Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pierwsze kroki w hodowli opasów

2541 odpowiedzi na ten temat

#361 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 12 styczeń 2011 - 21:09

Pierwsze kroki w hodowli opasów Wiesz co ja chciałbym je trzymać na opas do końca. Chociaż tak jak Ty myślisz to chyba tez idzie w miarę zarobić na nich. Nie wiem jak to jest bo nigdy nie sprzedawałem takich sztuk po 300kg, ale bardzo ciekawi mnie to ile zostało by z jednej sztuki zysku. Jest u mnie paru odbiorcow, ktorzy kupuja takie byki. ;)

Co do paszportów to wiadomo jak to z nimi jest ;[ Byczki kupuje cały czas albo na jarmarku albo od gospodarzy, ale jest to czasochłonne szczególnie szukanie po gospodarzach (ten nie ma jedz do tamtego może ma) i tak w kolko aż się coś trafi. A co do jarmarku to teraz się doczepił weterynarz i nie można handlować zwierzętami na nich bo nie spełniają wymogów co do dobrostanu no i d.pa :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pierwsze kroki w hodowli opasów Dzisiaj, 09:53
  •  

#362 Share tombar123

tombar123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 21:32

Pierwsze kroki w hodowli opasów No 300*12=3600 zł. Ja niedawno sprzedałem bysia 650 kg za 5.8. No wiadomo, że do 300 będę go trzymał dużo krócej a zyski mogą być takie same a może i większe. Muszę się jeszcze dowiedzieć ile więcej płacą za mięsne, bo te 12 to za mleczne.
Kupowanie u ludzi może być męczące ale też wk.... denerwujące. Temu nie pasuje to, temu tamto i weź się dogadaj...

No i takie partie będę wstawiał sobie co roku, a w przyszłości to może i na jakieś jałówki starczy ;)

#363 Share limousine

limousine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 09:29

Pierwsze kroki w hodowli opasów Co to za firma płaci tyle za trzystukilowe?
Case 5140, NH T5060+MX T8, Zetor 7011, C330, Kramer 412

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak kisić zielonki? zobacz »

•  

#364 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 13 styczeń 2011 - 09:47

Pierwsze kroki w hodowli opasów Przyłączam się do pytania limousine :unsure:
Takie ceny widziałam parę lat temu, tej jesieni realna cena to było do 9 zł.

#365 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 18:16

Pierwsze kroki w hodowli opasów tombar123 napisz nazwy tych szczepionek i środka na odrobaczanie, które podałeś cielakom Z góry dziękuje

#366 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 13 styczeń 2011 - 18:56

No 300*12=3600 zł. Ja niedawno sprzedałem bysia 650 kg za 5.8. No wiadomo, że do 300 będę go trzymał dużo krócej a zyski mogą być takie same a może i większe. Muszę się jeszcze dowiedzieć ile więcej płacą za mięsne, bo te 12 to za mleczne. Kupowanie u ludzi może być męczące ale też wk.... denerwujące. Temu nie pasuje to, temu tamto i weź się dogadaj... No i takie partie będę wstawiał sobie co roku, a w przyszłości to może i na jakieś jałówki starczy ;)

Gdzie taka cena?? Chyba u kolegi w główce. :lol: Nie pisz głupot bo jeszcze ktoś uwierzy. Realna cena to jak koledzy pisali ok. 9 ziko/kg za mieszańce mięsne <ładne>.

#367 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 13 styczeń 2011 - 19:00

Pierwsze kroki w hodowli opasów Dokładnie tak jest... Najgorsze jest to jak się uprze o 50 zł i teraz dogaduj się z takim ;[

#368 Share tombar123

tombar123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 19:52

Pierwsze kroki w hodowli opasów No wiem że po takiej cenie chciał facet skupować gdzieś na początku września. Z Koszalina. Nie wiem po jakiej cenie teraz skupuje, ale ja zawsze dzwonię do kilku handlarzy. Jutro wam wstawię numer, bo dzisiaj dostałem 5 i jutro się upewnię czy ten to ten. Wiem, że on chyba zbierał partię i na export, więc może i go było stać na taką cenę, gdy miał dobrych kontrahentów za granicą.

Ciekawostka. Sokołów skupuje po 9,2 (duże szt.) ale masa poubojowa.

#369 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 13 styczeń 2011 - 21:13

Pierwsze kroki w hodowli opasów Duże a małe to szalona różnica :lol: Ciekawostka to pewnie podstawa czyli klasa O ;)

#370 Share tombar123

tombar123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 21:55

Pierwsze kroki w hodowli opasów Ta cena jest za klasę P, za każdą klasę wyżej- 5% więcej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 13:09

Pierwsze kroki w hodowli opasów tombar123 podaj proszę nazwy leków i szczepionki, które podajesz cielakom zaraz po zakupie.

