Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agregat uprawowo siewny do ZETORA PROXIMY 6441

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share proxima64

proxima64

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 30 październik 2015 - 19:58

Witam panowie. Mam mały dylemat. Posiadam ciągnik Zetor proxima 6441 turbo z 2008r i zastanawiam się nad kupnem agregatu uprawowo siewnego. I tu zaczyna się problem. Posiadam siewnik amazone d7 specia lI 3m którym wykonuję ścieżki technologiczne na 12 m bo dobrze do nich pasuje (i mam taki opryskiwacz i rozsiewacz). I chciałbym do tego siewnika dokupić agregat siewny ale nie wiem czy proxa da radę. Teraz aktualnie ciągam agregat warki przedni wał 30 łap i 2 rzędy wałków z tyłu i nie ma z nim problemu (jeżdżę 4 szosową w 6 biegowej skrzyni). Myślałem nad agregatem takim jak ten http://olx.pl/oferta...tml#d7f52f54e3

Ten akurat ma 2,7m, 3Mm ma 2 łapy więcej i jest 20 kg cięższy. Agregat 3m bardzo lekki i ma małe zapotrzebowanie na moc. WG mnie agregat ma służyć do wyrównania pola przed siewem i rozdrobnienia brył (Zawsze po orce przed siewem bronuje aby lepiej zagęścić glebę, rozbić bryły na rędzinie i wyrównać wstępnie glebę aby OPADŁA po orce), a nie do głęboszowania jak to niektórzy ustawiają agregat na 12-15 cm i potem się dziwią że mają kiepskie wschody. Panowie powiedzcie jakie jest wasze zdanie na ten temat :D

Edytowany przez proxima64, 30 październik 2015 - 20:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregat uprawowo siewny do ZETORA PROXIMY 6441 Dzisiaj, 22:24
  •  

#2 Share ZYLA

ZYLA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 31 październik 2015 - 06:54

Agregat uprawowo siewny do ZETORA PROXIMY 6441 Też mam taka proxę (tzn trochę nowszą) i też szukam agregatu do sprzegu z siewnikiem 3m. Z uciagiem nie będzie problemu, gorzej z podnoszeniem, a konkretnie z opuszczaniem takiego zestawu, bo niestety w naszych zetorach nie ma regulacji szybkosci opadania. A wiem że to spory problem bo sasiad ma proxę 10KM większą i narzeka. Ale on nie ma hydropaku.

#3 Share proxima64

proxima64

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 31 październik 2015 - 07:18

Z opuszczaniem można sobie poradzić. Trzeba sobie poluzować docisk dżwigni tam na półksiężycu pod kabiną z tyłu i delikatnie opuszczać. Też myślę że z uciągiem powinna sobie poradzić (jak nie 4 to 3) tylko ten podnośnik nie daje mi spokoju. I właśnie szukam kogoś kto ma podobny zestaw :D

#4 Share pawloxhxx

pawloxhxx

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze. nowe technologie,

Napisany 31 październik 2015 - 07:56

Agregat uprawowo siewny do ZETORA PROXIMY 6441 mam proxę 8441 i bez problemu podnosi rozlożony zestaw 3m mianowicie staltech pazurek 3m i siewnik meprozet ale nie wiem czy w mniejszych modelach jest ten sam udzwig musial bys gdzies sprawdzic

#5 Share ZYLA

ZYLA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 31 październik 2015 - 09:58

Agregat uprawowo siewny do ZETORA PROXIMY 6441 8441 ma dwa siłowniki wspomagające, nasze w standardzie nie posiadały zadnego, dlatego i udźwig mniejszy i opadanie szybsze.
A poluzowanie wiele nie pomoże. Zluzujesz za dużo to samoczynnie będzie się przemieszczał, szczegulnie w górnym jego położeniu. Sporo daje skręcenie (na ile to możliwe) ramion belek boczych podnośnika, tak by operować dźwignią podnośnika w możliwie najniższym położeniu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share proxima64

proxima64

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 31 październik 2015 - 18:14

Proxima taka jak moja bez siłownika wspomagającego ma udźwig ok 2600 kg na hakach. Ten zestaw o którym myślę nie powinien ważyć więcej jak 900 kg na pusto. pawloxhxx     ile waży twój zestaw i jak proxa zachowuje się podczas transportu i na uwrociach? i jak radzi sobie z uciągiem? :D

#7 Share marcin7011

marcin7011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 31 październik 2015 - 18:23

Agregat uprawowo siewny do ZETORA PROXIMY 6441 zetorem 7011 ciagam agregat jaguar z hydropakiem 2.7 i poznaniak, bez problemu sobie radzi podnosnik tez daje rade

#8 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2190 postów

Napisany 31 październik 2015 - 21:23

Panowie wykonuje takie agregaty i zetor spokojnie dzwida zestaw ok 1 t ,mój produkt waży 500kg ,na zdjęciach w mojej galerii jest z poznaniakiem ,czyli prawie tona ,i kupuja to do 7745 i dzwiga bez problemu na rozłożonym z pełnym zasypem .

#9 Share pawloxhxx

pawloxhxx

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze. nowe technologie,

Napisany 01 listopad 2015 - 08:30

Agregat uprawowo siewny do ZETORA PROXIMY 6441 proxima 64. mój zestaw na pusto wazy okolo 1300 kg plus zasyp to jakies 1,5 tony z uciągiem nie ma najmniejszego problemu gdyz mam lekkie ziemie na uwrociach nie składam bo mam ładowacz na zetorze który wystarczająco dociąża przód i trzeba mocno ruszyc żeby oderwac go od ziemi, przy normalnej jezdzie przodu nie poderwiesz , jeżdze drugim biegiem przy wolnej pięcio biegowej skrzyni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share proxima64

proxima64

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 15:24

Agregat uprawowo siewny do ZETORA PROXIMY 6441 Tomasz78   a ile kosztował by twój agregat składający się z przedniego wału strunowego, 2 rzędów łap i wału rurowego z hydropakiem. Jeżeli żeczywiście ważył by poniżej 500kg to nie było by źle :D