Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki Kombajn wybrać na zarobek

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
67 odpowiedzi na ten temat

#41 Share krzysiek1979

krzysiek1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 16:19

Ja pracuje w na farmie w UK areal ok 4tys ha uprawa ziemniaka .Nie mamy zadnego wlasnego ciagnika wszystko wynajete na okres 2 lat obecnie JD .Farma bierze ciagniki i nie martwi sie olejami awarjami w razie awarii serwis przywozi ciagnik na farme czy na pole zabiera popsuty i jest bez stresu .Za tydz za np 6R130 tygodniowo niecale 300 funtow .Brygadzista mowi ze tak jest na ang. farmach jest taniej i bezstresowo po 2 latach przychodza nowe ciagniki .Na zachodzie tak to dziala...Wszystkie orki wyk nam wynajety prywaciaz ktoremu farma placi za zaoranie i przygotowanie(agregat-formowanie-distoner -przesiewanie uformowanych rajek)  1 ha pola ok 500 funtow .Dla farmy z punktu ekonomicznego takie rozwiazanie jest lepsze.Nie trzeba ciagnika paliwa itp.nie trzeba placic nadgodzin pracownikowi .Gdy nie ma przygotowanego pola bo lalo tydzien a my z sadzeniem go doganiamy obciazaja go karami i nie ma zmiluj .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki Kombajn wybrać na zarobek Dzisiaj, 11:24
  •  

#42 Share John175

John175

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 18:11

Ciężko mi uwierzyć, żeby zwykły robotnik pracujący w Australii jako pomocnik, a później kombajnista tak szybko dorobił się kasy na Lexiona 700...

Co do usług to ogłoszeń jest pełno...

Sam mam nowy kombajn głównie dla siebie ale i też na usługi dałem ogłoszenia to przez okres od października do czerwca zadzwonił 1 gościu... w lipcu przed Żniwami drugi, a dopiero w same Żniwa było z 5 telefonów mniejszych rolników po 10-30 ha koszenia i to przeważnie powyżej 50km ode mnie...

Więc aż takiego zapotrzebowania u nas nie ma, to nie wiem jak wy macie chętnych na 2 tyś. hektarów koszenia...chyba na Marsie...albo w tej Australii...

#43 Share lukasfarm

lukasfarm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 18:25

Po pierwsze mam tyle kasy że wystarczy mi na wkład własny a nie na zakup kombajnu za gotówkę.

Haha tyle że 2 tyś hektarów nie ma zwykły rolnik tylko największe gospodarstwa w Polsce.Takie jak Top Farms,Gospodarstwo Romanowskich

#44 Share John175

John175

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 18:38

Nawet na ten wkład zwykły pracownik nie uzbiera przez swoje życie.

Po drugie, żeby w te duże farmy się wkręcić trzeba mieć UKŁADY, najczęściej polityczne, bo w innym przypadku i tak cie nie wezmą choćbyś kosił za 100 od hektara...

#45 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 14 grudzień 2015 - 18:41

Ciężko mi uwierzyć, żeby zwykły robotnik pracujący w Australii jako pomocnik, a później kombajnista tak szybko dorobił się kasy na Lexiona 700...

Co do usług to ogłoszeń jest pełno...

Sam mam nowy kombajn głównie dla siebie ale i też na usługi dałem ogłoszenia to przez okres od października do czerwca zadzwonił 1 gościu... w lipcu przed Żniwami drugi, a dopiero w same Żniwa było z 5 telefonów mniejszych rolników po 10-30 ha koszenia i to przeważnie powyżej 50km ode mnie...

Więc aż takiego zapotrzebowania u nas nie ma, to nie wiem jak wy macie chętnych na 2 tyś. hektarów koszenia...chyba na Marsie...albo w tej Australii...

i w związku z tym że tak jest u ciebie to tak musi być w całej Polsce? ba! nawet na całym świecie! ale mała ta twoja...wioska

#46 Share John175

John175

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 18:47

Pisze o Polsce a ogłoszenie dałem do 100 km od miejscowości w jakiej mieszkam.

A tak jak pisałem w takie wielkie farmy się dostać to trzeba mieć układy/znajomości...

#47 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 18:48

Nawet na ten wkład zwykły pracownik nie uzbiera przez swoje życie.

Po drugie, żeby w te duże farmy się wkręcić trzeba mieć UKŁADY, najczęściej polityczne, bo w innym przypadku i tak cie nie wezmą choćbyś kosił za 100 od hektara...

ale ty jesteś pusty. skoro kombajn jest warty ok miliona to co to jest 100 000 na wkład własny? kila lat tam był przecie, co ty myslisz że tam się zarabia 1200 zł?  

#48 Share piotr30piotr

piotr30piotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 18:49

z tego co mi wiadomo to maja nie po dwa 2 tys ha  tylko powyżej 10 tys a top farms chyba powyżej 20 tys ha

#49 Share John175

John175

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 18:51

Ok niech ma na ten wkład własny od biedy.

Lecz wkręcenia się w koszenie w takich farmach nie wytłumaczysz...

#50 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 18:51

a może ta firma a może inna. może jakiś usługodawca się wysypał, a może mu wykręcili wała. jakie to ma znaczenie? chłopak chce kupić kombajn żeby kosić i zarabiać a wy nie na temat

johny widocznie ma układ i tyle. po co to roztrząsać? tam nie kosza ufoludki tylko ludzie. może ten jego kumpel mu załatwił a może tato a może ksiądz? kogo to?

15 km odemnie jest firma co mają z 6-8 lexionów i 2 JD, jeżdża po całej polsce. pakują kombajny na cięzarówki i na następny dzień są na drugim końcu polski. kosili mi w tamtym roku, ojciec szefa. narzekał trochę na interes ale wiadomo jak to jest. trzeba ponarzekać. mają używki bo handlują na grubo z francji

Edytowany przez filantrop, 14 grudzień 2015 - 18:57.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 19:02

U nas jedna firma ma teraz 6 tyś i szuka  kombajnów na wynajem, jest z tym u nas mały problem.Swoich Lexionów i innych mają z 7 i najmują z  5-6 sztuk. w tym 2-3 NH CR 9080. Wiec jak chcesz Joch175 to możesz do nas na jakieś 500 ha przyjechać.

#52 Share lukasfarm

lukasfarm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 19:02

a może ta firma a może inna. może jakiś usługodawca się wysypał, a może mu wykręcili wała. jakie to ma znaczenie? chłopak chce kupić kombajn żeby kosić i zarabiać a wy nie na temat

johny widocznie ma układ i tyle. po co to roztrząsać? tam nie kosza ufoludki tylko ludzie. może ten jego kumpel mu załatwił a może tato a może ksiądz? kogo to?

15 km odemnie jest firma co mają z 6-8 lexionów i 2 JD, jeżdża po całej polsce. pakują kombajny na cięzarówki i na następny dzień są na drugim końcu polski. kosili mi w tamtym roku, ojciec szefa. narzekał trochę na interes ale wiadomo jak to jest. trzeba ponarzekać. mają używki bo handlują na grubo z francji

Dobrze piszesz i masz rację.

Nie którzy myślą chyba że by kosić w takich firmach trzeba być Prezydentem Polski.

Kolega który ma lexiony jeździ nawet do Czech usługi a inny większy usługodawca nawet do Ukrainy.

#53 Share John175

John175

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 19:08

U nas jedna firma ma teraz 6 tyś i szuka  kombajnów na wynajem, jest z tym u nas mały problem.Swoich Lexionów i innych mają z 7 i najmują z  5-6 sztuk. w tym 2-3 NH CR 9080. Wiec jak chcesz Joch175 to możesz do nas na jakieś 500 ha przyjechać.

Niestety nie mam aż tak dużego kombajnu, żeby konkurować z tymi CRami czy Lexionami.

#54 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 19:20

Ja mam tylko TC tak więc nawet nie myslę o zarobku, a  1 ha to u mnie koszt 210 zł, reszta zarobek.

Ale nie  myślę wcale o koszeniu usługowo, wystarczy że wykoszę sobie i sąsiadowi jakieś 150 ha i koniec.

#55 Share John175

John175

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 19:44

No tak najlepiej mieć pewnego sąsiada koło siebie i nie trzeba jeździć nie wiadomo gdzie i nie wiadomo u kogo. U mnie niestety sąsiedzi mają po kilka hektarów 3-8 ha i to w kawałkach małych, ale co poradzić, trzeba kosić.

#56 Share BomV

BomV

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 21:18

Johny świat nie keci się wołów twojej wioski, nawet w takiej polsce jak widać jest zapotrzebownie na kombajn, a ty chcesz być mądrzejszy bo u ciebie i to w okolicy 100km nie ma nic...... i co na tych 100km polska czy pola się kończą? 150km od ciebie może już brakować kombajnów co województwo to inne potrzeby.

#57 Share Poettinger

Poettinger

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo
    motoryzacja
    zwierzęta
    sport

Napisany 14 grudzień 2015 - 22:06

Jaki Kombajn wybrać na zarobek My w tym roku braliśmy po 230zł netto za hektar a paliwo wlewal klient co kosilismy u niego.skosilismy 800 ha 15 sierpień już po żniwach przy podpisywaniu umowy na koszenie trzeba nie wziąć za dużej uslugi

#58 Share MaciekMMX

MaciekMMX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 23:37

Dla wielu osób wydaję się że wystarczy kupić kombajn i heja na usługi.Sami mamy 300 ha do koszenia i nie ma problemu z kombajnem tylko z transportem który odbierze to zboże od kombajnu i zawiezie do silosów lub skupu dlatego my zawsze wynajmujemy kombajn razem z transportem czyli 3 składy po 30 ton na jeden kombajn a przeważnie przyjeżdża 2 kombajny.Czyli jakbym miał kupić swój kombajn plus jeszcze traktory,przyczepy to mi się to nie opłaca.Wolę zamówić całą usługę i się niczym nie martwić.Prawie wszyscy moi znajomi którzy mają po 1 , 2 tys ha też tak robią.A jak kombajny koszą my już robimy uprawki pożniwne, zbieramy cebulę i nigdy nie ma problemów z dotrzymaniem terminów.Dlatego wydaję mi się że znalezienie chętnego na koszenie to nie problem ale musisz jeszcze zagwarantować transport.Bynajmniej u nas tak jest

#59 Share VIKTOR7

VIKTOR7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 15 grudzień 2015 - 21:50

Witam , jestem z Ukrainy, mam dwóch kombajn Lexion 460 E , mi bardzo trudno komunikować się w języku polskim , więc przepraszam, używam tłumacza.Mam do czynienia z prywatnymi zbożowym już 15 lat, ostatnie dwa lata z LEXSION , u nas na Ukrainie jest bardzo dużo rolników i dużych сільхозкорпорацій . U nas póki co jeszcze jest dużo objętości do zbierania ziarna. Każdego roku zbieram do 3000 hektarów, od lipca do września (października). Podczas pracy z zbożowym stwierdził:" Jak kombajn naprawisz , więc i to będzie działać." Cena sprzątania jednego hektara 25 dolarów , jeśli paliwo klienta.Patrząc że cena części zamiennych masz taki sam ,jak u nas, doszedł do wniosku, że płatność za usługi kombajnów u ciebie jest znacznie wyższa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share MlodaRolniczka89

MlodaRolniczka89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 18:26