Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
proxima64    5

Witam panowie. Mam mały dylemat. Posiadam ciągnik Zetor proxima 6441 turbo z 2008r i zastanawiam się nad kupnem agregatu uprawowo siewnego. I tu zaczyna się problem. Posiadam siewnik amazone d7 specia lI 3m którym wykonuję ścieżki technologiczne na 12 m bo dobrze do nich pasuje (i mam taki opryskiwacz i rozsiewacz). I chciałbym do tego siewnika dokupić agregat siewny ale nie wiem czy proxa da radę. Teraz aktualnie ciągam agregat warki przedni wał 30 łap i 2 rzędy wałków z tyłu i nie ma z nim problemu (jeżdżę 4 szosową w 6 biegowej skrzyni). Myślałem nad agregatem takim jak ten http://olx.pl/oferta/nowy-agregat-uprawowo-siewny-dziekan-jaguar-lux-2-7m-hydropack-CID757-IDbWU33.html#d7f52f54e3

Ten akurat ma 2,7m, 3Mm ma 2 łapy więcej i jest 20 kg cięższy. Agregat 3m bardzo lekki i ma małe zapotrzebowanie na moc. WG mnie agregat ma służyć do wyrównania pola przed siewem i rozdrobnienia brył (Zawsze po orce przed siewem bronuje aby lepiej zagęścić glebę, rozbić bryły na rędzinie i wyrównać wstępnie glebę aby OPADŁA po orce), a nie do głęboszowania jak to niektórzy ustawiają agregat na 12-15 cm i potem się dziwią że mają kiepskie wschody. Panowie powiedzcie jakie jest wasze zdanie na ten temat :D

Edytowano przez proxima64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    705

Też mam taka proxę (tzn trochę nowszą) i też szukam agregatu do sprzegu z siewnikiem 3m. Z uciagiem nie będzie problemu, gorzej z podnoszeniem, a konkretnie z opuszczaniem takiego zestawu, bo niestety w naszych zetorach nie ma regulacji szybkosci opadania. A wiem że to spory problem bo sasiad ma proxę 10KM większą i narzeka. Ale on nie ma hydropaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxima64    5

Z opuszczaniem można sobie poradzić. Trzeba sobie poluzować docisk dżwigni tam na półksiężycu pod kabiną z tyłu i delikatnie opuszczać. Też myślę że z uciągiem powinna sobie poradzić (jak nie 4 to 3) tylko ten podnośnik nie daje mi spokoju. I właśnie szukam kogoś kto ma podobny zestaw :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mam proxę 8441 i bez problemu podnosi rozlożony zestaw 3m mianowicie staltech pazurek 3m i siewnik meprozet ale nie wiem czy w mniejszych modelach jest ten sam udzwig musial bys gdzies sprawdzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    705

8441 ma dwa siłowniki wspomagające, nasze w standardzie nie posiadały zadnego, dlatego i udźwig mniejszy i opadanie szybsze.
A poluzowanie wiele nie pomoże. Zluzujesz za dużo to samoczynnie będzie się przemieszczał, szczegulnie w górnym jego położeniu. Sporo daje skręcenie (na ile to możliwe) ramion belek boczych podnośnika, tak by operować dźwignią podnośnika w możliwie najniższym położeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxima64    5

Proxima taka jak moja bez siłownika wspomagającego ma udźwig ok 2600 kg na hakach. Ten zestaw o którym myślę nie powinien ważyć więcej jak 900 kg na pusto. pawloxhxx     ile waży twój zestaw i jak proxa zachowuje się podczas transportu i na uwrociach? i jak radzi sobie z uciągiem? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Panowie wykonuje takie agregaty i zetor spokojnie dzwida zestaw ok 1 t ,mój produkt waży 500kg ,na zdjęciach w mojej galerii jest z poznaniakiem ,czyli prawie tona ,i kupuja to do 7745 i dzwiga bez problemu na rozłożonym z pełnym zasypem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

proxima 64. mój zestaw na pusto wazy okolo 1300 kg plus zasyp to jakies 1,5 tony z uciągiem nie ma najmniejszego problemu gdyz mam lekkie ziemie na uwrociach nie składam bo mam ładowacz na zetorze który wystarczająco dociąża przód i trzeba mocno ruszyc żeby oderwac go od ziemi, przy normalnej jezdzie przodu nie poderwiesz , jeżdze drugim biegiem przy wolnej pięcio biegowej skrzyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxima64    5
Tomasz78   a ile kosztował by twój agregat składający się z przedniego wału strunowego, 2 rzędów łap i wału rurowego z hydropakiem. Jeżeli żeczywiście ważył by poniżej 500kg to nie było by źle :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez arion650
      Witam.W związku z nadchodzącą wiosną a co za tym idzie siewami chciałbym się zapytać ile razy trzeba kręcić kołem w siewniku Unia Famarol 3m aby wyszła nam ilość zboża którą wysiewamy na 1 ar?
    • Przez bizonlukaszZ056
      Witam. Jak w temacie chciałbym poznać opinie o siewniku Fiona Apollo 3 metrowym gdyż planuję coś kupić i o amazone spotkałem dużo opinii a o fionie nie a mam niedaleko do kupna w dobrej cenie. Czekam na odp.
    • Przez mens
      jakie oleje lejesz do swojej proxy 
      jaki olej hydrauliczny i jaki silnikowy ?
      zakupiłem olej aral super traktoral 10w40 
      czy ten olej dobry będzie do silnika ? pozdrawiam 
    • Przez kamil5421
      Witam posiadam do sprzedania bronę talerzową firmy Kverneland

      - Szer robocza 3 m 
      - regulacja głębokości
      - regulacja kątów pracy talerzy
      - zabezpieczenie resorowe 
      - średnica talerzy ok . 50 cm w bardzo dobrym stanie,
      - elementy czyszczące talerze w dobrym stanie 
      - możliwość przystosowania siewnika lub wału . 

      Więcej informacji proszę dzwonić
      10.500 Cena do negocjacji

    • Przez kamil5421
      Witam . Posiadam do sprzedania Siewnik zbożowy stegsted 3m 25 redlic , stan bardzo dobry, redlice nie wytarte , licznik hektarów, znaczniki , grabki zgarniające , Cena 7 000 zł go negocjacji Tel 503-459-794



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj