk i jest używany zimą to ktoś kto ceni swój czas i pieniądze nigdy nie będzie oszczędzał na olejach i filtrach bo to oszczędność na bardzo krótką metę.

Znam masę przypadków gdzie ludzie zacierają wały w silnikach i łożyska w skrzyniach przez takie oszczędności.

Nie widzę Twojego Zetora, nie wiem ile za niego dałeś ale....resztę sam sobie dopowiedz :D