Skocz do zawartości
KacperJobda

Jak prowadzić walkę z ugorem

Polecane posty

KacperJobda    0

Witam!

Na początku zaznaczę że mam tylko 15 lat. A tak, to też jest ważne... Sporo jak na swój wiek wiem o rolnictwie więc prosił bym o nie wyśmiewanie tego postu lub nie pisanie odpowiedzi typu czy jestem z miasta. PS. jestem ze wsi jeśli to takie ważne.

Przechodząc do sedna chodzi o ugór.

Tak wiem że są, i czytałem już odpowiedzi pod postami innych że na ugorze najlepiej zasiać QQ ale ja nie mam siewnika i u mnie na wsi i pobliskich wsiach też nikt nie ma, przystawki do QQ do kombajnu też nikt nie ma, więc to odpada. Myślałem nad owsem ale przeczytałem że nie ma na jednoliścienne chwasty dobrych herbicytów. Więc co dobrze by było posiać na tym ugorze? ma może z 7-8 lat... Klasa ziemi to na jednej połowie 4b,3 a na drugiej w tym roku nie będzie ruszana 2 klasa. Dlaczego chcę ruszyć najpierw słabszą stronę? Ponieważ mam ograniczone dość mocno fundusze i ta strona jest bliżej a słabsza część przez rok się lekko wyrobi i będę planował pracować na całym areale. Pole ma ok.1ha ale to chyba mało ważne. Myślałem na zaoraniem tego, później to zbronować i zasiać jakiś jęczmień. Ale wydaje mi się że perz zagłuszy jęczmień i nic z tego nie będzie ponieważ pole jest mocno zaperzone. Niektórzy radzili że po zbiorze dać roundup  ale to dopiero po żniwach, inni że po siewie gdy zacznie perz wyłazić opryskać a jęczmień będzie żył dalej. Ale piszę ten wątek ponieważ przeczytałem już za dużo rad i mam jeden wielki mętlik w głowie. Mogli byście powiedzieć co zrobić z tym polem tak jedno głośnie? i najlepiej kiedy zaczynać czynności kolejna po kolejnej chodzi mi o dni miesięcy, Oraz krok po kroku przedstawić pracę na polu. Od czego zacząć i co robić dalej :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Obstawiam że masz dużo mniej niż 15 lat, w zalożonym przez ciebie (wczesniej ) temacie wszystko ci opisali a ty mimo to zakładasz nowy

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/89106-rozprawa-z-8-letnim-ugorem/?do=findComment&comment=1731854

 

 

powiedz tacie co masz zamiar robic to może ci pomorze :P

Edytowano przez farmervip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    217

Proponował bym aby admin zareagował bo takie tematy pojawiają się jak grzyb po deszczy zaśmiecając forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×