matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Marcin133    944

Mi gości proponuje za ładna krowe jedynka- 5 zł mysle że 600na  czysto spokojnie złapie , za tzw dwójke 4 zł - ok 550-600 na czysto

i za lichą trójka- 3zł ok.450kg na czysto jak myślicie dobre ceny dał ?Ceny netto woj.łódzkie może sprzedawał ktoś coś podobnego i kto mógłby dać wiecej i oczywiście dobrze zważyć

woj łódzkie okolice kutna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

w niedziele rozmawialem ze znajomym handlarzem powiedział mi ze cena za byki bedzie szła  do góry !Tylko ze zawsze jak on tak mowił to byk spadał o kilkadziesiat groszy Jesli teraz bedzie podobnie to juz bede miał pewne zrodlo informacji :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

Troch nie na temat,lecz też dopiszę. Tydzień temu poszedł byk,do większego pośrednika,akurat jako klasyfikator był znajomy chłopak-też twierdził,że w niedługim czasie może bydło spaść cenowo. Powiedział że już widać zwiększenie sprzedaży przez rolników,wiadomo jak jest z dopłatami itp. sądzę,że spadki mogą nastąpić,lecz bardziej takie chwilowe,każdy wie że ubojnie wykorzystują takie sytuacje jak zwiększona sprzedaż. Z drugiej strony,euro się trzyma,jóż jesienią poszło sporo bydła z powodu mniejszych zapasów pasz. Z trzeciej mańki,z kim nie porozmawiasz,każdy ma tych pasz mało i twierdzi,że nie starczy. Argumenty są i za i przeciw. Moim zdaniem,jeżeli ceny spadną,to chwilowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor10    1

Marcin 133 pewnie że tak tylko on ma zawsze niższe ceny od konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Servio    13

dziś dzwoniłem to Sroki skupuje  woj podkarpackie.lubelskie 8,2zł za byczka     

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4404

dziś dzwoniłem to Sroki skupuje  woj podkarpackie.lubelskie 8,2zł za byczka     

Przez telefon to prawie kazdy ładnie gada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Servio    13

jesli masz ładne sztuki to nie wiem czemu ci to dziwne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Servio    13

akurat o dziwo z nim kłopotu jak do tej pory nie miałem :)   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Sprzedawał ktoś do Pini beef by Piemont w Giżycku? Jakie ceny mają? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flakns    16

Marcin133 Tydzien temu krowa 550 kg poszla za 4.50 zl, cena i waga brutto. Bral chlopak z poddebic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

A jak z płatnością i waga? Sobieradka niektórzy chwalą.... Bolo tez jeżdzi u sas ceny moze i niezłe ale z waga róznie to bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flakns    16

Platnosc 3 do 4 dni roboczych. Wagi swojej nie mam, mnie wazyla dobrze ale na wszystko sa ponoc metody. Na oko nawet zadowolony bylem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam!!kto poleci uczciwego odbiorcę bydła w wielkopolsce ???iżeby nie bał się dużej wagi :o

 


BM kobylin

BM KOBYLIN NIE SĄ FIRMĄ GODNA ZAUFANIA a dużej wagi boją się jak diabeł święconej wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

niedlugo odblokuja eksport miesa z argentyny- wiec cena pewnie znowu w dol, tam fermy maja po 3 tys ha wiec szans na konkurencje nie ma, jesli wejdzie w zycie uklad o handlu transatlantyckim-przy tym acta to byla zabawka- to bedzie koniec hodowli bydla miesnego w europie, wiec perspektywa towarowej produkcji miesa wolowego w ue jest marna, 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

A jak z płatnością i waga? Sobieradka niektórzy chwalą.... Bolo tez jeżdzi u sas ceny moze i niezłe ale z waga róznie to bywa

 

daj spokoj z nim...ceny nie ma dobrej nigdy..a jakie strączki duze :blink: waga jest ok....ale nic po za tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niedlugo odblokuja eksport miesa z argentyny- wiec cena pewnie znowu w dol, tam fermy maja po 3 tys ha wiec szans na konkurencje nie ma, jesli wejdzie w zycie uklad o handlu transatlantyckim-przy tym acta to byla zabawka- to bedzie koniec hodowli bydla miesnego w europie, wiec perspektywa towarowej produkcji miesa wolowego w ue jest marna, 

Niestety wszystko na to wskazuje, że taka umowa podpisana będzie. Myslałem, że tylko Polska nie potrafi dbać o wspólne interesy.

Dziś mają przyjechać oglądać krowę. Jakaś mieszanka z SM - kolorowa. Przez tel 5.5 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2359

to u was ceny za krowy bardzo wysokie u mnie max 4.5 a za starocia 550 kg 3 zł


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miosio    4

a co wy macie za problem z BM Kobylin?


witam!!kto poleci uczciwego odbiorcę bydła w wielkopolsce ???iżeby nie bał się dużej wagi :o

 


 

a skad jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

dzisiaj sprzedane 17szt hf niemieckich po 6.7 netto ( skóra i kość ) z łańcucha strączka 6% waga netto średnio 682kg. Odbiorca biernacki. Nikt wiecej w tym tygodniu już nie chciał dać. Mogłem sprzedać pod koniec grudnia po 7,2. Przegapiłem moja strata niestety... Ale i tak ciesze sie ze sprzedałem ponieważ każdy gada że jeszcze maja spaśc. Od poniedziałku niby 6.4 za hf ile w tym prawdy nie wiem... w tym tyg bm kobylin 6.6 6%, tarka 6.6 7%, salers 6.6 6%. W poprzednim wszyscy 20gr wiecej dawali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj