Polecane posty

hardkor113    635

A wiec nie znalazłem podobnego tematu wiec zakladam go.

Chciałbym abyście pisali tutaj ceny jak też rodziaj zioła i swoja lokalizacje.
Zapraszam do dyskusji.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

strach pisać bo ziobro może czytać ;) , a już podawanie lokalizacji może być jak zamawianie budzenia w CBŚ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez thaler351ta
      kto zajmuje się uprawą ziołami?takimi jak babka płesznik i lancetowata jeżówka lubczyk i prawoślaz?bo mam problemy z chwastami i chcą mnie z pola wygonić
    • Przez b_radoszewski
      Witam,
      Proszę o kilka informacji gdzie można kupić materiał nasadzeniowy dla pokrzywy oraz nasiona takich ziół jak mniszek lekarski, szałwia i mięta.
      Jestem z kujawsko-pomorskiego i poza Lewandowskim to nie za bardzo jest do kogo się zwrócić i z czym porównać.
       
      Szczególnie interesuje mnie pokrzywa i mniszek.
       
      I proszę was bez odpowiedzi typu wykop sobie, wy googlaj, itp. Trochę czasu już nad tym spędziłem, podzwoniłem i po pisałęm maili i nic.
       
      Dlatego pytam was czy znacie firmy, lub prywatnych producentów u których można się w to zaopatrzyć albo może ktoś z was.
       
      Rejon nie gra roli bo dziś wszystko można przewieźć
    • Przez mumio
      Mam do dyspozycji 7 ha klasa ll i lll. Chciałbym zasiać zioła, nie posiadam suszarni więc zbiór musiałbym mieć prosto z pola. Potencjalni odbiorcy też pewnie by się znaleźli. Co najbardziej jest opłacalne w tym przypadku? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że cena bez suszenia jest kilkakrotnie niższa.
    • Przez largo8999
      Witam,
       
      Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.
       
      Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.
       
      Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.
       
      Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.
       
      Z góry dziękuję za pomoc
       
      Pozdrawiam
    • Przez Ecopiotr
      Mając "wolny" czas i areał od lat leżący odłogiem ( zbocza i stoki o nachyleniu pow. 12%,) zainteresowałem się uprawą ziół. Ponieważ gospodarstwo prowadzę sam, uprawy wymagające dużego nakładu najemnych pracowników (których u nas po prostu nie ma) nie są opcją w zwiększeniu dochodowości gospodarstwa.
      Ze wszystkich ziół, krwawnik (jeśli ktokolwiek ma inne pomysły, jestem otwarty na sugestie!) spełnia podstawowe warunki (występuje dziko, czyli gleby są dla niego przyjazne), jest rośliną ekspansywną, co oznacza mniejszy nakład pracy (pielenie, opryski) w okresie sianokosów.
      Generalnie chodzi mi o znalezienie źródła dochodu, które uniezależni mnie od dopłat unijnych. 
      Rasumując: gleby klasy od IVa do VI, przepuszczalne, wys. (średnio) 500-600 m npm. (Sudety).
      Ponieważ ponad 80%  dostępnych gruntów jest na NATURA 2000 zakładanie "przemysłowych" plantacji nie jest możliwe. Niemniej ok. 20 ha można by na ten cel zaadoptować. 
      Na dzień dzisiejszy mam ok. 2 ha krwawnika posadzonego "na dziko" tzn. sadzonek które się przyjęły + rozsada z nasion (skiełkowały, ale ponoć nie przenoszą właściwości "rodziców").
      Jeśli ktokolwiek uprawia to zioło, proszę o kontakt. Wszelkie rady/porady mile widziane.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj