Skocz do zawartości
arion650

Próba kręcona siewnika Unia famarol

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
arion650    0

Witam.W związku z nadchodzącą wiosną a co za tym idzie siewami chciałbym się zapytać ile razy trzeba kręcić kołem w siewniku Unia Famarol 3m aby wyszła nam ilość zboża którą wysiewamy na 1 ar?

Piotr6991z    3
Napisano (edytowany)

Na jeden hektar przy szerokości siewnika 3m potrzeba 1894 obrotów koła lub jeśli kręcisz korbą 1761 obrotów. Gdy chcesz wiedzieć ile obrotów na 1 ar to dzielisz te obroty przez 100 i masz gotowy wynik, np. 1894:100=18,9. Podczas próby kręconej musisz też uwzględnić poślizg koła, bo nawet jak podczas próby idealnie ustawisz siewnik to w polu wysieje mniej.

Ilość obrotów koła podałem ci z instrukcji siewnika z Unii poznaniaka SO43/C2 2010r.

Edytowano przez Piotr6991z

arion650    0

Dzięki.Przypomniało mi się że w zeszłym roku kręciłem 17,5 raza i wszystko się zgadza

plapla123    0

Też mam ten siewnik z 2007r 2,5 m i mam pytanie co było przyczyną ze podczas siania rzepaku na działkach gdzie było z górki w ogóle nie wysiał nasion a tam gdzie było równo i pod górkę wszystko było dobrze dodam ze nasion w skrzyni było dużo na próbie kręconej wszystko się zgadzało i siewnik był ustawiony w\g tabeli wysiewu .Na zbożu nie miałem tego problemu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Slowik57
      Witam !
      Czy orientuje się ktoś gdzie mogę kupić spulchniacze idące przed siewnikiem wraz z uchwytami - Stegsted - SLN 2,5m, o takie coś:

I czy koś posiada tabele wysiewu do tego siewnika ?
      Pozdrawiam i proszę moderatora o nie usuwanie tematu !
    • Przez valtran111
      piszczie wszystko co wiecie o tych kosiarkach szczególnie oipinie i ceny?
    • Przez Famer21
      Witam, mam na oku siewnik accord pneumat, ale nie posiada redlic, da sie dołożyć, dokupić do siewnika? Czy to oryginalnie musi być dołożone żeby działało dobrze?
    • Przez 1rajdzik
      Zestaw uprawowo-siewny RABE (w mojej galerii) posiada hydrauliczny napęd turbiny, który wymaga układu Load Sensing. Mój Massey jest już pełnoletni a w tamtych czasach wystarczył WOM. Na razie nie stać mnie na wymianę ciągnika, sądzę jednak, że w ciągu 2-3 lat to nastąpi. Do tego czasu muszę sobie jakoś poradzić. Już przy decyzji zakupu wiadomo było, że należy zainstalować zewnętrzny układ hydrauliczny. Ogólnie pomysł ok, a w szczegółach:
      - nie chcę montować zbiornika, teoretycznie musiałoby być ok. 100 oleju by utrzymać odpowiednią temperaturę,
      - 100 oleju + zbiornik daje ponad 100 kg drogiego i zbędnego balastu.

Ostateczna wersja jest następująca:
      Pompa na wyjściu WOM brony: KAZEL 2040, najbardziej odpowiednia, wolnoobrotowa, pracuje już przy 300/min, a na 540 daje blisko 30 l oleju na minutę. Jest to ważne ponieważ będę pracował z broną przy każdej dostępnej prędkości obrotowej ze względu na zróżnicowanie gleb.

Olej ma pochodzić z ciągnika, z korka spustu, znajdującego się na wysokości ok. 55 cm od podłoża. Wysokość górnego poziomu oleju to ok. 78 cm od podłoża. Pompa będzie się unosić w górę do ok. 1 m. Wąż ssący ok. 2,5 m.

Najważniejsze pytanie: czy pionowa mobilność pompy względem poziomu oleju w zbiorniku wpłynie na jakość jej pracy ?
      Proszę o poważne odpowiedzi.
    • Przez mano
      Witam, koledzy potrzebuje informacji o wymiarach korby do próby kręconej, siewnik hassia du 300 i pochodne skrzynia olejowa. Chodzi mi dokładnie jaka jest długość prostego odcinka ramienia korby od gałki do rurki która wchodzi do wałka skrzyni.