matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Paaatryk    5

a ja mam 2 byki ładnej budowy i nikt nie chce kupić ;/ Kurcze, od razu chcieli ładować jak się przywitali, ale gdy wypowiedziałem magiczny zwrot, że ważymy auto przed i po załadunku to coś tam że chcę za dużo, że jednak za tydzień chyba, albo oddzwonimy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

panowie o którym pulniku mowa w postach?

 

Tomex  Tomasz Pulnik   Dąbrowa Tarnowska,a czy jest inny to nie wiem.

 

Edytowano przez Azor07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek32    1

witam

handlował ktoś z firmą Agra Podlasie Duchnów ?

mam do sprzedaży 14szt opasów (3mieszańce i 11ho). średnia waga 700kg

 

nigdy im nie sprzedawałem i boję się w ciemno puścić 14 byków...

cena jaką mi proponowali to 7,70zl brutto, potrącają 7% 

płatność niby 21dni

 

lokalny (ale pewny) handlarz proponuje 7,40

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

jeśli jesteś nie pewny to niech ci dadzą kasę na rękę,oczywiście z watem.jedz wpłać do banku kasę.

daj im pokwitowanie wpłaty.ty będziesz zadowolony,a i oni odzyskają wat...też powinni być zadowoleni......


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek32    1

ich przedstawiciel nic nie wspominał o innej płatności niż przelew.

poza tym do ubojni mam ponad 280 km.

trochę mnie dziwi, bo nie mają zbyt dużego przerobu, a jadą tyle kilometrów po towar.

na dodatek od konkurencji słyszałem, że mają słabą kondycje finansową, bo przy większym kupnie biorą kredyty.

może to tylko gadanie konkurencji, a może to prawda. nie mam pojęcia.

 

jak sprzedam do pewnego kupca z którym współpracuje od dłuższego czasu dostanę ok 2000-2500zł mniej.

warto ryzykować?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Nie  warto  , 3  lata  temu  tak  sprzedałem  2  sztuki temu co lepiej  dawał i  do  dzis nie mam  kasy .

Potarguj  sie  z  tym  pewnym  , albo  niech  dają  gotówke jak  pisze  kolega  wyżej 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

 

 

 

 

jak sprzedam do pewnego kupca z którym współpracuje od dłuższego czasu dostanę ok 2000-2500zł mniej.

warto ryzykować?

 

Łuniewscy nie kupują w twoich stronach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brandys    2

tylko kasa i wpłata na konto i odsyłasz dowód wpłaty. tak robiłem z nowym nieznanym odbiorcą  zaliczyć wtopę jest łatwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

ich przedstawiciel nic nie wspominał o innej płatności niż przelew.

poza tym do ubojni mam ponad 280 km.

trochę mnie dziwi, bo nie mają zbyt dużego przerobu, a jadą tyle kilometrów po towar.

na dodatek od konkurencji słyszałem, że mają słabą kondycje finansową, bo przy większym kupnie biorą kredyty.

może to tylko gadanie konkurencji, a może to prawda. nie mam pojęcia.

 

jak sprzedam do pewnego kupca z którym współpracuje od dłuższego czasu dostanę ok 2000-2500zł mniej.

warto ryzykować?

 

może i 2000-2500zł jest więcej kasy ale przy sumie gotówki jaką można stracić ja bym się bał ;/ może z tym lokalnym potarguj na 7,50 i niech jadą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktos moze mi podpowiedziec jakie ceny sa teraz mniej wiecej za hf jalowki waga okolo 300kg.woj lubelskie i czy ktos ma jakies namiary na zaufanego pana ktory skupuje.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudzinski-m    1

OSI PolandFoodworks

 

Ceny za bydło w systemie Beef Quality Standard (bydło do 24 m-c).

Byk klasa R - 14 zł klasa U i E- 14,50 zł 

Jałówka klasa R -13,50 zł klasa U i E- 14,50 zł

 

Pozostałe ceny oraz więcej informacji na stronie foodworks.pl

Pod nr tel. 603 217 935

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

możecie polecić jakiegoś pewnego kupca z woj lubelskiego, okolice Łukowa?

żeby waga była ok i cena dobra, no i kasa w terminie.

bo 7,3zł brutto za byka 900kg to chyba śmieszna cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

możecie polecić jakiegoś pewnego kupca z woj lubelskiego, okolice Łukowa?

żeby waga była ok i cena dobra, no i kasa w terminie.

bo 7,3zł brutto za byka 900kg to chyba śmieszna cena?

okolice łukowa  to  do  ubojni  sprzedaj ,

jakiś CELEJ podobno płaci dobrze ktoś pisał  niedawno - ja z nim nie  handlowałem .

Osiak  waży na wybranej przez Ciebie wadze,  bo nie ma  swojej i płaci  w terminie do 3  dni Przynajmniej we  wrześniu tak było .

Pewny jest jeszcze odnośnie płatności - Krowiński Piotr l  Bogdański  chyba  Mariusz  


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Witam ile dostanę za kg krowy LM czysto rasowej, mają problem z racicami

Tyle co za każdą inną MM wszystko zależy od wagi.kondycji ceny u mnie od 3 za hf do 5,5 dobrą MM ceny netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomtom22    1

okolice łukowa  to  do  ubojni  sprzedaj ,

jakiś CELEJ podobno płaci dobrze ktoś pisał  niedawno - ja z nim nie  handlowałem .

Osiak  waży na wybranej przez Ciebie wadze,  bo nie ma  swojej i płaci  w terminie do 3  dni Przynajmniej we  wrześniu tak było .

Pewny jest jeszcze odnośnie płatności - Krowiński Piotr l  Bogdański  chyba  Mariusz  

 

zależy jaki byk :) 

nie słyszałem o żadnym z wyżej wymienionych ale widocznie mało wiem. Ja oddawałem do Bożeny Kebej, ważysz tam co Ci pasuje, kasa w ciągu tygodnia jak poprosisz, tak do 2 tygodnie. Stawek za super nie mieli ale Ci co mieli lepsze stawki nie chcieli na wadze ogólnej ważyć wiec coś za coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj