Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nie uprawiane grunty orne bez właściciela-Problem

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Damianursus30

Damianursus30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 09 grudzień 2015 - 18:19

Witam, nie wiem czy to aby odpowiedni temat i kategoria ale mam pewien problem.

Otóż w pobliżu moich pól leży działka rolna o powierzchni ponad 3ha, jest to wieloletni ugór jednak bliskość jej położenia zachęca mnie do zrobienia wszystkiego co w mojej mocy aby spróbować ją odkupić albo chociaż wydzierżawić...

Wszystko fajnie tylko problem jest taki że nikt nie zna jej właściciela. Wiadomo najprościej zapytać w urzędzie. Tak też zrobiliśmy, pan odpowiedział że nie ma żadnego problemu jeśli podamy mu numer, po podaniu odpowiedział że jest mu bardzo przykro ale nie może udzielić nam takiej informacji gdyż właściciel ten zastrzegł sobie informacje na ten temat, 

W okolicy nikt nie wie kto kupił tą działkę bo osoba która kiedyś była w jej posiadaniu sprzedała ją kilkanaście lat temu i od tego czasu leży nie uprawiana. 

Krążą plotki że kupił to jakiś bussinessman, który prał brudne pieniądze i musiał rozlokować swój kapitał :D ( Trochę zabawne aczkolwiek dlaczego zastrzegł sobie prawo do wydania jakichkolwiek informacji o właścicielu tych gruntów )

Podsumowując chciałbym zapytać co mam zrobić w takiej sytuacji, gdzie i czy mogę jakoś poszukać informacji o tym właścicielu, bo przecież musi płacić podatek....,Jest to jedyny taki ugór w mojej okolicy,dlatego chciałem spróbować go jakoś odkupić :)

Z góry dziękuje za odpowiedzi ! :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nie uprawiane grunty orne bez właściciela-Problem Dzisiaj, 07:49
  •  

#2 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 09 grudzień 2015 - 18:42

Dowiedz się jaki jest numer księgi wieczystej dla tej działki, a w księdze wszystko będzie podane.

#3 Share IrekStachurski

IrekStachurski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 09 grudzień 2015 - 18:42

Prawo jest po twojej stronie, ,,kto zasieje ten ma prawo skosić" niejednokrotnie spory u dzierżawców od ARR dziejrzawa się skończyła nowy dzierżawca już wygrał przetarg a stary dzierżawca go nie wpuszcza, tylko w taki sposób możesz zgarnąć i tak przez 30 lat aż do zasiedzenia

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share marjanmeme

marjanmeme

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 09 grudzień 2015 - 18:50

Nie uprawiane grunty orne bez właściciela-Problem Potwierdzam pomysł elektrotechnika. Jeżeli znasz nr księgi wieczystej to będziesz wiedzieć wszystko. U nas w geodezji powiatowej nie chcieli nic powiedzieć o właścicielu bo nie mogą ale numer księgi podali i dzięki temu wszystko się dowiedziałem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Damianursus30

Damianursus30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 09 grudzień 2015 - 19:07

Hmm więc spróbuje zapytać o numer księgi wieczystej tej działki i spróbować dojść "po nitce do kłębka" :D Bo to chyba jedyne wyjście.

,,kto zasieje ten ma prawo skosić"  Hahah słyszałem kiedyś żeby najlepiej zacząć orać a właściciel się znajdzie :P

Jednak sąsiedzi by mnie chyba "zjedli", wiadomo jak to na wsi jest a Pan w Urzędzie Gminy wspomniał że był już ktoś kilka dni przede mną i także pytał o tą działkę :D 

#6 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 09 grudzień 2015 - 19:23

Z tym prawem nie jest tak do końca, że kto zasieje ten musi zebrać. U nas dajmy na to pan A dzierżawił ziemię od ANR. Agencja sprzedała panu B, ale pan A zasiał już po sprzedaży panu B. Zboże zaczęło rosnąć, i w maju pan B opryskał wszystko glifosatem, więc pan A wezwał policję i poskarżył się, że pan B zniszczył mu uprawę. Na to pan B pokazał akt własności i powiedział, że niszczy chwasty na swoim gruncie. Po tym policja stwierdziła że pan A nie ma żadnych praw do tego gruntu i że jeszcze pan B jako prawowity właściciel może zgłosić wtargnięcie na podstawie art 193 kk. No i koleś się uspokoił i poniósł koszty zasiewów, których nikt mu nie zwróci. Tak więc w Twoim przypadku jak zasiejesz, a właściciel przed żniwami zniszczy Ci to co zasiałeś to nic nie zdziałasz.

#7 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 09 grudzień 2015 - 22:13

Nie uprawiane grunty orne bez właściciela-Problem Damianursus poszukaj dobrze na tym forum już taki temat jest i tam są opisane różne sposoby a najprościej zapytać poprzedniego właściciela jak żyje
ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 10 grudzień 2015 - 08:46

http://www.agrofoto....-działki/page-2

ja w ten sposób szukałem i u mnie działało.