Rumcajs

Zaprawy nasienne

Polecane posty

janusz20    106

Ja do owsa kupiłem VITAVAX 135zł na tone. Będę zaprawiać w betoniarce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bystry700    0

Witam.

Ostatnio słyszałem, że można użyć odżywki dolistnej ,,Ekolist standard'' jako nawozu donasiennego? Czy jest to prawdą i czy ktoś z forumowiczów stosował takie rozwiązanie?

 

A drugie pytanie to:

Czy można zamiast ,,Ekolistu'' lub typowego nawozu donasiennego (Primus b ) użyć odżywki dolistnej pod nazwą "Plonvit Z" i w jakiej ilości?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Edytowano przez bystry700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacentus    0

Spokojnie możesz użyć ekolistu. 300 ml na 100 kg ziarna, naturalnie z odpowiednią ilością wody i zaprawą.

Przypuszczam, że plonvitu też można użyć, ale w jakiej ilości - nie wiem.

Jeśli primusa 200 ml na 100 kg, to może plonvit podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBERTD    0

stosowaliscie ten ekolost jako nawoz donasienny?? Można to stosować razem z zaprawą?? Są jakieś widoczne efekty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ja stosowałem i nie widzę żadnych efektów... specjalnie zasiałem koło kupy z nawozem i bez nawozu i nei ma żadnej różnicy. jak ma zejść to i tak zejdzie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blazej3512    0

Panowie a czy wielka różnica jest między scenicem a lamardorem? Bo zastanawiam sie nad zastosowaniem lamardora do pszenicy jarej, z tego co piszą to lamardor działa również na mączniaka prawdziwego i wychodzi taniej niż scenic pozatym sprzedaja go z nawozem dolistnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

no ja scenica miałem 2 lata temu, rok temu tarcza a w tym roku lamardor na część i orius pójdzie.

Lamardor wychodzi faktycznie taniej niż scenic.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

co do moich technik zaprawiania:

 

betoniarka do niej wsypuję zboże następnie rozrabiam zaprawę z odpowiednią ilością wody następnie wlewam do opryskiwacza i na kręcącej się betoniarce pylę do wewnętrz na ziarno zaprawę. ( efekt jest naprawdę super) a co zboża z centrali nie zgodzę się ( czasami jest takie dziadostwo że niedość że porośnięte to kiepsko zaprawione)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

A co sądzicie o zaprawie vitavax, bo mam zaprawioną pszenicę tym, jak bym sam zaprawiał to pewnie inna zaprawą, ale to sąsiad robił, a ja od niego pszenicę kupiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blazej3512    0

no ja scenica miałem 2 lata temu, rok temu tarcza a w tym roku lamardor na część i orius pójdzie.

Lamardor wychodzi faktycznie taniej niż scenic.

 

Jaką techniką zaprawiałes lamardorem? Bo z tego co widze to rozrobiona zaprawa lamadora ma tylko 320 ml w porównaniu do scenica 600 ml to zastanawiam sie czy te 320 ml dobrze złapie ziarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

zaprawiane będzie na dniach bo dopiero zaprawy przywiozłem w czwartek. Piątek w robocie dziś inne sprawy, jutro w robocie i zaprawianie pewnie w poniedziałek lub wtorek bo nasiona już przygotowane dawno. W pole nie wjade bo i tak mokro (mieszkam na płn warmi i mazur i u nas wszystko jest później).

Co do zaprawiania - betoniarka, co do ilości cieczy - podejrzewam że styknie i 320ml jak się dobrze rozprowadzi, zobaczę po pierwszym zasypie.

Edytowano przez Nikita_Bennet
  • Like 1

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blazej3512    0

Nikita_Bennet Jakbyś dał rade to daj znac jakie odczucia po zaprawie lamardorem i jak dokładnie zaprawiałes tzn wlałeś zaprawke czy używałes opryskiwacza/ropownicy.

 

Mam jeszcze jedno troche głupie pytanie czy betoniarka do zaprawiania musi mieć w środku powłoke, bo mam betoniarki tylko są tam resztki zaschniętego betonu i niewiem czy bede musiał usunąc resztki betonu i pomalować betoniarke w srodku czy moge od razu zaprawiać (ewentualnie przemieszać wczesniej wode żeby beton nie wciągnął zaprawy)

Edytowano przez blazej3512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

u mnie zostały tam resztki cementu i w niczym to nie przeszkadza, cenent jak był tak się trzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blazej3512    0

A płukałes wcześniej betoniarke wodą zeby cement nie wchłonął zaprawy czy od razu zaprawiałeś? Jeśli od razu to wchłonął czy nie? Sorry że tak dużo pytań ale pierwszy raz na mokro zaprawiam i nie chce zaprawy zmarnować.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

nie ma potrzeby, u mnie było bardzo mało tego cementu jakieś resztki śladowe, normalnie sypałem worek zboża włączałem betoniarke i opryskiwaczem pryskałem zboże gdy ono mieszało się potem dodałem pare wiar na taką sporawą betoniarke potem dosłownie 3 minuty się kręciło i zaprawione na glanc.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

Nikita_Bennet Jakbyś dał rade to daj znac jakie odczucia po zaprawie lamardorem i jak dokładnie zaprawiałes tzn wlałeś zaprawke czy używałes opryskiwacza/ropownicy.

 

Mam jeszcze jedno troche głupie pytanie czy betoniarka do zaprawiania musi mieć w środku powłoke, bo mam betoniarki tylko są tam resztki zaschniętego betonu i niewiem czy bede musiał usunąc resztki betonu i pomalować betoniarke w srodku czy moge od razu zaprawiać (ewentualnie przemieszać wczesniej wode żeby beton nie wciągnął zaprawy)

Zaprawiałem na mokro w betoniarce różnymi zaprawami i zaobserwowałem że każda pozostałość betonu i rdza chłoną zaprawę jak gąbka wodę, do momentu nasycenia. Masz rację, zmocz przed zaprawianiem betoniarkę wodą, a najlepiej gdyby była w środku czysta i gładka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho123    4

Czy jest możliwość przedawkowania zaprawy nasiennej i jakie są tego konsekwencje.

Edytowano przez miecho123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

to ile jej dałeś że przedobrzyłeś... u mnie sąsiad dał 2 razy tyle i też zeszły ziarka... ale różnicy żadnej nie było w tych normalnie zaprawianych i tych przez pomyłke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

Chłopaki jak chcecie zaprawić tone w 3min to zdradze tajemnice jak ja zaprawiam;P a wiec zaprawiam żmijką betoniarka itp to przeżytek i tylko można się narobić jak wół...Polecam żmjijke żadna zaprawiarka nie jest lepsza wszysko juz przetestowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romi    0

Magik podaj techniczne szczegóły rozwiązania z tą żmijką. Albo nawet jakieś fotki ,jestem bardzo zainteresowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj