Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pierwsze kroki w hodowli opasów

2541 odpowiedzi na ten temat

#741 Share snajper1

snajper1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 15 lipiec 2012 - 11:11

Pierwsze kroki w hodowli opasów ja też mam te simy i prawie ten sam problem tyle ze kupiłem je w marcu i teraz maja grzybice. U mnie dowiero pierwszy raz szczepione a drugi raz będą szczepione we środe ale z tego co zaobserwowałem to już niektóre z nich nie mają tych plamek. Ja słyszałem ze polewa się siarczan ale w jaki sposób to nawet nie wiem i w jakich ilościach.Wstaw jakieś zdjęcie tych simków.Poz.

Edytowany przez snajper1, 15 lipiec 2012 - 11:12.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pierwsze kroki w hodowli opasów Dzisiaj, 03:08
  •  

#742 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 12:45

Pierwsze kroki w hodowli opasów nie nie wstawiałem ale zaraz wstawie ja brałem z agrostaru a ty?

#743 Share padalec

padalec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:zimne piwo z sokiem,bez sępów obok

Napisany 17 lipiec 2012 - 14:17

Pierwsze kroki w hodowli opasów @karolr2 zastosuj na grzybicę maść "fungiderm".Dobrze wsmaruj w placki na skórze maść i powinno pomóc.Oczywiście rób to w rękawiczkach bo to świństwo może przjść na człowieka.U nas dwukrotna posmarowanie poskutkowało.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak kisić zielonki? zobacz »

•  

#744 Share snajper1

snajper1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 14:24

Pierwsze kroki w hodowli opasów
karolr2 ja też kupowałem z tej firmy ale troche taniej bo po 1700. weś wstaw jakieś foty....

#745 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 19 lipiec 2012 - 14:21

Pierwsze kroki w hodowli opasów Co stosujecie do odbrobaczania bydła?? W jakiej cenie się środek kształtuje??

#746 Share padalec

padalec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 19 lipiec 2012 - 14:55

Pierwsze kroki w hodowli opasów Biomectin.Za buteleczkę 100ml płacę 40 zł.

#747 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 19 lipiec 2012 - 15:31

Pierwsze kroki w hodowli opasów Padalec szczepisz profilaktycznie czy wtedy jak coś jest nie tak ze zwierzakiem? Kiedy najlepiej szczepić ? Jak się kupi takie po 100 kg można?

#748 Share padalec

padalec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 19 lipiec 2012 - 22:32

Pierwsze kroki w hodowli opasów @Piotrek1975 na chwile obecną odrobaczam tylko te sztuki ,które mi marnie wyglądają.Chociaż mądrzy ludzie zalecaja odrobaczenie całego stada przynajmniej raz w roku(ponoć ma się to robić 2 razy do roku przy bydle mlecznym,pierwszy raz przed sezonem pastwiskowym a drugi raz po wypasie).Mozna takie 100 kg zwierzę odrobaczyć,nie powinno sie podawać biomectinu bydlętom przeznaczonym na ubój,bo karencja tego leku wynosi na mięso coś około 2 miesięcy.
Biomectin mam na stanie cały czas ze względu na świnie.

#749 Share Dexter

Dexter

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 12:15

Pierwsze kroki w hodowli opasów Witam wszystkich. Bardzo proszę o rade dotyczącą stosowania pasz u opasów. Otóż mam obecnie 6 sztuk (mieszanka ras mięsnych) Podaje im śrutę z:
75%- mieszanka z jęczmienia przenicy i niewielka ilość owsa
25%-żyto.
+ SanBull (0,5kg na 10kg śruty)
Ze względu na to że podana śruta czasami nie jest w całości spożyta mam wątpliwości dotyczące przebiałkowania. Słyszałem kiedyś opinię że podawane żyto lepiej jest zastąpić otrębami przennymi. Ale nie wiem czy bedzie to mialo wymierne skutki przyrostu do spożycia tej paszy.
Bardzo proszę o opinię.

#750 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 15 sierpień 2012 - 13:04

Pierwsze kroki w hodowli opasów Z tego co wiem to problem może leżeć po stronie żyta, słyszałem że jak da się zbyt dużo to i świnia i byk sie przytnie i nie bedzie chciał/a jeść, mówili że do tony 150kg góra 200kg żyta.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#751 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 13:42

Pierwsze kroki w hodowli opasów @Dexter. Owszem żyto nie jest najlepszym składnikiem paszy,lecz jeśli są to starsze sztuki to 25% powinno im nie zaszkodzić,wątpię w to że te 5% SanBull-a jest skutkiem przebiałkowania. Mój ostatni przypadek z tym koncentratem był taki że byki też nie wyjadały.... jest temat o tym koncentracie poczytaj. Moja rada kup trochę soi i witamin dla opasów . Jest kilka firm z których witaminy mają mocny zapach,wiem że soja droga jest ,lecz ten SanBull też nie jest tani.

#752 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne ,wędkarstwo,nowoczesne rolnictwo.

Napisany 15 sierpień 2012 - 15:11

Pierwsze kroki w hodowli opasów koledzy z tym żytem to fakt że nie najlepsza to pasza jeżeli chcecie lub musicie spasać żyto to lepsze i to o duzo lepsze efekty przynosi jego forma parowana. co do grzybicy jeżeli macie ją w swoim stadzie a raczej 80% cielaków przywiezionych z Rumuni ją ma i nie jest to wina dostawcy proponuje zachowanie sporej ostrożności bo przenosi się na ludzi i zostawia po sobie znaki.leczenie u cielaków (Imaverol-oprysk)

#753 Share Dexter

Dexter

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 17:02

Pierwsze kroki w hodowli opasów Tak Ja też na SanBull złego słowa nie powiem.Tylko mam tutaj wątpliwości do tego żyta co prawda moje byczki mają gdzieś tak 300-350 kg i jako tako tą śrute żrą ale czasami jest tak że ta śruta zostanie. A gdyby wymienić żyto na otręby przenne? Czy było by to lepsze rozwiązanie. Czy jednak otręby wychamowały by przyrost?