#372 Share adamus15

adamus15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 10:20

Pierwsze kroki w hodowli opasów Witam, Panowie mam pytanko co sądzicie o dodawaniu łuski owsianej do kiszonki z kukurydzy? Czy ktoś może to już praktykował i czy bysie nie przyhamowały trochę z wagą? Myślę, że to dobra alternatywa z powodu braku pasz... z góry dzięki, pozfrawiam:)

#373 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 13:54

Pierwsze kroki w hodowli opasów Zależy ile tego owsa wprowadzisz, zapewne przyrosty będą mniejsze ale nie wiele zależy wszystko ok ilości procentowej. Owies dla opasa jest dobry, w tym przypadku proponuję stosowanie dodatków do paszy z siarką, która u opasów wspomaga trawienie włókna
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#374 Share adamus15

adamus15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 21:14

Pierwsze kroki w hodowli opasów Dzięki za odpowiedź,więc byczki są karmione kukurydza,wytłoki i na to posypujemy ta łuske owsianą i myslę,że ok 20 % zadajemy więc tylko teraz pozostaje dobry koncentrat of cos:p co jeszcze podpowiecie Panie i Panowie w tym temacie? niedługo musimy zacząc myslec o kupnie nasion kukurydzy i jaka z Waszego doświadczenia qq jest najlepsza pod względem trawienia i "zjadliwości" z góry dziękuje i pozdrawiam:)

#375 Share dmowski1939

dmowski1939

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna
    bydło mięsne

Napisany 27 styczeń 2011 - 22:04

Pierwsze kroki w hodowli opasów Ja w ubiegłym roku posiałem rotę i bosmana. Takie odmiany zostały w centrali, chyba dość późne. Siew jak tylko się dało czyli około 20 maja. Koszenie 13 września i... nie widać ziaren w odchodach. W tym roku odmiany z pioneera i o niższym FAO.

#376 Share crystalzts

crystalzts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa Zetor Team

Napisany 27 styczeń 2011 - 22:27

Pierwsze kroki w hodowli opasów Polecam opokę , typowa na kiszonkę u mnie wyszła git.

#377 Share red

red

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 20:00

Przeczytałem twój post ''red'' ten z marca i chciałbym zapytać jak te cielaki co kupiłeś u koczynasza w sumie to mają już rok prawie. Duże już są mają z 500kg wagi. Pytam bo mam zamiar kupić być może od koczynasza. Cena na teraz 1500zł za simentala i 1350zł za mieszańce.

hmm nie warzyłem ich o kiedy mialy srednio 300 kg ale wydaje mi sie ze maja juz po 500 kg.
nie mam rewelacyjnych przyrostów, z powodu powodzi zebralem duzo mniej paszy, oszczedzam kukurydze i sianokiszonke dla krow mlecznych bo mleko teraz w cenie a byki dostaja resztki + kiszonke z lisci buraka cukrowego siano i wyslodki :huh: nie spodziewam sie po nich przyrostów np zakładanych 1200g/dobe przy takim zywieniu ;)
jesli chodzi o koczynasza - POLECAM.

@tombar123 u dobka płaciłes srednio 1400 za wage 85-105 czyli za czystego liczyli Ci 15 zł??u koszynasza cena na dzis czysty sim 15zł brutto mieszance 13zł brutto.na dostawe trzeba czekac w kolejce do 3 tygodni.

#378 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 10:23

Pierwsze kroki w hodowli opasów U Koczynasza cena ale netto 15zł za simentala i 13zł za krzyżówki. Cielaki ładne nawet bardzo. I moje pytanie czy opłacało by się jałówki mięsne bardzo ładne (simental mieszaniec) hodować na opas do dużej wagi 650kg. Cena takiej jałówki 11zł/kg i waga 110kg czyli 1210zł za sztukę.

#379 Share kalipso156

kalipso156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 11:20

Pierwsze kroki w hodowli opasów koledzy mam pytnie ile dawać kiszonki z qq opasom a ile siana odrazu mówię że nie posiadam sianokiszonki i drugie pytanie od jakiego wieku(wagi) można podawać kiszonkę?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share grzesiekjordan09

grzesiekjordan09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 21:44

Pierwsze kroki w hodowli opasów sprzedam sianokiszonke w balotach 120 cena 60 zl w malej ilosci w ilosci 30-50 szt cena 50zl miejscowosc Kazanice woj war-mar nr tel 896451938