#754 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 19:00

Pierwsze kroki w hodowli opasów dobry pomysł nic nie stracisz nawet lepiej będą jadły tylko jak to cenowo wyjdzie po ile teraz otręba?przy takiej wadze możesz śmiało parować żyto po miesiącu zobaczysz efekty .jeszcze jedną z przyczyn niewyjadania paszy jest jej nadmiar nie koniecznie skład!!!

Edytowany przez krzysiek79w, 15 sierpień 2012 - 19:01.

#755 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 19:03

Pierwsze kroki w hodowli opasów @Dexter Powiem ci że kiedyś SanBull uważałem za najlepszy doping dla opasów ,był przypadek kilka lat temu że pewien osobnik dzięki niemu załapał apetyt a nie chciał jeść żadnej śruty... Niestety ostatnio od ponad roku mam wrażenie że to już nie ten sam koncentrat i nie stosuje już żadnego. Możesz kupić śrutę sojową i rzepakowa i mieszać , trochę witamin do tego. Ewentualnie dla wariantu ekonomicznego soja i może ma ktoś w okolicy łubin żółty słodki, ale z tym nie przesadzaj za dużo. Do otrąb nie wypowiem się gdyż nie używam.

Edytowany przez zbyszek8201, 15 sierpień 2012 - 19:08.

#756 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 21:20

Pierwsze kroki w hodowli opasów Witam wszystkich Krzysiek79w weż odp jak stosuje sie ten oprysk na grzybice co pisałeś (imaverol) bo nie moge dać sobie rady. Dwa razy szczepiłem i nic.Czy mogę przywieść teraz kolejną partję cieląt i trzymać w tej samej oborze tylko przegrodzonej ścianą czy lepiej poczekać chodzi mi czy sie nie zarażą grzybicą. Mam jeszcze takie pytanie co do śruty słonecznikowej 36%białka 50kg 50zł za ta cene mogę kupić ziarno kukurydzy co bedzie lepiej slużyć dla wsrostu. u mnie stosuje sie taka mieszankę śruty owies 40kg przenżyto 30kg żyto 30kg do 100kg takiej śruty 10kg koncentrat opas i 10kg śruty ze ślonecznika36% białka i już byczki maja po ok200kg może wiecej ale z czegos musze zrezygnować bo to za drogo wychodzi. Co do żyta to za hu...ja ojca nie można przekonać że sie nie daje za dużo a jego mamy najwięcej bo słabe ziemieJeżeli ktoś che coś doradzić to prosze o odp pozdrawiam

#757 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 16 sierpień 2012 - 08:04

Pierwsze kroki w hodowli opasów Kolego znam ten problem i z ojcem i z tego co na danej ziemi można zasiać. Ojciec odpuścił , klasy ziemi nie zmienimy. Dobrym wyjściem przy obecnych cenach jest sprzedaż żyta i zakup innych zbóż,osobiście nie sprzedałem teraz czekam do min listopada. Jak musisz to dawaj to żyto ,wcześniej kolega pisał że najlepiej parowane- gdy już konieczność. Ta śruta słonecznikowa to całkiem niegłupi pomysł- cenowo jest ok. Wiadomo każdy liczy koszty i stara się je ograniczać. Sam widzisz zapewne jak byczki ci przybierają na wadze i pobierają paszę. Ja bym zrezygnował z koncentratu opas. A dołożył odrobinę soi i witamin. Tak by wyszło odrobinę taniej, na te koncentraty nie byłbym taki pewny-na ich skład.

#758 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 16 sierpień 2012 - 19:45

Pierwsze kroki w hodowli opasów karol2 stosuje się w odstępach 3-4 dniowych efekty szczepionki widać dopiero po około 4 tygodniach. spokojnie !!!tego luku nie kupisz na targu i tak musisz pojechać do wet.napewno nowo wprowadzone sztuki do stada się zarazą tak na boku to sztuki mające grzybicę obowiązuje kwarantanna trzy tyg.po szczepieniy żeby być pewnym że jest wszystko ok.na jakiej powierzchni trzymasz tye byczki i ile jest szt. podnieś dawkę witamin na maxa w szczegulnosci wit A,D,E.lepiej używaj rękawiczek .znam ten bul co do starego i żyta tylko że ja postawiłem na swoim i żyto dostają tylko parowane jak przekrocza 200kg wagi

#759 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 08:45

Pierwsze kroki w hodowli opasów witam mam mały problem z byczkiem ma 6 miesięcy woaga ok 250-300 i od paru dni nie chce jeść paszy treściwej, dostawał 3 razy dziennie po ok 0,7kg ( 50 %owsa, 20% jęczmienia, 15% sanbull, 10% żyta 5% pszenżyta) i do tego 2 razy po 0,2 kg sychych wysłodków prasowanych, a objętościowych siano, słomę i spore ilości całej kukurydzy. Duł głodowy widać, że ma wypełniony lecz po naciśnięciu ma miękki tak jak by miał powietrze, uszy ma ciepłe i przeżuwa. Do wody ma stay dostęp. Proszę o porady.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#760 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 22:16

Pierwsze kroki w hodowli opasów Kartofle parować i mieszać ze śrutą czy na surowo podawać. Mam w domu osobe która z milą chęcią wstanie o 5 i uparuje tak żeby na 7 byly gotowe,Czy parowane mogly by zastapić wysłodki za które trzeba płacić 50zl za worek ?